Отримати детальний розрахунок
Блог > ВИДИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ: ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

ВИДИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ: ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

виды солнечных электростанций
03
Серпень

Залежно від технології використання сонячної енергії, існує три основних види сонячних електростанцій:

 1. Фотоелектрична сонячна електростанція – сонячні батареї безпосередньо перетворюють випромінювання сонця в електричну енергію, яка використовується для живлення побутових і промислових споживачів.
 2. Сонячний колектор – енергетична установка, за допомогою якої зібрана теплова сонячна енергія нагріває рідкий або газоподібний теплоносій: воду, повітря, масло. Застосовується для нагріву води та опалення приміщень.
 3. Електростанції, що використовують технологію концентрованої сонячної енергії. Принцип їх роботи полягає в тому, що дзеркала і лінзи вловлюють енергію променів для отримання пара, який подається на турбогенератори для виробництва е/е.

Принцип роботи сонячної електростанції полягає в перетворенні різними способами енергії сонця в електричну або теплову.

Зміст статі:

Типи сонячних електростанцій: яку вибрати?

Вибір типу сонячної електростанції залежить від мети її застосування. Для електропостачання приватних будинків, офісів і комерційних цілей в основному застосовують фотоелектричні СЕС, котрі прямо перетворюють світло в електрику. Вони діляться на:

 1. Автономні СЕС. Використовуються для електроживлення окремих будинків при частих перебоях електропостачання або коли відсутня можливість підключитися до централізованих мереж. Така станція складається з фотоелектричної панелі, інвертора, контролера, акумуляторної батареї, кабелів, монтажних опор, підтримуючих стійок або рам. Вдень вони живлять навантаження виробленої е/е, а вночі живлення споживачів відбувається від акумулятора. При розрядці АБ електропостачання походить від енергосистеми, а в разі ізольованої системи – від дизель-генераторів.
 2. Мережеві СЕС. У цій системі відсутня акумуляторна батарея, оскільки вся вироблена електроенергія подається безпосередньо в енергосистему. Мережеву СЕС встановлюються з метою отримання прибутку від продажу всієї е/е за «зеленим» тарифом.
 3. Гібридні (резервні) СЕС. Вони можуть використовуватися в системах з ненадійним централізованим електропостачанням. Гібридна станція виконує функції як мережевий, так і автономною. Вдень споживачі отримують е/е від СЕС, а вночі – від АБ чи енергосистеми. При надмірному виробництві, електроенергію можна продавати в мережу.

Для електропостачання великих підприємств, міст та інших потужних споживачів будують фотоелектричні системи інших видів.

Також, окрім СЕС з використанням фотоелектричних модулів, існують і інші типи СЕС, які відрізняються між собою способом перетворення сонячного випромінювання і конструкцією. Список всіх типів СЕС:

 • баштового типу;
 • тарільчатого типу;
 • з параболічними концентраторами;
 • комбіновані;
 • аеростатні;
 • сонячно-вакуумні
 • з фотоелектричними батареями (про які ми вам вже розповіли)

принцип работы солнечной электростанции

СЕС баштового типу

У СЕС баштового типу сонячна радіація застосовується для утворення водяної пари, який подається в стандартні турбіни для виробництва е/е. Такі станції забезпечують великі потужності і порівняно високу – до 20% ефективність.

У центрі розташованих по колу геліостатів (дзеркал) знаходиться вежа, на вершині якої встановлена ​​ємність з водою. Вода від турбогенератора в вежу подається насосами. Дзеркала закріплені на опорах і підключені до рухомого механізму – вони змінюють орієнтацію до потоку світла таким чином, щоб всі відбиті від них промені прямували на ємність з водою.

СЕС тарільчатого типу

СЕС тарільчатого типу за принципом виробництва електрики схожа з баштовими. Конструктивно такі станції виконані з окремих модулів. Модуль складається з опори і встановленої на ній конструкції приймача і відбивача з дзеркал діаметром до 2 метрів, що нагадують за формою тарілки. Трекер забезпечує зміна нахилу дзеркал під оптимальним кутом до світлового потоку. Кількість дзеркал і їх діаметр залежить від потужності модуля.

Сонячна енергетика активно розвивається в усьому світі, удосконалюються технології і обладнання. Дана галузь є перспективною, екологічно чистої, доступної, використовує поновлюване джерело енергії.

Останні новини
МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
11
Січень

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Зміст статті: Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей своїми руками Установка сонячних батарей спеціалістами Solar Garden Висновки Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей потребує комплексного підходу та врахування багатьох нюансів. Цей процес включає:...

Детальніше
СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
29
Грудень

СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Переваги сонячної енергетики вже давно оцінили не лише власники приватних будинків та офісів, а й власники квартир. Сонячні батареї для квартири цілком реальна можливість заощадити на споживанні за електроенергію, забезпечити собі автономність або резервування при...

Детальніше
СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
21
Грудень

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Виробництво сонячних батарей з аморфного кремнію (a-Si) знаходиться на високому технологічному рівні. Можливість використання таких підкладок як металева фольга та полімерні плівки сумісна з виробництвом гнучких фотоелементів у промислових масштабах. Тому сонячні батареї цього типу...

Детальніше
«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ
17
Грудень

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зміст статті: Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках? Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках «Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022? Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022...

Детальніше
ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?
15
Грудень

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації...

Детальніше
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ
10
Грудень

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на...

Детальніше
ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ
16
Листопад

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

Домашня сонячна електростанція – це енергогенеруючий об’єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами: підвищенням цін традиційні джерела...

Детальніше
СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ
12
Листопад

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

В даний час у всьому світі зростає тенденція повною мірою використовувати доступні відновлювані джерела енергії для виробництва електроенергії в малих та середніх масштабах. При цьому виробництво електрики з використанням енергії сонця відіграє важливу роль —...

Детальніше