Отримати детальний розрахунок
Блог > ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

Производство солнечных батарей
15
Вересень

В останні роки технології використання енергії сонця значно просунулися вперед у всьому світі у зв’язку з необхідністю екологічності, захисту нашої планети, використання поновлюваних джерел енергії. Фотоелектричні установки отримали неймовірну популярність на приватному ринку житлових будинків і офісних будівель. У зв’язку з цим у всьому світі збільшилося виробництво сонячних батарей.

Світові компанії допомогли змінити сонячну галузь. Завдяки прихильності до інноваційних досліджень і розробок, деякі бренди продовжують встановлювати нові галузеві стандарти продуктивності, якості та надійності.

Історія виробництва сонячних батарей в Україні почалася з 2013 року на київському заводі “Квазар”. Детальніше про українські заводи, найбільші світові компанії і їх особливості читайте в цій статті.

Зміст статті:

Сонячні батареї: світові виробники

Найбільші світові виробники сонячних батарей (за сумарною потужністю) в 2020 році – початок 2021 року:

 1. LONGi Solar – дочірній підрозділ LONGi Green Energy Technology, найбільшого китайського розробника фотоелектричних проектів і виробника монокристалічних батарей. Компанія була заснована в 2000 році в Сіані, Китай. Її особливості:
 • має найвищу ринкову цінність в сфері сонячних технологій;
 • щорічні поставки фотоелектричних модулів складають близько 30 ГВт;
 • має 15 виробничих баз і більше 30 філій по всьому світу;
 • в 2020 Longi встановила новий світовий рекорд ефективності монокристалічних елементів PERC в 24,06%, а ККД модуля досягло 22,38%.
 1. Jinko Solar – один з найбільших в світі виробників сонячних панелей. Компанія починала в 2006 році з виготовлення пластин і стала публічною на Нью-Йоркській фондовій біржі в 2010 році. Особливості компанії:
 • станом на 3-й квартал 2021 встановила 70 ГВт панелей;
 • має 9 виробничих підприємств по всьому світу і 22 зарубіжних філії;
 • у вересні 2018 стала світовим рекордсменом по ефективності осередків Poly PERC і Mono PERC р-типу – 22,04% і 23,95% відповідно.
 1. Компанія Trina Solar була заснована в 1997 році. Як піонер сонячної енергетики, Trina внесла великий внесок у розвиток цієї галузі, швидко перетворившись в одне з перших підприємств фотоелектричних продуктів Китаю. Особливості компанії:
 • станом на грудень 2020 встановила понад 70 ГВт модулів по всьому світу;
 • має ряд глобальних успіхів – з 2011 р встановила 21 світовий рекорд по ефективності кремнієвих елементів і вихідний потужності модулів;
 • зареєстровано понад 1300 патентів в фотоелектричних технологіях;
 • в листопаді 2019 Trina встановила новий світовий рекорд в 23,22% з панелями n-типу i-TOPCon на монолітній підкладці.
 1. Компанія JA Solar заснована в 2005 році з базою в місті Фенсянь (Китай). Є виробником високоефективної фотоелектричної продукції – кремнієвих пластин, сонячних елементів, батарей та електростанцій. Особливості бренду:
 • станом на 4 квартал 2020 відвантаження модулів склали 63 ГВт;
 • має 12 виробничих баз і більше 20 філій по всьому світу;
 • продукти JA Solar доступні в 135 країнах і регіонах;
 • кілька років поспіль з 2007 р. компанія була включена в список Fortune China 500 і Global Top 500 New Energy Enterprises;
 • глобальні проекти: наземна СЕС 80 МВт в США, станція 255 МВт в Бразилії і ін.
 1. Canadian Solar – канадська компанія, заснована в 2001 році. В даний час є одним з найбільших в світі виробників сонячних панелей, розробником СЕС і енергетичних рішень. Особливості компанії:
 • за весь час роботи встановила понад 59 ГВт продукції тисячам споживачів в 160 країнах світу;
 • в 2020 році виконано відвантажень на 16 ГВт;
 • в березні 2020 зафіксований новий світовий рекорд ефективності багатоелементних осередків з ККД 23,81%, потужність модуля становить 670 Вт;
 • має науково-дослідні центри з 595 досвідченими співробітниками, є володарем 2016 патентів по всьому світу.

У десятку лідерів також входять Risen, Leapton Solar, QCells, Suntech, Talesun, First Solar.

Команда Solar Garden підготувала для Вас ролик, в якому ми виділили ТОП-3 виробника сонячних панелей, які на нашу думку, проявили себе максимально надійно та ефективно в процесі роботи. Для перегляду переходьте за посиланням

солнечные панели украинского производства

Сонячні панелі українського виробництва

На сонячні панелі, вироблені в Україні, припадає незначна частина ринку. В Україні існувало і є в даний час кілька підприємств, що спеціалізуються на виробництві панелей та іншого обладнання для сонячної енергетики.

