Блог > ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

Производство солнечных батарей
15
Вересень

В останні роки технології використання енергії сонця значно просунулися вперед у всьому світі у зв’язку з необхідністю екологічності, захисту нашої планети, використання поновлюваних джерел енергії. Фотоелектричні установки отримали неймовірну популярність на приватному ринку житлових будинків і офісних будівель. У зв’язку з цим у всьому світі збільшилося виробництво сонячних батарей.

Світові компанії допомогли змінити сонячну галузь. Завдяки прихильності до інноваційних досліджень і розробок, деякі бренди продовжують встановлювати нові галузеві стандарти продуктивності, якості та надійності.

Історія виробництва сонячних батарей в Україні почалася з 2013 року на київському заводі “Квазар”. Детальніше про українські заводи, найбільші світові компанії і їх особливості читайте в цій статті.

Зміст статті

Сонячні батареї: світові виробники

Найбільші світові виробники сонячних батарей (за сумарною потужністю) в 2020 році – початок 2021 року:

 1. LONGi Solar – дочірній підрозділ LONGi Green Energy Technology, найбільшого китайського розробника фотоелектричних проектів і виробника монокристалічних батарей. Компанія була заснована в 2000 році в Сіані, Китай. Її особливості:
 • має найвищу ринкову цінність в сфері сонячних технологій;
 • щорічні поставки фотоелектричних модулів складають близько 30 ГВт;
 • має 15 виробничих баз і більше 30 філій по всьому світу;
 • в 2020 Longi встановила новий світовий рекорд ефективності монокристалічних елементів PERC в 24,06%, а ККД модуля досягло 22,38%.
 1. Jinko Solar – один з найбільших в світі виробників сонячних панелей. Компанія починала в 2006 році з виготовлення пластин і стала публічною на Нью-Йоркській фондовій біржі в 2010 році. Особливості компанії:
 • станом на 3-й квартал 2021 встановила 70 ГВт панелей;
 • має 9 виробничих підприємств по всьому світу і 22 зарубіжних філії;
 • у вересні 2018 стала світовим рекордсменом по ефективності осередків Poly PERC і Mono PERC р-типу – 22,04% і 23,95% відповідно.
 1. Компанія Trina Solar була заснована в 1997 році. Як піонер сонячної енергетики, Trina внесла великий внесок у розвиток цієї галузі, швидко перетворившись в одне з перших підприємств фотоелектричних продуктів Китаю. Особливості компанії:
 • станом на грудень 2020 встановила понад 70 ГВт модулів по всьому світу;
 • має ряд глобальних успіхів – з 2011 р встановила 21 світовий рекорд по ефективності кремнієвих елементів і вихідний потужності модулів;
 • зареєстровано понад 1300 патентів в фотоелектричних технологіях;
 • в листопаді 2019 Trina встановила новий світовий рекорд в 23,22% з панелями n-типу i-TOPCon на монолітній підкладці.
 1. Компанія JA Solar заснована в 2005 році з базою в місті Фенсянь (Китай). Є виробником високоефективної фотоелектричної продукції – кремнієвих пластин, сонячних елементів, батарей та електростанцій. Особливості бренду:
 • станом на 4 квартал 2020 відвантаження модулів склали 63 ГВт;
 • має 12 виробничих баз і більше 20 філій по всьому світу;
 • продукти JA Solar доступні в 135 країнах і регіонах;
 • кілька років поспіль з 2007 р. компанія була включена в список Fortune China 500 і Global Top 500 New Energy Enterprises;
 • глобальні проекти: наземна СЕС 80 МВт в США, станція 255 МВт в Бразилії і ін.
 1. Canadian Solar – канадська компанія, заснована в 2001 році. В даний час є одним з найбільших в світі виробників сонячних панелей, розробником СЕС і енергетичних рішень. Особливості компанії:
 • за весь час роботи встановила понад 59 ГВт продукції тисячам споживачів в 160 країнах світу;
 • в 2020 році виконано відвантажень на 16 ГВт;
 • в березні 2020 зафіксований новий світовий рекорд ефективності багатоелементних осередків з ККД 23,81%, потужність модуля становить 670 Вт;
 • має науково-дослідні центри з 595 досвідченими співробітниками, є володарем 2016 патентів по всьому світу.

У десятку лідерів входять також Risen, QCells, Suntech, Talesun, First Solar.

солнечные батареи мировые производители

Сонячні панелі українського виробництва

На сонячні панелі, вироблені в Україні, припадає незначна частина ринку. В Україні існувало і є в даний час кілька підприємств, що спеціалізуються на виробництві панелей та іншого обладнання для сонячної енергетики.

