Отримати детальний розрахунок

Сонячні електростанції

Сонячна електростанція є інженерною спорудою, яка прямо перетворює енергію сонця в електрику за допомогою фотоефекту. До основного обладнання СЕС належать сонячні батареї та інвертори. У деяких випадках – акумуляторні батареї (АКБ) та контролери.

Швидка професійна консультація: +38 (067) 367 91 99

Важливими елементами електростанцій є кабелі, монтажні опори, що підтримують рами. Для оптимізації роботи та збільшення продуктивності доцільно також застосовувати систему моніторингу, МРТТ контролер та інші пристрої.

Сонячна електростанція: види та призначення

Сонячні електростанції для приватних будинків та бізнесу в залежності від призначення бувають трьох видів:

 1. Автономні СЕС застосовуються для безперебійного електропостачання окремих будинків у ізольованих системах, коли відсутня можливість підключення до централізованої мережі. Або у випадках, коли мережа є, але вона дуже ненадійна. Основним обладнанням автономної станції є сонячні панелі, інвертор, акумуляторна батарея, контролер заряду-розряду. Вдень вони генерують електроенергію для живлення побутового навантаження та заряджають акумулятор. Вночі електрика для споживачів надходить від акумулятора, а при його розряді — від енергосистеми чи дизель-генераторів.
 2. Мережеві СЕС – застосовуються з комерційною метою, для передачі в централізовану електричну мережу всієї виробленої електроенергії та продажу її за «зеленим» тарифом. У такій фотоелектричній системі відсутня АКБ та контролери заряду. Вся вироблена панелями та перетворена інверторами електроенергія передається безпосередньо до централізованої мережі.
 3. Гібридні СЕС – застосовуються для електроживлення власних споживачів з метою економії на комунальних рахунках та отримання додаткового прибутку від продажу надлишкового е/е в енергосистему за «зеленим» тарифом. Гібридні станції ще називають резервними, оскільки їх встановлюють також для зниження залежності від мережі при частих перебоях електропостачання. Така станція поєднує можливості як автономної, так і мережевої. Для її роботи потрібен акумулятор та інтелектуальний гібридний інвертор із програмуванням режимів споживання, акумулювання та передачі е/е в мережу.

Яку сонячну електростанцію купити для себе? Все залежить від мети застосування, сумарної потужності, місця встановлення та конкретних умов. Звертайтеся до фахівців Solar Garden — ми допоможемо вибрати тип СЕС, підібрати відповідне за характеристиками обладнання з урахуванням ваших потреб, конкретної ситуації та бюджету.

Наші інженери розроблять проект і виконають розрахунок сонячної електростанції для вибору найбільш оптимального варіанта комплектації фотовольтаїчними панелями, виходячи з необхідної потужності та наявності площі для їх встановлення. Приблизний розрахунок кількості панелей для вибраної станції можна виконати самостійно.

Наприклад, вашому споживанню відповідає станція на 15 кВт і у вас обмежене місце для її встановлення. У цьому випадку доцільно застосувати високоефективні монокристалічні пристрої, наприклад, JA Solar модель JAM66S30-490/MR 490 Вт з 20,6% ККД, розміром 2094×1134 мм, площею 2,37 м2.

Вам потрібно буде встановити: 15000 Вт / 490 Вт / 1шт. ≈ 31 шт. панелей.

Для монтажу знадобиться дах площею: 2,37 м2 / 1 шт. × 31 шт. = 73,5 м2.

 

сонячні електростанції, купити сонячну електростанцію

Домашні сонячні електростанції

Власники приватних домогосподарств зазвичай встановлюють домашні сонячні електростанції потужністю від 5 кВт до 30 кВт. Все залежить від мети застосування:

 • для забезпечення електрикою невеликого чи середнього будинку достатньо станції 5 – 10 кВт;
 • якщо в невеликому/середньому будинку планується електроопалення – потрібна установка 10 – 15 кВт;
 • для електропостачання великого будинку зі значною кількістю приладів, побутової техніки та опаленням – замовляйте 15 – 20 кВт;
 • якщо планується продаж надлишкової електроенергії в енергосистему за «зеленим» тарифом, вам потрібна СЕС до 30 кВт включно.

