Отримати детальний розрахунок
Головна » Автономне освітлення
Автономне вуличне освітлення

Автономне освітлення

Світло у будинку або у дворі – це красиво, зручно і безпечно. А ще – дорого, враховуючи тарифи на електроенергію. Автономна система освітлення на сонячних батареях дозволяє розсіяти темряву і заощадити гроші.

Що входить в комплект вуличного освітлення

Комплект являє собою набір елементів, завдяки яким для нічної підсвітки використовується енергія, накопичена в день.

У нього входять:

  • панелі з фотовольтаїчними осередками, які приймають сонячні промені і виробляють електричний струм;
  • акумуляторна батарея, яка накопичує енергію, отриману від панелей;
  • контролер заряду – перетворювач струму і напруги;
  • освітлювальні лампи – зазвичай застосовуються галогенові або світлодіодні;
  • фото-елемент (світловий датчик), який посилає сигнали на контролер, в залежності від рівня освітленості.

Зв’язатися з менеджером та дізнатися вартість: +38 (067) 123 81 88

Пристрій зібрано в міцному корпусі і закріплено на кронштейні. В елітних моделях можуть бути додаткові елементи. Наприклад, датчик руху або дистанційне керування.

Принцип роботи ліхтарів на сонячних батареях?

Автономне вуличне освітлення на сонячних батареях діє таким чином: вдень фотогальванічні елементи «ловлять» сонячні промені, виробляють струм і заряджають АКБ. А у вечері контролер перемикає комплекс в режим освітлення. Енергія з батареї перетворюється на змінний струм 220В і подається на лампи, після чого контролер знову перемикає систему.

Переваги та недоліки автономного освітлення на сонячних батареях

Автономне освітлення на сонячних батареях – це незалежна система з власною сонячною панеллю, акумулятором і лампою в одному пристрої. Вироблена панелями електрична енергія накопичується в акумуляторних батареях. Контролер визначає, коли вмикати та вимикати освітлення і зарядку, щоб акумулятор не виходив з ладу. Залежно від рівня освітленості, контролер отримує сигнал від світлового датчика та активізує АКБ для живлення системи освітлення у нічний час.

Вуличне освітлення на сонячних батареях забезпечує своєму власнику багато переваг. До основних із них належать:

  1. Автономність та мобільність. Автономні лампи – відмінний варіант організувати освітлення в місцях без доступу до електромережі або де вона є ненадійною. Установка ліхтарів з живленням від мережі може бути трудомісткою та дорогою, тоді як сонячне освітлення – повністю автономний пристрій. Це також означає, що їх у будь-який час можна легко та без особливих витрат переміщувати у різні місця.
  2. Економічність. Хоча покупка комплекту сонячного освітлення коштує чималих грошей – це єдині вкладення, які порівняно швидко окупаються. Після цього ви будете забезпечені безкоштовним освітленням, оскільки вони працюють на енергії сонця.
  3. Екологічність. Автономне освітлення пропонує нам екологічну альтернативу, використовуючи систему, що працює безпосередньо від джерела енергії, що відновлюється. Перейдіть на освітлення від сонячної енергії і ви зведете до мінімуму вуглецевий слід.
  4. Адаптація до різних погодних умов. Попри поширену думку, похмура погода не перешкоджає роботі пристрою. Поряд із підвищенням ефективності як світлодіодів, так і сонячних панелей, ліхтарі забезпечують освітлення за різної інсоляції. Вони розраховані на експлуатацію у широких температурних діапазонах.
  5. Надійність. Якщо з будь-якої причини відключиться електрика, автономний ліхтар все одно надійно працюватиме завдяки сонячному джерелу енергії. З приладом на сонячних батареях у вас гарантовано, завжди буде вночі освітлена територія.
  6. Безпека. Світильники не вимагають підключення до зовнішньої електромережі, застосування шнурів та проводів. Ризик ураження електричним струмом відсутній. Крім того, вони не схильні до перегріву (займання) під час роботи. Ці на 100% безпечні світильники можна розмістити будь-де.
  7. Зручність монтажу та застосування. Встановлення пристрою виконується без необхідності прокладання проводів та без участі електрика. Це дозволяє порівняно швидко організувати освітлення у будь-якому місці саду чи вулиці. Крім того, немає необхідності ховати дроти та ризикувати випадково їх пошкодити.
  8. Низькі експлуатаційні витрати. При правильному встановленні ці системи практично не вимагають обслуговування, за винятком заміни акумуляторних батарей кожні 5-7 років. При заміні батарей фахівець очистить від забруднень сонячні панелі та інші компоненти.

Однак ця неймовірна сонячна технологія вуличного освітлення має певні недоліки. До них відносяться:

  1. Високі початкові вкладення в порівнянні зі звичайними вуличними ліхтарями. Часто це основна причина, чому більшість людей замислюється про перехід на сонячні ліхтарі. Однак, необхідно враховувати їх довгострокові переваги та триваліший життєвий цикл.
  2. Існує ризик крадіжки, оскільки вони не підключені до дротів і мають вищу грошову цінність порівняно із звичайними моделями. У громадських місцях є доцільним застосування антивандальних пристроїв.
  3. На горизонтальних фотоелектричних панелях може накопичуватися сніг, пил, волога, що може призвести до зменшення вироблення енергії. Тому їх потрібно періодично перевіряти.
  4. Залежність ефективності від інтенсивності інсоляції — чим яскравіше світло, тим продуктивніше фотоелектрична панель перетворює сонячну енергію на електричну, тим більше енергії накопичує АКБ і довше світить ліхтар.
  5. Акумулятори, що перезаряджаються, необхідно змінювати кілька разів протягом терміну служби світильників. АКБ з більшою ємністю та кількістю циклів заряду-розряду прослужать довше.

У автономного вуличного освітлення на сонячних батареях набагато більше плюсів ніж мінусів. Зупиніть свій вибір на якісних пристроях відомих брендів, вони забезпечують тривале та надійне функціонування своїх продуктів.

Як правильно вибрати вуличні світильники?

Потужність світильників повинна відповідати площі ділянки, на якій вони розташовані. Треба враховувати, що лампа розжарювання 100Вт відповідає люмінесцентна 25-30Вт, або світлодіодна 12-15Вт. Світловий потік при цьому буде близько 1200 Лм. (Інші значення можна знайти в спеціальній таблиці). Ступінь захисту – IP44 і вище. Корпус бажано вибирати з ударостійкого пластику або алюмінію, плафони – із загартованого скла.

Більш зручні моделі з роздільними ліхтарем і фотоелементом. Перший в такому випадку можна помістити в кращій точці для освітлення, або навіть всередині приміщення, наприклад, в магазині або в гаражі, а другий – на самому сонячному місці.

Автономне освітлення – це хороший спосіб знизити витрати на енергоносії і організувати красиве підсвічування присадибної ділянки. Звертайтеся до Solar Garden — менеджери компанії допоможуть обрати відповідний для вашої мети комплект вуличного освітлення на сонячних батареях та організувати ефективне автономне освітлення вашої території.

Залиште заявку

Заповніть поля форми і ми зв'яжемось з Вами