 1. ПАТ «Квазар», м. Київ – потужне підприємство, іменоване зараз СПП «КВАЗАР», раніше забезпечувало повний цикл виробництва – від вирощування кремнію до виготовлення панелей. В даний час Квазар спеціалізується на виробництві апаратури для ж/д і муніципального транспорту, промисловості і електростанцій. Сонячні батареї з 2001 року випускало дочірнє підприємство Квазар-7. Однак станом на вересень 2021 на їх офіційному сайті в категоріях сонячні електростанції, обладнання та аудит СЕС зазначено – «компанія тимчасово не приймає замовлення». Квазар-7, згідно з їх офіційним сайту, приймає замовлення на індивідуальний дизайн сонячних рішень.
 2. ТОВ «Пролог Семікор», м.Київ. Спеціалізується з 1997 року на виробництві кремнію і пластин з нього. З 2014 року і по теперішній час (2021 г.) виготовляє фотоелектричні модулі з кристалічного кремнію потужністю в основному 100 – 315 Вт, комплекти СЕС, кремнієві злитки і пластини, портативні зарядні пристрої.
 3. Завод KNESS PV в м. Вінниця розпочав діяльність в лютому 2019 з початковою потужністю виробництва 200 МВт. У 2019 році було оголошено, що KNESS PV – найбільше і єдине автоматизоване виробництво сонячних батарей в Україні. Факти:
 • розробку обладнання, встановленого на заводі, здійснював Національний інститут КНР;
 • складові для виробництва панелей в основному імпортувалися з Китаю;
 • з березня 2021 року завод припинив виробництво поточної моделі і почав заміну лінії для можливості виготовлення модулів з максимальною ефективністю за сучасними технологіями. Відкриття оновленого заводу планується в кінці 2021 року.
 1. ЕНХОЛ, м. Енергодар Запорізької області більше 25 років пропонує послуги проектування, виготовлення і монтажу систем вентиляції та кондиціонування, ремонт компресорів і електродвигунів, лазерного різання металів та ін. З 2018 року на напівавтоматичній лінії почалося створення фотовольтаїчних панелей двох типів – ES60P -260W і ES60P-275W, які мають хороші характеристики і гарантії. При їх виготовленні використовуються українські та імпортні комплектуючі.
 2. Виробництво сонячних панелей в Україні продовжило підприємство «Інфо-Зв’язок», яке в 2020 році здало в оренду приміщення в Одесі для цеху «Промзв’язок». В даний час (вересень 2021) на сайті компанії «Інфо-Зв’язок» продаються високоефективні двосторонні панелі 345 Вт і 415 Вт, сонячна черепиця та балконні модулі. Однак в специфікації тільки двох панелей, ФМ-СС-280 Вт і ФМ-280 Вт, є позначення «Зроблено в Одесі».

Сонячні панелі українського виробництва мають хороші характеристики і гарантії, однак їм складно конкурувати за ціною з потужними китайськими компаніями.

Останні новини
СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ
21
Вересень

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ

Сонячна енергетика займає надійні позиції в загальному виробленні електроенергії України. У 2020 році було встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що на 1395 МВт перевищило попередній рік. Частка електрики, виробленої з енергії сонця, в загальній...

Детальніше
ОКУПНІСТЬ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ І СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ
17
Вересень

ОКУПНІСТЬ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ І СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ

На земну поверхню потрапляє величезна кількість сонячної енергії. Сонце постачає 99,98% всієї енергії Землі, 0,02% – геотермальна. Річний сумарний потік енергії сонця на території України становить від 1187 до 1405 кВт/кв.м.*год. Всі області України придатні...

Детальніше
ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ
15
Вересень

ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

В останні роки технології використання енергії сонця значно просунулися вперед у всьому світі у зв’язку з необхідністю екологічності, захисту нашої планети, використання поновлюваних джерел енергії. Фотоелектричні установки отримали неймовірну популярність на приватному ринку житлових будинків...

Детальніше
СКІЛЬКИ ЕНЕРГІЇ ВИРОБЛЯЄ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ В ДЕНЬ
10
Вересень

СКІЛЬКИ ЕНЕРГІЇ ВИРОБЛЯЄ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ В ДЕНЬ

У сонячних електростанціях застосовуються фотоелектричні технології, що дозволяють отримувати електрику з енергії сонця. Всі фотоелектричні системи індивідуальні і важко сказати точно, скільки електроенергії буде виробляти саме ваша. У цій статті ми детально розберемося, як розрахувати...

Детальніше
ЯК ПРАЦЮЄ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ
20
Серпень

ЯК ПРАЦЮЄ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Сонячна електростанція (СЕС) – це інженерна споруда, що перетворює сонячне світло в електричну енергію. Яким чином це відбувається і як працює сонячна електростанція – читайте в цій статті. Для виробництва електрики з енергії Сонця існують...

Детальніше
ЩО КРАЩЕ — ВІТРОГЕНЕРАТОР ЧИ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ?
18
Серпень

ЩО КРАЩЕ — ВІТРОГЕНЕРАТОР ЧИ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ?

Щоб розібратися, що краще – вітрогенератор чи сонячна батарея, необхідно усвідомити особливості їх роботи, а також проаналізувати початкові інвестиції та окупність систем. Для цих установок загальною є використання енергії відновлюваних джерел для виробництва електроенергії. Механізм...

Детальніше
НАЙБІЛЬШІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В УКРАЇНІ
14
Серпень

НАЙБІЛЬШІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В УКРАЇНІ

Сонячні електростанції в Україні почали стрімко будувати з 2010 року. За рік до цього почав діяти “зелений” тариф для стимулювання виробництва електроенергії з використанням енергії альтернативних джерел. У 2010 році було введено в експлуатацію СЕС...

Детальніше
З ЧОГО ВИГОТОВЛЯЮТЬ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ?
10
Серпень

З ЧОГО ВИГОТОВЛЯЮТЬ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ?

Сонячна батарея – це об’єднання фотоелектричних перетворювачів, які перетворюють енергію сонця в постійний електричний струм. Нижче наведено опис складу, структури і з чого саме зроблені сонячні батареї для забезпечення їх ефективної та надійної роботи. Зміст...

Детальніше