Отримати детальний розрахунок

ЯК ВСТАНОВИТИ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ?

Як встановити сонячні батареї у приватному будинку
16
Березень

Сонячна енергетика — один із найпоширеніших і найперспективніших напрямків альтернативної енергетики на сьогоднішній день. Сонячна енергія є найбільшим джерелом енергії, що отримується планетою Земля.

Люди активно використовують доступні відновлювані джерела для виробництва електрики у різних масштабах. Постійне вдосконалення технологій та збільшення виробництва призводить до зниження вартості обладнання для сонячної енергетики. Сьогодні встановити сонячні батареї можуть багато власників домогосподарств та бізнесу. Швидкий розвиток будівництва СЕС в Україні відбувається також завдяки можливості продавати надмірну потужність у мережу за «зеленим» тарифом, знизити споживання електрики з мережі та забезпечити безперебійне живлення побутового навантаження.

Зміст статті:

Як встановити сонячні батареї у приватному будинку

Монтаж сонячних батарей - один із ключових та важливих етапів будівництва ефективної, безпечної та довговічної сонячної станції. Цьому етапу передує ретельна підготовка — виїзд на місце встановлення спеціалістів, розробка проекту, виконання необхідних розрахунків, вибір обладнання та найбільш оптимального варіанта електростанції відповідно до цілей власника.

Перед встановленням сонячних батарей у приватному будинку необхідно вибрати правильне місце, визначити орієнтацію та кут нахилу. При установці на даху необхідно переконатися, що її конструкція забезпечує необхідну міцність для підтримки всього масиву. Для ефективного виробництва електричної енергії, батареї повинні бути максимально освітлені протягом дня в будь-який сезон.

Необхідно також вибрати монтажну систему. Сьогодні виробляють безліч моделей стелажів та різних систем кріплення, за допомогою яких можна встановити батареї як на даху, так і землі.

Особливості монтажу сонячних панелей

Особливості монтажу сонячних батарей

Як встановити в приватному будинку сонячні батареї? Все залежить від того, де їх потрібно встановлювати:

 • наземні СЕС складаються з панелей, що утримуються на стійках або рамах, прикріплених до наземних монтажних опор;
 • сонячні панелі, встановлені на дахах або фасадах будинків, кріпляться на стійках або рамах, приєднаних до дахових або фасадних монтажних опор.
 1. Для монтажу сонячних батарей землі необхідно підготувати фундамент. Існують такі варіанти монтажу:
 • встановлення опор у бетонні блоки - оптимальний спосіб для кам'янистих та гранітних ґрунтів;
 • бетонування опор - найкращий варіант для піщаної місцевості;
 • гвинтові палі - на землі середньої міцності.
 1. Щоб встановити сонячні батареї у приватному будинку на даху, потрібна дахова монтажна система. Компоненти та конструкції цієї системи залежать від виду даху та типу покрівлі:
 • на плоскому даху батареї встановлюються на трикутній системі з відстанню між рядами від 1 м до 1,5 м;
 • на одно-, дво- та багатосхилому даху модулі фіксуються за допомогою дахової монтажної системи, яка дозволяє настроювати кут нахилу.

Панелі, які протягом дня можуть затінюватися, оснащуються оптимізаторами потужності для визначення точки максимальної ефективності на кожній з них.

Вартість монтажу сонячних батарей для приватного будинку

Вартість монтажу сонячних батарей для приватного будинку

Вартість монтажу сонячних батарей для приватного будинку може сильно відрізнятися, оскільки залежить насамперед від потужності станції (в кВт) та інших факторів:

 • кількості та розміру встановлюваних панелей;
 • місця встановлення - на даху, фасаді або на землі;
 • при встановленні на даху - від її конструкції та виду покрівлі (шифер, глиняна або металева черепиця, ондулін);
 • виду, якості та матеріалу монтажної системи та її компонентів - кріплень, модульних притисків та монтажних профілів.

Як встановити сонячну батарею в приватному будинку, добре знають інсталятори Solar Garden. Навчені та досвідчені фахівці професійно встановлять інше обладнання — інвертори, акумулятори для сонячних панелей, виконають монтаж проводки. А для отримання максимальної користі від СЕС компанія може забезпечити її підключення до програми «зеленого» тарифу.

Останні новини