Отримати детальний розрахунок
Головна » Енергоаудит для підприємств
Енергоаудит для підприємств

Енергоаудит для підприємств

Енергетичний аудит – це перевірка й дослідження потоків електричної енергії, задля збереження її у будівлі, процесі або системі та зменшення кількості енергії, що надходить до системи, без негативного впливу на її витік. Для комерційної та промислової нерухомості, енергетичний аудит є першим кроком щодо визначення можливостей скорочення видатків на енергію та зменшення викидів вуглецю.

Енергоаудит не повинен бути складним, дорогим та трудомістким. Навпаки, власники підприємств можуть провести ефективний енергетичний аудит використання енергії свого бізнесу, просто перевіривши рахунки по оплаті електричної енергії від енергопостачальних компаній.

Що таке енергетичний аудит?

Енергетичний аудит бізнесу – це аналіз вартості та ефективності використання енергії в компанії. Енергетичний аудит шукає шляхи, якими бізнес може мінімізувати втрати енергії та зробити енергетичні вдосконалення (зокрема, встановлення власної генеруючої електроустановки). 

Зв’язатися з менеджером та дізнатися вартість: +38 (067) 123 81 88

На додаток до економії на рахунках за енергію, зниження споживання енергії може допомогти зменшити вуглецевий слід бізнесу, надаючи йому більш екологічно відповідальний імідж у галузі та громаді. Solar Garden може допомогти вам контролювати споживання енергії за допомогою кількох порад щодо того, як зробити власну оцінку витрат електричної енергії. Слідкуйте за своїм рахунками на електричну енергію.

Продовжуючи проводити оцінку витрат електричної енергії на вашому підприємстві/установі/організації, перевіряйте вік та рейтинг енергоефективності приладів. Наприклад, холодильні установки чи верстати, яким більше 10 років, швидше за все, будуть менш енергоефективними, ніж новіші моделі.

Цілі енергоаудиту підприємства

Основна мета енергоаудиту промислового підприємства – отримання фактичної картини енергоспоживання на підприємстві та визначення економічно ефективних заходів щодо підвищення його енергоефективності, зниження споживання енергії і скорочення витрат. Для цього необхідно виконати наступне:

  1. Прорахунок фактичного обсягу споживаних паливно-енергетичних ресурсів є найважливішим фактором для підвищення обізнаності та визначення економії. Щоб розрахувати кількість різної споживаної енергії, вона повинна бути перетворена в загальні одиниці:
    • електроенергія – 1 кВт⋅ч = 10 куб. Вт × 3600 с = 3,6 МДж;
    • природний газ (теплота згоряння) – 41-49 МДж/кг;
    • деревне вугілля – 31 МДж/кг;
    • кам’яне вугілля – 29,3 МДж/кг.
  1. Визначення потенціалу економії енергетичних ресурсів на підприємстві включають в себе:
    • заміна палива – визначення відповідного ефективного і менш витратного виду палива;
    • оцінка можливостей заміщення джерела енергії або зниження залежності від нього, наприклад, вироблення е/е і нагріву теплоносія за допомогою сонячних установок;
    • оптимальне завантаження споживачів;
    • застосування когенерації, високоефективного обладнання і т.д .;
    • визначення підвищення ефективності розподільчої мережі, наприклад, трансформаторів, кабелів, розподільних пристроїв;
    • підвищення коефіцієнта потужності в електричних системах;
    • аналіз використання ресурсів виробничими процесами.
  1. Мінімізація собівартості і витрат на енергоспоживання включає:
    • узгодження енергоспоживання і джерел – необхідно збалансувати потужність генеруючого енергетичного обладнання до потреб кінцевого споживача;
    • максимальне підвищення ефективності системи з використанням передових методів експлуатації та технічного обслуговування, а також впровадження технологій. Наприклад, усунення витоків пари, максимальне вилучення конденсату, заміна насосів, повітряних компресорів, котлів та ін .;
    • оптимізація споживаної енергії – періодичний аналіз товщини ізоляції, об’єднання теплообмінників в мережу, оптимізація роботи трансформатора по навантаженню і ін .;
    • заміна існуючого викопного палива більш ефективним і менш витратним, таким як природний газ, біогаз, залишки с/г культур;
    • зменшення залежності від енергоресурсів – наприклад, застосування сонячних систем (колекторів).
  1. Рекомендації по оптимізації енергоефективності інженерних систем: вибір ефективного обладнання, сумісність систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, надійна ізоляція і герметичність повітропроводів і трубопроводів, якісна експлуатація та обслуговування.

Автоматизація забезпечує оптимальний режим роботи інженерного обладнання, завдяки чому зменшується знос і скорочуються витрати на обслуговування і ремонт. У енергоефективний будинку використовується повний набір приладів, засобів і систем автоматизації систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.

  1. Поліпшення технічного стану будівель і збільшення терміну їх ефективної експлуатації.

Метою організації правильної експлуатації і технічного обслуговування є поліпшення технічного стану будівель і устаткування, забезпечення надійної, безпечної, енергоефективної роботи обладнання протягом усього їх життєвого циклу. Для досягнення цих цілей керівництво повинно керувати, організовувати і оцінювати повсякденну діяльність.

