Отримати детальний розрахунок

ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ НА СОНЯЧНИХ БАТАРЕЯХ: ТИПИ, ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ЗАСТОСУВАННЯ

уличное освещение на солнечных батареях
25
Жовтень

Вуличне освітлення на сонячних батареях - відмінне мобільне рішення для освітлення невеликої території. Ідеально підходить для освітлення двору, вулиці, будинку, доріжки, веранди, спортивних майданчиків, площ. Застосовуються в ландшафтному дизайні, парках і садах.

Зміст статті:

Світильники на сонячних батареях для вуличного освітлення

Світильники на сонячних батареях для вуличного освітлення - найбільш економічна можливість організувати освітлення локальної ділянки. Вони дуже прості і зручні в монтажі і вимагають мінімального технічного обслуговування. Бувають різними за конструкцією і характеристиками, їх можна умовно класифікувати:

 1. За типом конструкції:
 • настінні - такі моделі кріплять на фасади будівель і будинків, вони відмінно підходять для освітлення сходів перед вхідними дверима, ганку, альтанки;
 • підвісні - можна розташовувати в різних місцях ділянки. Їх застосовують в ландшафтному дизайні для підсвічування мальовничих куточків, лавок, клумб, дерев;
 • грунтові - встановлюють уздовж доріжок і сходинок, підсвічують квітники, газони і чагарники в саду;
 • вбудовані - їх застосовують як декоративні або маркувальні. Дуже добре підходять для освітлення перешкод і силуетів - статуй, фонтанів, бордюрів, сходів, височин;
 • освітлення на опорах - встановлюють уздовж доріг, тротуарів, велодоріжок, пішохідних переходів.
 1. За матеріалом корпусу - лампи вуличного освітлення на сонячних батареях виробляють з різних металевих сплавів, бронзи, нержавіючої сталі, міцного пластику. Вибираючи світильник за матеріалом, необхідно орієнтуватися на його розташування, умови роботи і ландшафтний дизайн ділянки.
 2. За освітленості або потужності світлового потоку. Ця характеристика вимірюється в люменах і визначає яскравість, яку створюють лампи. Світлодіодні моделі забезпечують досить інтенсивне світло - набагато інтенсивніше, ніж звичайні лампи розжарювання. Для підсвічування сходинок і бордюрів досить пристроїв потужністю до 100 лм.
 3. За індексом захисту. IPХХ - маркування міжнародного коду захисту, яку забезпечує корпус пристрою. Останні цифри визначають ступінь захисту від попадання сторонніх предметів (перша цифра) і води (друга цифра). Освітлювальна техніка повинна бути стійка до агресивних атмосферних впливів і мати клас не менше IP44.

Вуличні освітлювальні прилади виготовляються як правило з міцних, ударотривких матеріалів. Такі лампи досить органічно вписуються навіть у самий хитромудрий екстер'єр.

светильники на солнечных батареях для уличного освещения

Плюси і мінуси вуличного освітлення на сонячних батареях

Вуличне світлодіодне освітлення на сонячних батареях, як і будь-яка інша світлотехніка, має свої переваги і недоліки. Щоб визначитися з відповідною моделлю, потрібно ознайомитися з їхніми плюсами і мінусами.

Плюси

До переваг відноситься:

 1. Економія коштів. Швидка окупність витрат, низькі експлуатаційні витрати і використання доступного джерела енергії - сонячного світла, гарантують економічну вигоду від застосування ліхтарів.
 2. Безперебійність і автономність роботи. Ліхтарі вуличного освітлення на сонячних батареях не вимагають наявності електромережі та регулярної заміни батарейок. Вони перетворюють сонячну енергію в електричну, заряджають акумуляторну батарею для безперебійного функціонування вночі.
 3. Екологічність. Для роботи використовується екологічно чисте, поновлюване джерело енергії - сонце. Не застосовується викопне паливо, тим самим забезпечується дбайливе ставлення до ресурсів України і зниження вуглецевого сліду.
 4. Портативність і мобільність. Більшість світильників мають невеликі розміри і вагу - їх легко переносити, змінювати місце установки, прибирати на зберігання.
 5. Швидкий монтаж. Установка пристроїв виконується без необхідності прокладки проводів.
 6. Безпека. Для експлуатації ліхтарів не потрібна електрична мережа й проведення для їх підключення, тому ризик ураження струмом зведений до нуля.
 7. Відмінні експлуатаційні характеристики - хороша адаптація до несприятливих погодних умов, можливість працювати при низьких або високих температурах, відсутність перегріву лампи.

Також варто відзначити, що сучасні моделі вуличних освітлювальних приладів виготовляються з досить довговічних і надійних матеріалів, не схильних до корозії і стандартного фізичного зносу.

