Отримати детальний розрахунок

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

сколько надо солнечных панелей для дома
12
Листопад

В даний час у всьому світі зростає тенденція повною мірою використовувати доступні відновлювані джерела енергії для виробництва електроенергії в малих та середніх масштабах. При цьому виробництво електрики з використанням енергії сонця відіграє важливу роль — воно є безпечним і не забруднює навколишнє середовище.

Фотоелектрична енергетика в Україні останні два десятиліття швидко розвивається. Крім генерації енергії на сонячних електростанціях (СЕС) у промислових масштабах, встановлення сонячних панелей для будинку з кожним роком стає все більш затребуваною та економічно доцільною.

Фотоелектричні системи на даху допомагають економити на власному споживанні, підтримувати роботу побутових електроприладів під час збою живлення та дають можливість продавати надмірну потужність у мережу за «зеленим» тарифом. Яку сонячну панель вибрати для будинку, скільки їх потрібно, як і де краще встановити читайте в цій статті.

Зміст статті:

Сонячна панель для дому – як це працює?

Сонячні панелі (вони ж батареї, модулі) здійснюють пряме перетворення енергії сонця на електрику завдяки фотоелектричному ефекту. Вони складаються із сонячних елементів, з'єднаних у певній послідовності та укладених у раму. Інвертор адаптує цю електрику до параметрів побутового навантаження та централізованої електромережі.

Існують різні типи панелей, які відрізняються характеристиками, ефективністю та вартістю. Найбільшого поширення набули пристрої на основі кристалічного кремнію — монокристалічні та полікристалічні. Нині вони становлять близько 90% світового виробництва.

Перш, ніж купити сонячну панель, слід визначитися із сумарною потужністю електростанції, місцем її встановлення та характеристиками обладнання. В ідеальному випадку краще довіритись фахівцям, які розроблять проект з урахуванням усіх нюансів та підберуть оптимальний варіант. Ми ж пропонуємо вам ознайомитися із загальними правилами та специфікою вибору.

солнечная панель для дома

Скільки треба сонячних панелей для будинку?

Щоб розібратися скільки сонячних панелей потрібно для будинку, необхідно визначитися з метою їх встановлення.

 1. Для забезпечення свого домогосподарства потрібно визначити середньорічну кількість споживаної електроенергії в кіловат-годинах (кВт⋅год). На це число впливає сумарна потужність всіх електричних пристроїв — побутової техніки, електронагрівальних приладів, електроінструментів та те, наскільки часто ви їх використовуєте.
 2. Якщо у вас достатньо фінансів та вистачає площі даху, можна встановити потужнішу СЕС. Тоді ви зможете частину виробленої електрики використовуватиме для живлення побутового навантаження, а надлишки передавати в електромережу для продажу за «зеленим» тарифом. У цьому випадку потужність станції має перевищувати 30 кВт.

Кількість сонячних панелей для приватного будинку вибирається з урахуванням:

 • сумарної потужності споживання;
 • ефективності панелей;
 • наявності місця розміщення.

Сонячні панелі для заміського будинку вибираються за таким же принципом. На місце їх встановлення не повинна падати тінь від сусідніх будинків та дерев. Електростанція не вимагає постійної вашої присутності та обслуговування, контроль за її роботою забезпечить система моніторингу.

Розрахунок сонячних панелей для будинку виконаємо на прикладі панелі типу Risen RSM120 – потужність 585 Вт, ККД 20,7% розмір 2172 x 1303 мм, площа 2,83 м2.

Для СЕС на 12,0 кВт потрібні панелі у кількості:

12 000 Вт/585 Вт/1шт. ≈ 20,5 шт., при округленні виходить 21 шт.

При цьому фактична потужність станції становитиме:

585 Вт/1 шт. × 21 шт. = 12285 Вт.

Для встановлення цих модулів необхідна корисна площа даху:

2,83 м2/1 шт. × 21 шт. = 59,43 м2.