  1. Забезпечення комфортних умов роботи співробітників.

В даний час існує новий термін/вимога – енергоефективний або інтелектуальний будинок. Він визначає умови безпеки, ресурсозбереження та комфорт для всіх користувачів. Передові технології в поєднанні з поліпшеними процесами будівництва та експлуатації забезпечують чудове внутрішнє середовище, що підвищує комфорт і продуктивність співробітників при одночасному скороченні енергоспоживання.

  1. На підвищення інвестиційної привабливості впливають специфічні особливості і технічний стан об’єкта, розмір комунальних платежів. При правильній експлуатації і технічному обслуговуванні, застосуванні ресурсозберігаючих технологій, ваш будинок буде мати високу інвестиційну привабливість. Незадовільний стан, велика вартість комунальних платежів та обслуговування, навпаки, знижують привабливість з точки зору його вартості.

Етапи проведення енергоаудиту для підприємства

Енергоаудит підприємства включає в себе наступні етапи:

  1. Знайомство з об’єктом – огляд виробництва, важливих етапів процесу, використання матеріалів і ресурсів. Аудитор повинен обговорити з вищим керівництвом мети енергоаудиту, виявити енергоємні галузі, визначити необхідність вимірів.
  2. Комплексний збір даних і огляд об’єкта з метою виявлення можливих причин енерговитрат включає в себе аналіз:
    • технологій, процесів і характеристик обладнання, що використовуються;
    • завантаження потужностей;
    • кількості і типів застосованих вихідних матеріалів;
    • витрати води/палива/електроенергії/пара;
    • кількості і типів відходів що утворилися;
    • відсоток браку/повторної обробки;
    • ефективності/прибутковості.
  1. Інструментальне обстеження та аналіз балансу надходження і споживання енергоресурсів дозволяє визначити потенціал економії.

Моніторинг під час енергоаудиту може включати вимірювання основних електричних параметрів – напруга, струм, коефіцієнт потужності, активна/повна/реактивна потужність, споживання електрики, частота і т. д.

Інші важливі характеристики – температура і тепловий потік, випромінювання, витрата газу/рідини, швидкість повітря, шум, вібрація, концентрація пилу, вологість, ефективність згоряння і т. д.

  1. Складання тех. звіту і енергетичного паспорта.

Відповідно до вимог закону №4941 «Про енергетичну ефективність будівель», після завершення енергоаудиту надається:

  • технічний звіт, що містить рекомендації щодо підвищення енергоефективності з аналізом рентабельності і планом дій щодо зниження споживання енергії;
  • енергетичний сертифікат – документ, що містить основні дані по енергоспоживанню. У ньому вказується адреса, опис та функціональне призначення будівлі, його загальна/опалювальна площа і об’єм, споживання ресурсів на опалення, охолодження та вентиляцію, клас енергетичної ефективності (А, B, C, D, E або F).

Розробка індивідуальної програми енергетичного менеджменту – результат аудиту, метою якого є оптимізація показників енергоефективності компанії. Політика керівництва повинна бути спрямована на підвищення енергетичної ефективності підприємства шляхом створення, впровадження, вдосконалення та експлуатації системи енергоменеджменту.

Вартість енергоаудиту підприємства

Вартість комерційного енергоаудиту залежить в цілому від масштабів роботи і бажаної мети, а також від перерахованих нижче факторів:

  1. Розмір об’єкта. Аудит будівель з великою площею і декількома поверхами буде коштувати дорожче, ніж перевірка об’єкта з меншою площею.
  2. Тип бізнесу. Великий енергоспоживач/виробничий об’єкт буде коштувати дорожче, ніж невелике торгове приміщення.
  3. Обсяг оцінки. Аудит одного об’єкта буде коштувати менше, ніж комплекс промислових споруд.
  4. Необхідність прорахунку. Для розрахунку економії палива і е/е часто виникає необхідність виконання розрахунків вартості фактичного обсягу споживаних ресурсів.
  5. Можуть бути проаналізовані внутрішні аспекти будівлі: обладнання та технології, цілісність стін, стелі та ізоляції.
  6. Можуть бути оцінені зовнішні аспекти будівлі: проникнення води, волога що скупчилася, відсутність дренажного жолоба, пошкодження даху/стіни/фундаменту, ізоляція, орієнтація вікон, затінення будівлі, зовнішнє освітлення та ін.
  7. Об’єм доступної документації. Вартість енергоаудиту збільшиться, якщо документація недоступна і вимагає додаткових досліджень.

Безкоштовно замовити енергоаудит для підприємств можна в Solar Garden. У компанії достатньо досвіду і професіоналізму, щоб ваше підприємство отримало дієвий план для підвищення рентабельності, інвестиційної привабливості, можливісті бути енергозберігаючим, продуктивним, безпечним, комфортним для вас і вашого персоналу.

Залиште заявку

Заповніть поля форми і ми зв'яжемось з Вами