Плюсы и минусы уличного освещения на солнечных батареях

Мінуси

До недоліків світильників вуличного освітлення на сонячних батареях можна віднести:

 1. Залежність від погоди і сезону - продуктивність сонячної батареї безпосередньо залежить від інтенсивності інсоляції.
 2. Труднощі в ремонті після ушкоджень. У більшості випадків освітлювальні пристрої доведеться замінювати новими при виході з ладу акумулятора або вбудованих LED-лампочок.
 3. Існує ймовірність виходу з ладу при низьких температурах.
 4. Можлива крадіжка обладнання при недостатньо надійній установці ліхтарів в громадських місцях.

Відносно цих нюансів можна стверджувати, що у автономного вуличного освітлення на сонячних батареях набагато більше переваг, ніж недоліків. Завдяки цьому з кожним роком подібні пристрої стають все більш популярними серед споживачів, які бажають зробити дизайн своєї ділянки більш економічним, ефектним і оригінальним.

Особливості експлуатації

Щоб розібратися з особливостями експлуатації, розглянемо з яких компонентів складаються лампи вуличного освітлення на сонячних батареях і який принцип їх роботи:

 1. Фотоелектричні панелі - відповідає за перетворення сонячної енергії в електричну. Цей процес перетворення енергії відомий як фотоелектричний ефект.
 2. Енергія накопичується в акумуляторних батареях для живлення системи вуличного освітлення в нічний час. Контролер заряду і розряду захищає АКБ від надмірного перезарядження і глибокого розряду.

Вдень сонячна панель генерує електроенергію і заряджає акумулятор. Якщо пристрій накопив енергію в світлий час доби, то він буде успішно віддавати її всю ніч. У разі, якщо на вулиці було недостатньо сонячного світла, ліхтар вимкнеться, як тільки розрядиться акумулятор.

Таким чином, дуже важливо приділяти особливу увагу розташуванню ліхтарів. Їх необхідно розміщувати в місцях, де на них буде падати сонячне світло. Це забезпечить успішну роботу протягом максимальної кількості циклів.

Часто світлодіодні світильники вуличного освітлення на сонячних батареях оснащують спеціальним датчиком, який реагує на рух. В результаті значно скорочується споживання енергії, і збільшується цикл експлуатації.

Особенности эксплуатации светильников на солнечных батареях

Установка

Встановлення автономного вуличного освітлення може виконуватись самотужки або за допомогою професіоналів залежно від його типу та способу монтажу. Прочитайте інструкцію по установці, ознайомтеся з технологією, електричними схемами і заходами безпеки, які необхідно вжити, перш ніж приступити до монтажу лампи вуличного освітлення на сонячних батареях. З монтажем настінної, підвісної, ґрунтової або вбудованої моделі ви впораєтеся  самостійно без проблем.

Якщо необхідно встановити вуличний ліхтар на стовпі - краще довірити цю справу фахівцям. Така технологія вимагає спеціальної техніки, складання електричної схеми та дотримання техніки безпеки.

Обслуговування

Для продуктивної та надійної роботи автономних світильників на сонячних батареях для вуличного освітлення, необхідно дотримуватись елементарних правил їх експлуатації. Слід регулярно перевіряти їх робочий стан, протирати поверхню фотоелектричної панелі від пилу і сміття. Взимку їх краще демонтувати і помістити в сухе, опалювальне приміщення. Завдяки такому зберіганню, працездатність ламп збережеться на довгі роки.

Ресурс

На тривалість і надійність роботи ліхтарів вуличного освітлення на сонячних батареях впливають: якість матеріалів, технології, тип обладнання, умови експлуатації. В цілому ефективна і безперебійна робота багато в чому залежить від бренду-виробника техніки.

Що стосується роботи акумуляторів - тривалість освітлення залежить від їх ємності і кількості циклів заряду-розряду. Чим більше ємність АКБ, тим довше світильник буде працювати в темний час доби. В цьому випадку заряджатися він також буде довше. Слід враховувати, що в процесі експлуатації ємність акумулятора поступово знижується. Гелеві і мультигелеві моделі мають більш тривалий ресурс, ніж свинцево-кислотні.

Менеджери компанії Solar Garden можуть допомогти вибрати освітлювальний пристрій і ефективно організувати вуличне освітлення на сонячних батареях вашої території. Купити комплект вуличного освітлення на сонячних батареях можна прямо зараз, в режимі онлайн на сайті Solar Garden.

Останні новини
google-site-verification=hj6DTYMzaxnrm8nnsqnZAYw3cS2-8xPUvM-Gdcik09Q