З початку 2020 р. діє обмеження до 30 кВт на генерацію СЕС приватних домоволодінь, для яких застосовується спеціальний «зелений» тариф.

Застосування «зеленого» тарифу для промислової сонячної електростанції:

 • має обмеження до 150 кВт для е/е, виробленої споживачами, зокрема енергетичними кооперативами (без ліцензії). При цьому сонячні батареї повинні бути розміщені на дахах/фасадах будівель та капітальних будівель;
 • для суб’єктів господарювання (юридичних осіб) – без обмеження за потужністю.

Вибираючи станцію певною потужністю, необхідно пам’ятати, що в реальних умовах вона вироблятиме 75-85% від її пікового значення. Її номінальні параметри визначаються в ідеальному тестовому середовищі, яке відрізняється від фактичних умов експлуатації. На продуктивність впливатиме:

 • інтенсивність та спектр випромінювання сонця залежно від географічного положення, пори року та погоди;
 • якість та ефективність всіх компонентів станції;
 • узгодження між собою характеристик обладнання усієї системи;
 • швидкість деградації (фізичного зносу) та зниження вироблення е/е;
 • температурний коефіцієнт фотоелектричних панелей;
 • втрати в інверторі, контролері, проводці;
 • якість інсталяції.

Solar Garden забезпечить вибір правильного місця та кута нахилу модулів, якісно виконає монтаж для тривалої, продуктивної та безпечної роботи системи.

Скільки коштує сонячна електростанція

Вартість сонячної електростанції залежить від:

 • типу та потужності;
 • комплектації;
 • виду, якості та ефективності основного та додаткового обладнання;
 • місця встановлення та способу монтажу – на дах/фасадах будинків або на землі.

Електростанції з високоефективним обладнанням провідних брендів матимуть більш високу вартість. Лідируючі компанії-виробники продуктів для сонячної енергетики постійно прагнуть до вдосконалення виробництва, розробки та впровадження нових ефективних технологій, покращення характеристик та якості пристроїв.

Якщо ваш будинок має низьке електроспоживання та велику площу даху, можна укомплектувати станцію менш ефективними фотоелектричними модулями, у результаті вартість її буде нижчою.

На сайті Solar Garden є широкий асортимент якісного обладнання та готових СЕС з різними варіантами комплектації за найкращою ціною. Який би варіант ви не обрали – це раціональне фінансове вкладення. Середній термін окупності сонячної електростанції 3,5 роки. Враховуючи низькі експлуатаційні витрати, після закінчення цього терміну ви отримуватимете чистий прибуток. Для оцінки окупності необхідно знати річний виробіток електроенергії. Це значення помножити на тариф — у результаті отримуємо річний прибуток. Поділіть вартість електростанції на прибуток за рік і ви отримаєте приблизний час окупності.

Наприклад, електростанція на 10,8 кВт:

Ціна всього: 7555,91 $, в т. ч. основне обладнання 5847 $, додаткове та роботи – 1708,91 $. До складу комплекту входять:

 • Фотовольтаїчні панелі Longi Solar LR5-72HPH-540M потужністю 5,4 кВт, загальною площею 59,40 м2 – всього 20 шт.;
 • Інвертор мережі Solis 10K-4G-DC — 1 шт. 10 кВт, 3-фазний, 2 МРРТ;
 • Кріплення для даху;
 • Монтажні роботи та пуско-налагодження;
 • Електрофурнітура.

Вироблення електроенергії за рік: до 13119 кВт*год.

Річний дохід: до 2 249,46 $.

Термін окупності: до 3,4 років.

Очевидно, що для вибору найбільш оптимального варіанта потрібні специфічні знання та облік багатьох нюансів. Цінуйте свій час та кошти – звертайтесь за консультацією до професіоналів компанії Solar Garden. Практичний досвід втілення різних проектів ФЕС та наявність у штаті навчених фахівців дозволяє запропонувати вам найкращі послуги в галузі сонячної енергетики.