Отримати детальний розрахунок

ЯК ПРАЦЮЮТЬ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ ВЗИМКУ?

как работают солнечные батареи зимой
29
Вересень

Сонячні батареї взимку продовжують виробляти електроенергію. Але з очевидних причин їх продуктивність буває нижче, ніж в розпал літа - дні коротше, а сніг на їх поверхні може тимчасово знизити вироблення. Насправді, відсоток втрат від загального річного виробництва дуже малий - велика частина генерації електроенергії припадає на період з березня по жовтень.

Зміст статті:

Сонячні панелі взимку: наукові факти

Пропонуємо ознайомитися з деякими науковими фактами і дослідженнями про роботу сонячних панелей взимку:

  1. Технологічний інститут Північної Альберти в Канаді NAIT в 2015 році завершив трирічне дослідження впливу снігового покриву на сонячні модулі. Для цього сонячні панелі були встановлені під різними кутами від 14 до 90 градусів. Для кожного варіанту кута з однієї панелі сніг видаляли, а на іншій сніг залишався неприбраним. Очищені сонячні панелі виробили на 1-5% більше е/е, ніж їх аналоги, що не очищалися протягом трьох років. Проект NAIT показав, що сніг не робить критичного впливу на виробництво е/е в провінції Канади Альберті з їх морозними зимами. [1]
  2. Мічиганський технічний університет в працях 38-ї конференції фахівців з фотоелектричної техніки IEEE 2012 опублікував статтю авторів Д. Пірс і Р. У. Ендрюс «Прогнозування енергетичних впливів на фотоелектричні системи через снігопади». На думку вчених, іноді сніг допомагає сонячним елементам. Д. Пірс має на увазі ефект альбедо, коли сонячне світло відбивається від снігу, і може змусити панель виробляти більше е/е. У більшості випадків втрати потужності мінімальні, навіть в засніжених регіонах Канади. [2]

Наукові дослідження про те, як працюють сонячні батареї взимку і про способи оптимізації роботи СЕС проводяться також в регіональному випробувальному центрі в Віллістон США, в дослідницьких установах Європи та Росії.

как работают солнечные панели зимой

Застосування сонячних батарей для опалення приватного будинку

В даний час сонячні батареї в Україні знаходять все більше застосування серед власників приватних будинків, бізнесу та підприємств.

Сонячне тепло може обігріти ваш будинок завдяки продуманому плануванню і конструкції. Вікна, що виходять на південну сторону, пропускають тепло променів всередину і обігрівають приміщення. Хороша теплоізоляція також здатна утримати тепло всередині будівлі. Такий обігрів називається пасивним. Використання сонячних батарей для опалення будинку називають активним опаленням. Сонячні технології допоможуть обігріти житло в такий спосіб:

  • фотоелектрична технологія: перетворює енергію сонця в електрику, яке в подальшому використовується для роботи електричного котла або інших обігрівальних приладів;
  • концентрована технологія: використовує концентроване за допомогою лінз і дзеркал сонячне випромінювання для отримання водяної пари в резервуарах з водою;
  • сонячні колектори: збирають теплову енергію сонця для нагріву рідкого або газоподібного теплоносія, застосовуються для опалення та гарячого водопостачання.

Застосування сонячних батарей для опалення будинку та нагрівання води спрощує систему обігріву.

солнечные панели для отопления частного дома

Як працюють сонячні батареї взимку - особливості

Ефективна робота сонячних батарей взимку пояснюється особливістю їх установки і функціонування:

  1. Коли поверхня панелі покрита снігом, виробництво електрики дещо знижається. Однак панелі здатні самі очищатися від інею і снігу - вони розташовуються під нахилом, робочою поверхнею до сонця і нагріваються в процесі роботи.
  2. Перевага роботи сонячної панелі взимку полягає в тому, що її потужність залежить від температури нагріву - холодна погода практично збільшує їх продуктивність.
  3. В окремих випадках панелі фактично збільшують виробництво завдяки уловлювання сонячного світла, відбитого від навколишнього снігового покриву. [2]

Експлуатація сонячних батарей взимку мало відрізняється від іншої пори року. Чи потрібно їх очищати від снігу? Якщо ваш фотоелектричний масив закріплений на землі або в легкодоступних місцях, його можна очистити м'якою щіткою. Не рекомендується самостійно очищати масиви від снігу, якщо вони знаходяться у важкодоступних або навіть небезпечних місцях на даху. Це не варто ризику і клопоту через збільшення річної генерації на 1-5%. [1]. В цьому випадку краще скористатися послугами фахівців компанії-установника.

Сонячна енергія - це надійне вкладення, багатий ресурс з безліччю різних реалізацій, який обігріває та охолоджує ваш будинок і навіть ефективно працює взимку.

Результати досліджень можна подивитися тут: Результати

Останні новини