Отримати детальний розрахунок
Блог > ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ККД СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ?

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ККД СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ?

кпд солнечных панелей
26
Липень

Коефіцієнт корисної дії або ККД сонячних панелей – один з основних параметрів, за яким можна судити про їхню якість. Це характеристика ефективності системи, яка визначається як відношення потужності, що виробляється сонячним елементом, до потужності падаючого випромінювання: ƞ = Рmax / Pпад * 100%. Іншими словами, якщо ви встановили панель 500 Вт, це не означає, що ви отримаєте від неї таку ж потужність при будь-яких умовах.

Ефективність сонячних батарей (вони ж фотоелектричні панелі або модулі) залежить від багатьох чинників:

 • якість елементів і використовуваних при їх виробництві матеріалів і обладнання;
 • спектр і інтенсивність випромінювання сонця;
 • орієнтація панелей до сонячного світла;
 • регіон установки відповідно до рівня сонячної інсоляції;
 • спосіб монтажу;
 • надмірний нагрів панелі;
 • втрати в проводах, інверторі, контролері;
 • фізичний знос в процесі експлуатації.

З перерахованих факторів є ті, на які ми вплинути не можемо. Однак в наших силах вибрати продуктивну панель виходячи з її характеристик.

Зміст статті:

ККД сонячних батарей

Щоб розібратися в основних факторах, що впливають на ККД, слід спочатку зрозуміти як працює сонячна батарея.

Батареї складаються з сонячних елементів (СЕ), поміщених в раму. Так як один елемент не виробляє достатньої кількості е/е, їх збирають в панелі. Панель являє собою фотоелектричний генератор, що складається зі скляної плити, сонячних елементів між герметизуючим матеріалом і нижнього шару скла або плівки.

СЕ виробляє електрику, коли освітлюється світлом. Залежно від інтенсивності інсоляції, сонячна електростанція виробляє різну кількість е/е. ККД сонячних батарей коливається від 8 до 22% – саме таку кількість сонячного світла, поглиненого елементом, буде трансформовано в електрику.

ККД є головним параметром, за яким можна порівняти ефективність фотоелектричних панелей. Крім регіону установки і інтенсивності випромінювання, є чинники і параметри СЕС, враховуючи які ви зможете підвищити в цілому ефективність системи.

 1. Типи панелей. По кристалічному складу поглинаючого матеріалу найбільше застосування отримали кремнієві панелі трьох видів:
 • монокристалічні – виготовлені з надчистого кремнію, їх ККД становить до 22%;
 • полікристалічні – застосовується чистий або очищений кремній, відходи надчистого кремнію, ККД в межах 14-17%;
 • тонкоплівкові з аморфного кремнію з ККД 5-8%.
 1. Нахил фотомодулів до горизонтальної поверхні повинен бути під певним кутом і враховувати координати сонця. Найкращі умови для генерації будуть при розташуванні панелей перпендикулярно сонячному світлу. На практиці модулі не перебувають під оптимальним кутом – вони зафіксовані в певному положенні і не можуть стежити за рухом сонця протягом дня і за сезонними варіаціями кута нахилу. Проте, можна використати сонячні трекери, які будуть здійснювати стеження за положенням сонця.
 2. Якщо говорити про ефективність всієї електростанції, слід також звертати увагу на ККД інших елементів. Для контролерів і інверторів ККД повинен бути від 95%. Якщо ККД інвертора нижче 85%, це означає, що 15-20% від загальної потужності панелей будуть працювати на втрати в інвертор.

Важливо враховувати потужність, репутацію і гарантії виробника, а також мету застосування. У будь-якому випадку, можна звернутися за підтримкою до професіоналів.

новые солнечные технологии

Нові сонячні технології

У сонячній енергетиці постійно ведеться робота по підвищенню ефективності, і здешевлення виготовлення сонячних елементів:

 1. Для створення високопродуктивних СЕ одним з перспективних матеріалів є арсенід галію (GaAs). Коефіцієнт корисної дії таких елементів досить високий і становить близько 28%.
 2. Гібридні технології поєднують переваги кристалічного і аморфного кремнію. Оскільки кожен з них найбільш продуктивно перетворює різні частини спектра світла, використання таких елементів дозволяє підвищити загальний ККД СЕ.

Багато хто задається питанням як подивитися ККД і інші параметри сонячних панелей. Всі основні характеристики вказані в технічній документації (паспорті) обладнання, в інтернет-магазині або на сайті виробника.

Останні новини
КОНТРОЛЕР ЗАРЯДУ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ
24
Січень

КОНТРОЛЕР ЗАРЯДУ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Контролер заряду сонячних батарей використовується для запобігання перезаряду та глибокого розряду акумуляторної батареї шляхом регулювання напруги та струму від сонячної панелі. Він підвищує ефективність фотоелектричної системи, допомагає уникнути перезаряду АКБ та продовжує термін її експлуатації....

Детальніше
МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
11
Січень

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Зміст статті: Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей своїми руками Установка сонячних батарей спеціалістами Solar Garden Висновки Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей потребує комплексного підходу та врахування багатьох нюансів. Цей процес включає:...

Детальніше
СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
29
Грудень

СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Переваги сонячної енергетики вже давно оцінили не лише власники приватних будинків та офісів, а й власники квартир. Сонячні батареї для квартири цілком реальна можливість заощадити на споживанні за електроенергію, забезпечити собі автономність або резервування при...

Детальніше
СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
21
Грудень

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Виробництво сонячних батарей з аморфного кремнію (a-Si) знаходиться на високому технологічному рівні. Можливість використання таких підкладок як металева фольга та полімерні плівки сумісна з виробництвом гнучких фотоелементів у промислових масштабах. Тому сонячні батареї цього типу...

Детальніше
«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ
17
Грудень

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зміст статті: Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках? Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках «Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022? Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022...

Детальніше
ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?
15
Грудень

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації...

Детальніше
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ
10
Грудень

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на...

Детальніше
ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ
16
Листопад

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

Домашня сонячна електростанція – це енергогенеруючий об’єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами: підвищенням цін традиційні джерела...

Детальніше