Блог > ВИДИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ: ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

ВИДИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ: ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

виды солнечных электростанций
03
Серпень

Залежно від технології використання сонячної енергії, існує три основних види сонячних електростанцій:

 1. Фотоелектрична сонячна електростанція – сонячні батареї безпосередньо перетворюють випромінювання сонця в електричну енергію, яка використовується для живлення побутових і промислових споживачів.
 2. Сонячний колектор – енергетична установка, за допомогою якої зібрана теплова сонячна енергія нагріває рідкий або газоподібний теплоносій: воду, повітря, масло. Застосовується для нагріву води та опалення приміщень.
 3. Електростанції, що використовують технологію концентрованої сонячної енергії. Принцип їх роботи полягає в тому, що дзеркала і лінзи вловлюють енергію променів для отримання пара, який подається на турбогенератори для виробництва е/е.

Принцип роботи сонячної електростанції полягає в перетворенні різними способами енергії сонця в електричну або теплову.

Зміст статі

Типи сонячних електростанцій: яку вибрати?

Вибір типу сонячної електростанції залежить від мети її застосування. Для електропостачання приватних будинків, офісів і комерційних цілей в основному застосовують фотоелектричні СЕС, котрі прямо перетворюють світло в електрику. Вони діляться на:

 1. Автономні СЕС. Використовуються для електроживлення окремих будинків при частих перебоях електропостачання або коли відсутня можливість підключитися до централізованих мереж. Така станція складається з фотоелектричної панелі, інвертора, контролера, акумуляторної батареї, кабелів, монтажних опор, підтримуючих стійок або рам. Вдень вони живлять навантаження виробленої е/е, а вночі живлення споживачів відбувається від акумулятора. При розрядці АБ електропостачання походить від енергосистеми, а в разі ізольованої системи – від дизель-генераторів.
 2. Мережеві СЕС. У цій системі відсутня акумуляторна батарея, оскільки вся вироблена електроенергія подається безпосередньо в енергосистему. Мережеву СЕС встановлюються з метою отримання прибутку від продажу всієї е/е за «зеленим» тарифом.
 3. Гібридні (резервні) СЕС. Вони можуть використовуватися в системах з ненадійним централізованим електропостачанням. Гібридна станція виконує функції як мережевий, так і автономною. Вдень споживачі отримують е/е від СЕС, а вночі – від АБ чи енергосистеми. При надмірному виробництві, електроенергію можна продавати в мережу.

Для електропостачання великих підприємств, міст та інших потужних споживачів будують фотоелектричні системи інших видів.

Також, окрім СЕС з використанням фотоелектричних модулів, існують і інші типи СЕС, які відрізняються між собою способом перетворення сонячного випромінювання і конструкцією. Список всіх типів СЕС:

 • баштового типу;
 • тарільчатого типу;
 • з параболічними концентраторами;
 • комбіновані;
 • аеростатні;
 • сонячно-вакуумні
 • з фотоелектричними батареями (про які ми вам вже розповіли)

принцип работы солнечной электростанции

СЕС баштового типу

У СЕС баштового типу сонячна радіація застосовується для утворення водяної пари, який подається в стандартні турбіни для виробництва е/е. Такі станції забезпечують великі потужності і порівняно високу – до 20% ефективність.

У центрі розташованих по колу геліостатів (дзеркал) знаходиться вежа, на вершині якої встановлена ​​ємність з водою. Вода від турбогенератора в вежу подається насосами. Дзеркала закріплені на опорах і підключені до рухомого механізму – вони змінюють орієнтацію до потоку світла таким чином, щоб всі відбиті від них промені прямували на ємність з водою.

СЕС тарільчатого типу

СЕС тарільчатого типу за принципом виробництва електрики схожа з баштовими. Конструктивно такі станції виконані з окремих модулів. Модуль складається з опори і встановленої на ній конструкції приймача і відбивача з дзеркал діаметром до 2 метрів, що нагадують за формою тарілки. Трекер забезпечує зміна нахилу дзеркал під оптимальним кутом до світлового потоку. Кількість дзеркал і їх діаметр залежить від потужності модуля.

Сонячна енергетика активно розвивається в усьому світі, удосконалюються технології і обладнання. Дана галузь є перспективною, екологічно чистої, доступної, використовує поновлюване джерело енергії.

Останні новини
СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ
21
Вересень

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ

Сонячна енергетика займає надійні позиції в загальному виробленні електроенергії України. У 2020 році було встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що на 1395 МВт перевищило попередній рік. Частка електрики, виробленої з енергії сонця, в загальній...

Детальніше
ОКУПНІСТЬ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ І СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ
17
Вересень

ОКУПНІСТЬ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ І СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ

На земну поверхню потрапляє величезна кількість сонячної енергії. Сонце постачає 99,98% всієї енергії Землі, 0,02% – геотермальна. Річний сумарний потік енергії сонця на території України становить від 1187 до 1405 кВт/кв.м.*год. Всі області України придатні...

Детальніше
ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ
15
Вересень

ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

В останні роки технології використання енергії сонця значно просунулися вперед у всьому світі у зв’язку з необхідністю екологічності, захисту нашої планети, використання поновлюваних джерел енергії. Фотоелектричні установки отримали неймовірну популярність на приватному ринку житлових будинків...

Детальніше
СКІЛЬКИ ЕНЕРГІЇ ВИРОБЛЯЄ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ В ДЕНЬ
10
Вересень

СКІЛЬКИ ЕНЕРГІЇ ВИРОБЛЯЄ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ В ДЕНЬ

У сонячних електростанціях застосовуються фотоелектричні технології, що дозволяють отримувати електрику з енергії сонця. Всі фотоелектричні системи індивідуальні і важко сказати точно, скільки електроенергії буде виробляти саме ваша. У цій статті ми детально розберемося, як розрахувати...

Детальніше
ЯК ПРАЦЮЄ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ
20
Серпень

ЯК ПРАЦЮЄ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Сонячна електростанція (СЕС) – це інженерна споруда, що перетворює сонячне світло в електричну енергію. Яким чином це відбувається і як працює сонячна електростанція – читайте в цій статті. Для виробництва електрики з енергії Сонця існують...

Детальніше
ЩО КРАЩЕ — ВІТРОГЕНЕРАТОР ЧИ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ?
18
Серпень

ЩО КРАЩЕ — ВІТРОГЕНЕРАТОР ЧИ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ?

Щоб розібратися, що краще – вітрогенератор чи сонячна батарея, необхідно усвідомити особливості їх роботи, а також проаналізувати початкові інвестиції та окупність систем. Для цих установок загальною є використання енергії відновлюваних джерел для виробництва електроенергії. Механізм...

Детальніше
НАЙБІЛЬШІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В УКРАЇНІ
14
Серпень

НАЙБІЛЬШІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В УКРАЇНІ

Сонячні електростанції в Україні почали стрімко будувати з 2010 року. За рік до цього почав діяти “зелений” тариф для стимулювання виробництва електроенергії з використанням енергії альтернативних джерел. У 2010 році було введено в експлуатацію СЕС...

Детальніше
З ЧОГО ВИГОТОВЛЯЮТЬ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ?
10
Серпень

З ЧОГО ВИГОТОВЛЯЮТЬ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ?

Сонячна батарея – це об’єднання фотоелектричних перетворювачів, які перетворюють енергію сонця в постійний електричний струм. Нижче наведено опис складу, структури і з чого саме зроблені сонячні батареї для забезпечення їх ефективної та надійної роботи. Зміст...

Детальніше