Отримати детальний розрахунок

ВИДИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ: ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

виды солнечных электростанций
03
Серпень

Залежно від технології використання сонячної енергії, існує три основних види сонячних електростанцій:

 1. Фотоелектрична сонячна електростанція - сонячні батареї безпосередньо перетворюють випромінювання сонця в електричну енергію, яка використовується для живлення побутових і промислових споживачів.
 2. Сонячний колектор - енергетична установка, за допомогою якої зібрана теплова сонячна енергія нагріває рідкий або газоподібний теплоносій: воду, повітря, масло. Застосовується для нагріву води та опалення приміщень.
 3. Електростанції, що використовують технологію концентрованої сонячної енергії. Принцип їх роботи полягає в тому, що дзеркала і лінзи вловлюють енергію променів для отримання пара, який подається на турбогенератори для виробництва е/е.

Принцип роботи сонячної електростанції полягає в перетворенні різними способами енергії сонця в електричну або теплову.

У Європі та Україні найбільшого поширення набули дві перші технології — фотоелектрична та колектор. Купити СЕС в Україні з фотоелектричними (сонячними) панелями — економічно вигідна інвестиція завдяки високому рівню інсоляції та законодавству, що сприяє розвитку альтернативної енергетики.

Зміст статі:

Типи сонячних електростанцій: яку вибрати?

Вибір типу сонячної електростанції залежить від мети її застосування. Для електропостачання приватних будинків, офісів і комерційних цілей в основному застосовують фотоелектричні СЕС, котрі прямо перетворюють світло в електрику. Вони діляться на:

 1. Автономні СЕС. Використовуються для електроживлення окремих будинків при частих перебоях електропостачання або коли відсутня можливість підключитися до централізованих мереж. Така станція складається з фотоелектричної панелі, інвертора, контролера, акумуляторної батареї, кабелів, монтажних опор, підтримуючих стійок або рам. Вдень вони живлять навантаження виробленої е/е, а вночі живлення споживачів відбувається від акумулятора. При розрядці АБ електропостачання походить від енергосистеми, а в разі ізольованої системи - від дизель-генераторів.
 2. Мережеві СЕС. У цій системі відсутня акумуляторна батарея, оскільки вся вироблена електроенергія подається безпосередньо в енергосистему. Мережеву СЕС встановлюються з метою отримання прибутку від продажу всієї е/е за «зеленим» тарифом.
 3. Гібридні (резервні) СЕС. Вони можуть використовуватися в системах з ненадійним централізованим електропостачанням. Гібридна станція виконує функції як мережевий, так і автономною. Вдень споживачі отримують е/е від СЕС, а вночі - від АБ чи енергосистеми. При надмірному виробництві, електроенергію можна продавати в мережу.
Готові комплекти сонячних електростанцій будь-якого типу мають оптимальну комплектацію обладнання з відповідними характеристиками для найефективнішої та найнадійнішої роботи всієї системи.

Для електропостачання великих підприємств, міст та інших потужних споживачів будують фотоелектричні системи інших видів.

Також, окрім СЕС з використанням фотоелектричних модулів, існують і інші типи СЕС, які відрізняються між собою способом перетворення сонячного випромінювання і конструкцією. Список всіх типів СЕС:

 • баштового типу;
 • тарільчатого типу;
 • з параболічними концентраторами;
 • комбіновані;
 • аеростатні;
 • сонячно-вакуумні
 • з фотоелектричними батареями (про які ми вам вже розповіли)

принцип работы солнечной электростанции

СЕС баштового типу

У СЕС баштового типу сонячна радіація застосовується для утворення водяної пари, який подається в стандартні турбіни для виробництва е/е. Такі станції забезпечують великі потужності і порівняно високу - до 20% ефективність.

У центрі розташованих по колу геліостатів (дзеркал) знаходиться вежа, на вершині якої встановлена ​​ємність з водою. Вода від турбогенератора в вежу подається насосами. Дзеркала закріплені на опорах і підключені до рухомого механізму - вони змінюють орієнтацію до потоку світла таким чином, щоб всі відбиті від них промені прямували на ємність з водою.

СЕС тарільчатого типу

СЕС тарільчатого типу за принципом виробництва електрики схожа з баштовими. Конструктивно такі станції виконані з окремих модулів. Модуль складається з опори і встановленої на ній конструкції приймача і відбивача з дзеркал діаметром до 2 метрів, що нагадують за формою тарілки. Трекер забезпечує зміна нахилу дзеркал під оптимальним кутом до світлового потоку. Кількість дзеркал і їх діаметр залежить від потужності модуля.

Сонячна енергетика активно розвивається в усьому світі, удосконалюються технології і обладнання. Дана галузь є перспективною, екологічно чистої, доступної, використовує поновлюване джерело енергії.

Останні новини