×
Автономне освітлення
Автономне вуличне освітлення

Автономне освітлення

Світло у будинку або у дворі – це красиво, зручно і безпечно. А ще – дорого, враховуючи тарифи на електроенергію. Автономна система освітлення на сонячних батареях дозволяє розсіяти темряву і заощадити гроші.

Що це таке?

Комплект являє собою набір елементів, завдяки яким для нічної підсвітки використовується енергія, накопичена в день. У нього входять:

  • панелі з фотовольтаїчними осередками, які приймають сонячні промені і виробляють електричний струм;
  • акумуляторна батарея, яка накопичує енергію, отриману від панелей;
  • контролер заряду – перетворювач струму і напруги;
  • освітлювальні лампи – зазвичай застосовуються галогенові або світлодіодні;
  • фото-елемент (світловий датчик), який посилає сигнали на контролер, в залежності від рівня освітленості.

Пристрій зібрано в міцному корпусі і закріплено на кронштейні. В елітних моделях можуть бути додаткові елементи. Наприклад, датчик руху або дистанційне керування.

Зв’язатися з менеджером та дізнатися вартість: +38 (067) 123 81 88

Як це працює?

Автономне вуличне освітлення на сонячних батареях діє таким чином: вдень фотогальванічні елементи «ловлять» сонячні промені, виробляють струм і заряджають АКБ. А у вечері контролер перемикає комплекс в режим освітлення. Енергія з батареї перетворюється на змінний струм 220В і подається на лампи, після чого контролер знову перемикає систему.

Переваги й недоліки

Автономне освітлення на сонячних батареях вигідно тим, що не залежить від проблем побутової електромережі. Комплект швидко монтується, він мобільний, компактний і безпечний. Параметри і час включення легко налаштовуються. А головне – економляться чималі гроші.

З іншого боку, протягом ночі, у міру розряду АКБ, яскравість світіння лампочок знижується. Та й ємність батареї з часом падає. Загалом, автономні системи недорогі, але купити за низькою ціною якісну модель не вийде.

Вибір і встановлення

Потужність світильників повинна відповідати площі ділянки, на якій вони розташовані. Треба враховувати, що лампа розжарювання 100Вт відповідає люмінесцентна 25-30Вт, або світлодіодна 12-15Вт. Світловий потік при цьому буде близько 1200 Лм. (Інші значення можна знайти в спеціальній таблиці). Ступінь захисту – IP44 і вище. Корпус бажано вибирати з ударостійкого пластику або алюмінію, плафони – із загартованого скла.

Більш зручні моделі з роздільними ліхтарем і фотоелементом. Перший в такому випадку можна помістити в кращій точці для освітлення, або навіть всередині приміщення, наприклад, в магазині або в гаражі, а другий – на самому сонячному місці.

Автономне освітлення – це хороший спосіб знизити витрати на енергоносії і організувати красиве підсвічування присадибної ділянки.