 1. ПАТ «Квазар», м. Київ – потужне підприємство, іменоване зараз СПП «КВАЗАР», раніше забезпечувало повний цикл виробництва – від вирощування кремнію до виготовлення панелей. В даний час Квазар спеціалізується на виробництві апаратури для ж/д і муніципального транспорту, промисловості і електростанцій. Сонячні батареї з 2001 року випускало дочірнє підприємство Квазар-7. Однак станом на вересень 2021 на їх офіційному сайті в категоріях сонячні електростанції, обладнання та аудит СЕС зазначено – «компанія тимчасово не приймає замовлення». Квазар-7, згідно з їх офіційним сайту, приймає замовлення на індивідуальний дизайн сонячних рішень.
 2. ТОВ «Пролог Семікор», м.Київ. Спеціалізується з 1997 року на виробництві кремнію і пластин з нього. З 2014 року і по теперішній час (2021 г.) виготовляє фотоелектричні модулі з кристалічного кремнію потужністю в основному 100 – 315 Вт, комплекти СЕС, кремнієві злитки і пластини, портативні зарядні пристрої.
 3. Завод KNESS PV в м. Вінниця розпочав діяльність в лютому 2019 з початковою потужністю виробництва 200 МВт. У 2019 році було оголошено, що KNESS PV – найбільше і єдине автоматизоване виробництво сонячних батарей в Україні. Факти:
 • розробку обладнання, встановленого на заводі, здійснював Національний інститут КНР;
 • складові для виробництва панелей в основному імпортувалися з Китаю;
 • з березня 2021 року завод припинив виробництво поточної моделі і почав заміну лінії для можливості виготовлення модулів з максимальною ефективністю за сучасними технологіями. Відкриття оновленого заводу планується в кінці 2021 року.
 1. ЕНХОЛ, м. Енергодар Запорізької області більше 25 років пропонує послуги проектування, виготовлення і монтажу систем вентиляції та кондиціонування, ремонт компресорів і електродвигунів, лазерного різання металів та ін. З 2018 року на напівавтоматичній лінії почалося створення фотовольтаїчних панелей двох типів – ES60P -260W і ES60P-275W, які мають хороші характеристики і гарантії. При їх виготовленні використовуються українські та імпортні комплектуючі.
 2. Виробництво сонячних панелей в Україні продовжило підприємство «Інфо-Зв’язок», яке в 2020 році здало в оренду приміщення в Одесі для цеху «Промзв’язок». В даний час (вересень 2021) на сайті компанії «Інфо-Зв’язок» продаються високоефективні двосторонні панелі 345 Вт і 415 Вт, сонячна черепиця та балконні модулі. Однак в специфікації тільки двох панелей, ФМ-СС-280 Вт і ФМ-280 Вт, є позначення «Зроблено в Одесі».

Сонячні панелі українського виробництва мають хороші характеристики і гарантії, однак їм складно конкурувати за ціною з потужними китайськими компаніями.

Останні новини
КОНТРОЛЕР ЗАРЯДУ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ
24
Січень

КОНТРОЛЕР ЗАРЯДУ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Контролер заряду сонячних батарей використовується для запобігання перезаряду та глибокого розряду акумуляторної батареї шляхом регулювання напруги та струму від сонячної панелі. Він підвищує ефективність фотоелектричної системи, допомагає уникнути перезаряду АКБ та продовжує термін її експлуатації....

Детальніше
МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
11
Січень

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Зміст статті: Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей своїми руками Установка сонячних батарей спеціалістами Solar Garden Висновки Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей потребує комплексного підходу та врахування багатьох нюансів. Цей процес включає:...

Детальніше
СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
29
Грудень

СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Переваги сонячної енергетики вже давно оцінили не лише власники приватних будинків та офісів, а й власники квартир. Сонячні батареї для квартири цілком реальна можливість заощадити на споживанні за електроенергію, забезпечити собі автономність або резервування при...

Детальніше
СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
21
Грудень

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Виробництво сонячних батарей з аморфного кремнію (a-Si) знаходиться на високому технологічному рівні. Можливість використання таких підкладок як металева фольга та полімерні плівки сумісна з виробництвом гнучких фотоелементів у промислових масштабах. Тому сонячні батареї цього типу...

Детальніше
«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ
17
Грудень

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зміст статті: Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках? Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках «Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022? Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022...

Детальніше
ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?
15
Грудень

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації...

Детальніше
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ
10
Грудень

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на...

Детальніше
ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ
16
Листопад

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

Домашня сонячна електростанція – це енергогенеруючий об’єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами: підвищенням цін традиційні джерела...

Детальніше