Отримати детальний розрахунок

ТЕРМІН СЛУЖБИ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ГАРАНТІЇ ВИРОБНИКІВ І ФАКТОРИ СТАРІНННЯ

срок службы солнечных батарей
12
Липень

Термін служби сонячних батарей, гарантований виробниками в 2021 році, становить 25-30 років. По закінченні цього терміну батарея буде і далі генерувати електричну енергію, але ефективність її знижується. Сонячні батареї зазвичай працюють багато десятиліть, якщо вони виготовлені з якісних матеріалів і в процесі експлуатації фізично не пошкоджуються зовнішніми факторами.

Надійні виробники пропонують гарантію як на обладнання, що покриває виробничий брак, так і на вироблення. Таким чином, вони гарантують, що ваші панелі будуть не просто в працездатному стані протягом 10 - 12 років, а й збережуть здатність виробляти електричну енергію. Гарантія на продуктивність в основному триває 25 років і дає гарне уявлення про очікувану кількості е/е, виробленої СЕС протягом цього терміну.

Зміст статті:

Від чого залежить термін служби сонячних панелей?

Ключовим фактором терміну служби сонячних панелей є швидкість їх деградації (старіння). В середньому виробництво електроенергії сонячними панелями падає на 0,8 - 1 відсотка щороку. Ця швидкість зниження називається швидкістю деградації. Вона залежить від декількох причин:

  1. Продукт якого бренду ви купуєте. Виробники преміум-класу прогнозують зниження продуктивності всього на 0,3% в рік.
  2. Застосування ефективних технологій забезпечує незначне щорічне зниження вироблення енергії - всього близько 0,5%.

Неправильний монтаж і установка стійок або рам, прикріплених до монтажних опор на землі або даху, також впливає на тривалість експлуатації панелей. Установку повинна виконувати професійна організація, яка пропонує в вашому регіоні надійне обслуговування фотоелектричних систем.

Термін експлуатації сонячних батарей: вплив різних чинників

До факторів, що впливають на термін експлуатації сонячних батарей, відносяться:

  1. Тип панелі. Монокристалічні пристрої працюють довше полікристалічних. Починаючи з 2021 року реальний термін служби сонячних батарей з елементами з монокристалічного кремнію перевищує 30 років. У свою чергу, полікристалічні елементи працюють більше 20 років, аморфні - до 20 років.
  2. Якість сонячних елементів. Це відноситься, як до застосовуваних матеріалів і обладнання, так і до якості робіт, зокрема, пайки.
  3. Стан етіленвінілацетатної і захисної нижньої плівки. Якісна плівка буде служити більше 30 років без значного помутніння, при цьому погіршення ефективності не буде перевищувати 25-30%.
Тривалість експлуатації не залежить від електричних характеристик та потужності. Наприклад, сонячні панелі від 500 Вт і 600 Вт одного і того ж бренду за інших рівних умов матимуть однаковий відсоток зниження продуктивності.

Термін служби акумулятора для сонячних батарей знаходиться в межах від 2 до 15 років - багато в чому залежить від його типу, кількості циклів заряду-розряду, умов експлуатації, якості матеріалів, технологій, бренду і його гарантій. Гелеві і мультигелеві акумулятори мають більший термін експлуатації, ніж свинцево-кислотні. Оптимальна температура їх роботи + 20 ° С і + 25 ° С відповідно.

Підвищити термін експлуатації акумуляторів допоможуть якісні контролери для сонячних електростанцій. Вони захищають АБ від неприпустимого розряду та перезаряду. При перевитраті енергії контролери відключають навантаження, а коли батарея заряджена відключають сонячну панель.

Інші компоненти СЕС мають наступну тривалість експлуатації: інвертор до 25 років, електроніка в межах 5 - 20 років.

cрок эксплуатации солнечных батарей

Як продовжити термін служби сонячної панелі?

Кращий спосіб продовжити термін служби сонячної панелі - підтримувати її в хорошому стані. Це допоможе знизити процес погіршення характеристик і гарантувати надійну, тривалу роботу панелі. Для збереження тривалої працездатності, потрібно зробити кілька простих кроків:

  • довірити вибір місця під установку СЕС і монтаж досвідченим фахівцям;
  • система повинна знаходитися подалі від дерев, кущів, будівель і різних предметів - щоб знизити ризик фізичного пошкодження, наприклад, під час сильного вітру;
  • забезпечувати періодичні перевірки фотоелектричної станції фірмою-монтажником, включаючи сонячні панелі та інше обладнання - інвертори, монтажні опори і конструкції;
  • забезпечувати періодичну очистку робочих поверхонь від бруду і налиплого снігу.

Не встановлюйте і не перевіряйте станцію самостійно - при випадковому пошкодженні або неправильного встановлення, анулюється гарантія на обладнання і на вироблення. Ви можете вибрати не кращий кут нахилу панелей до сонця, погано закріпити і т.д.

В цілому сонячні батареї досить міцні і довговічні. Вони розраховані на роботу в широкому температурному діапазоні і в умовах підвищеної вологості. Більшість виробників тестують панелі на стійкість до небезпечних впливів навколишнього середовища - сильного снігу, значних вітрових навантажень, граду. Компанія Solar Garden також провела краштест сонячних панелей, використавши електропневматичний автомат та газовий пістолет, результат можете побачити на нашому You Tube каналі

Термін служби сонячних батарей в годинах

Термін служби сонячних батарей в годинах визначається відповідно до гарантій виробника і становить орієнтовно від 219 тисяч до 262 тисяч годин. Це значно більше, ніж термін їх окупності. Установка фотоелектричної системи - це раціональне фінансове вкладення і інвестиція в екологію нашої планети. А також можливість скоротити рахунки за електроенергію, отримати додатковий прибуток за «зеленим» тарифом і забезпечити автономне забезпечення будинку електрикою.

Останні новини