Отримати детальний розрахунок
Головна » Монтаж сонячних панелей
Монтаж і запуск сонячних електростанцій

Монтаж сонячних панелей

Установка сонячної електростанції – раціональна інвестиція, можливість мати додатковий прибуток і економити на споживанні електроенергії. В Україні будівництво СЕС почало активно розвиватися з 2010 року. Завдяки масштабному виробництву, впровадженню і вдосконаленню технологій, вартість обладнання і монтажу електростанцій в даний час значно знизилася.

Етапи установки сонячної електростанції

Установка сонячної електростанції – це взаємопов’язаний комплекс заходів, для реалізації якого необхідно виконати наступне:

  1. Період збору інформації, під час якого виконуються наступні роботи:
  • визначення призначення, потужності і комплектації СЕС відповідно до цілей і бажань клієнта;

Зв’язатися з менеджером та дізнатися вартість: +38 (067) 123 81 88

  • виїзд на об’єкт для оцінки розташування майбутньої станції, обладнання та комунікацій, специфіки місцевості, конструкції даху, наявності точки приєднання об’єкта до електромереж обленерго;
  • отримання технічних умов на збільшення потужності в районних електромережах (при необхідності);
  • вирішення питань про оренду або купівлю землі – при наземній установці;
  • розробка проекту, включаючи проведення передпроектних робіт, інженерних вишукувань, виконання техніко-економічних розрахунків, комп’ютерне моделювання
  1. Комплектація сонячної електростанції за проектом. Комп’ютерне моделювання на етапі виконання проекту дозволяє запропонувати нашим клієнтам найбільш оптимальний, технічно і економічно раціональний варіант комплектації. З урахуванням призначення СЕС і передбаченого бюджету, наші фахівці підберуть обладнання відповідного типу з набором необхідних характеристик і функцій.
  2. Узгодження і монтаж. Вибір клієнтом одного з варіантів комплектації завершується узгодженням деяких нюансів і укладенням договору. Після цього наші фахівці виконують установку сонячних батарей і монтаж інших пристроїв відповідно до проекту, діючими Правилами і нормами, і з урахуванням рекомендацій заводів-виробників встановленого обладнання.
  3. Введення в експлуатацію. Цей процес починається ще на етапі передпроектних робіт і завершується перевіркою і документуванням належного функціонування обладнання, автоматики і моніторингу. Заповнена відповідно до вимог стандартів документація по експлуатації та технічного обслуговування передається замовнику.

При бажанні, ми можемо за вас оформити «зелений» тариф, забезпечити узгодження документів у всіх інстанціях, встановити двонаправлений лічильник для обліку виробленої, спожитої і переданої в централізовану мережу по «зеленому» тарифу електроенергії.

Що включає в себе монтаж

Монтаж сонячної електростанції вимагає певного рівня специфічних знань і навичок, і включає в себе наступні етапи:

  1. Ознайомлення з ТУ, підготовка місця роботи і проведення інструктажу з техніки безпеки. Будь-яка робота на СЕС повинна виконуватися з дотриманням правил техніки безпеки. Керівник зобов’язаний провести інструктаж на робочому місці в обсязі доручених робіт, а також донести персоналу безпечні прийоми і способи їх виконання.
  2. Вивантаження і розпакування підлягає монтажу обладнання на об’єкті повинні проводитися відповідно до вимог відповідних нормативних актів, правил і дотриманням заходів безпеки. Розвантажувальні роботи виконуються відповідно до затвердженої для даного виду обладнання технологією.
  3. Установка на даху системи монтажних кріплень виконується згідно з кресленнями проекту. Вся монтажна конструкція повинна бути встановлена ​​під оптимальним кутом для максимального впливу сонячного світла. Наземні конструкції утримуються на стійках або рамах, які кріпляться до монтажних опор. У деяких випадках для трекерів і наземних конструкцій потрібне будівництво фундаменту.
  4. Установка сонячних батарей. Найбільш поширене місце для розміщення панелей – дах або навіс. На монтажну конструкцію встановлюється панель, після чого необхідно затягнути всі болти і гайки для забезпечення стійкості. Якщо установка на даху непридатна або небажана, панелі можна встановити на землі.
  5. Підключення інвертора, системи моніторингу, захисних і комутаційних апаратів, заземлення. Для монтажу проводів в основному використовуються роз’єми MC4, оскільки вони підходять для всіх типів панелей. Після цього необхідно підключити інвертор до сонячній батареї, а потім – до споживчого блоку для вироблення е/е. Далі виконується заземлення панелей і установка запобіжників в ланцюзі для захисту від коротких замикань.
  6. Налаштування обладнання виконується відповідно до технічних вимог виробників та діючих норм і Правил. Перевіряється працездатність всіх пристроїв і операцій. Також необхідно підключити лічильник для контролю кількості е/е, фактично виробленої СЕС.
  7. Тестування системи. Останній крок – включити живлення і виконати пробний запуск встановленої електростанції. Перевірити роботу обладнання, системи моніторингу та автоматики. При необхідності провести настройку. Після цього процес установки СЕС завершено.
  8. Здача готового об’єкта. Після завершення пусконалагоджувальних робіт, СЕС разом з проектною і технічною документацією передається власнику.

Фахівці Solar Garden забезпечують весь спектр робіт по монтажу та встановленню сонячних електростанцій під ключ. Компанія також проводить сервісне обслуговування обладнання.

Вартість встановлення сонячних батарей

Установка і монтаж сонячних батарей в Україні формується з наступних складових:

  • дослідження об’єкта, на якому планується проведення робіт;
  • формування проектної документації, узгодження ТЗ;
  • вибір обладнання та виконання його доставлення;
  • що стосується розміщення дахового, то вартість монтажних робіт залежить від: покрівлі, її типу, особливостей покриття, а також висоти;
  • що ж стосується наземного розміщення, то вартість визначається монтажними матеріалами (алюміній, оцинковка, чорний метал), особливостями конструкторських рішень, висотою розміщення, тощо;
  • поетапне підключення і перевірка складових;
  • формування пакету документів

Монтаж сонячних електростанцій (не рахуючи витрат на доставлення, виїзди в віддалені території, надання додаткових документів, які дозволяють встановлювати СЕС більше 30 кВт) в середньому обійдеться близько 10-15% від ціни обладнання. Введення в експлуатацію складе від 1-3 діб до трьох тижнів, в залежності від потужності СЕС.

Запуск сонячних електростанцій повинен здійснюватися виключно фахівцем, який володіє кваліфікацією необхідного рівня і має право на використання цього обладнання такого типу.

Документи на сонячну електростанцію

Установка сонячних електростанцій вимагає оформлення певного комплекту документації. Встановлення і розміщення великих мережевих або гібридних установок передбачає підготовку пакету документації протягом двох місяців. Монтаж сонячних панелей на даху або землі, без наявності необхідних документів, не допускає використання СЕС для прибутку за ставкою «зеленого тарифу».

Переваги сонячної електростанції

 Перевагами установки сонячних станцій є:

  • економія на споживанні електроенергії вашим будинком або бізнесом;
  • зниження залежності від постійних підвищень цін на е/е для населення і підприємств;
  • можливість мати додатковий прибуток, використовуючи частину електрики для живлення побутових споживачів і продажу надлишкової е/е в енергосистему за «зеленим» тарифом;
  • можливість заробляти, продаючи безпосередньо в енергосистему всю вироблену вашою СЕС е/е за «зеленим» тарифом;
  • можливість автономної роботи без підключення до централізованої системи при частих перебоях енергопостачання або при відсутності можливості підключення;
  • незалежність споживача від зовнішніх джерел – при наявності в СЕС акумуляторних батарей забезпечується надійне і безперебійне енергопостачання споживачів.

Залиште заявку

Заповніть поля форми і ми зв'яжемось з Вами