Рентабельність сонячних панелей для дому

Встановлення сонячних панелей для будинків – раціональна інвестиція. Їхня рентабельність залежить від:

 • якості, потужності та ефективності обладнання;
 • бренду та гарантій;
 • інтенсивності інсоляції у регіоні установки;
 • якості виконаного проекту;
 • правильно підібраного обладнання;
 • місця встановлення та якості монтажу;
 • способу встановлення – на стійках або трекерах;
 • державні пільги, які сприяють розвитку сонячної енергетики.

Окупність сонячної електростанції в Україні становить середньому від 3,2 до 4,5 років.

как выбрать солнечные панели для дома

Як вибрати сонячні панелі для будинку?

Вибір сонячних панелей для будинку потребує виваженого підходу. Звертати увагу необхідно на наступне:

 1. Ефективність. Це основний показник скільки сонячної енергії буде перетворено на електрику. Високий ККД свідчить, як правило, про хорошу якість. Найбільш високу ефективність забезпечують монокристалічні батареї – їх ККД становить близько 22%. Ефективність полікристалічних трохи нижча – до 18%. Чим вище ефективність, тим менша площа вам знадобиться для вироблення однієї й тієї ж кількості енергії.
 2. Виробник. Провідні бренди застосовують якісні матеріали та впроваджують інноваційні технології, що дозволяє їм давати гарні гарантії як на обладнання, так і на виробництво електроенергії.
 3. Співвідношення вартості та ефективності. Найефективніші батареї мають найвищу вартість. Вибирати слід з урахуванням мети застосування та конкретних умов.
 4. Толеранс. Відхилення реальної потужності від номінального значення має бути не нижче 3%. Ще краще, якщо толеранс буде позитивним, інакше переплачуватимете за неіснуючі Ватти.
 5. Температурний коефіцієнт. У більшості випадків він знаходиться в діапазоні від 0,29% до 0,5% - чим він менший, тим краще. Температура модуля безпосередньо впливає на її здатність виробляти електрику. Це виражається як відсоткове зменшення вихідної потужності на кожен 1°C підвищення температури від 25°C.

Вибираючи сумарну потужність системи слід пам'ятати, що номінальні характеристики, зазначені у паспорті та на шильдиках пристроїв, визначені за ідеальних тестових умов. В реальних умовах за різної освітленості, температури і руху повітря сонячна панель для приватного будинку вироблятиме в кращому разі близько 75-85% від її пікової паспортної потужності.

комплект солнечных панелей для частного дома

Комплект сонячних панелей для приватного будинку

Можна прораховувати різні варіанти та підбирати обладнання самостійно, а можна скористатися послугами професійних компаній, які допоможуть вибрати відповідний за характеристиками, конкретними умовами та вартістю комплект сонячних панелей для приватного будинку. А ще краще - вибрати готовий комплект сонячної електростанції, що включає фотовольтаїчні панелі, інвертор, кріплення, електрофурнітуру, акумуляторну батарею (залежить від типу станції).

Компанія-установник виконає якісний монтаж та пуско-налагоджувальні роботи. Від професіоналізму інсталятора залежить надійність, безпека, продуктивність вашого об'єкта. Щоб правильно поставити сонячні панелі для будинку, необхідні специфічні знання — від вибору місця встановлення до визначення оптимального кута нахилу.

Підсумовуючи сказане вище, хочеться підкреслити, що всі регіони України перебувають у сприятливих кліматичних умовах і сонячна генерація забезпечена хорошими державними стимулами. Це спонукає все більше людей встановлювати СЕС, де окупність вкладень залежить від якості комплекту обладнання. Надійні сонячні панелі виробляють електроенергію та після 25-30 років роботи. Враховуючи низькі експлуатаційні витрати та швидкий термін окупності, ви будете отримувати вигоду з електростанції довгі роки.

Останні новини
google-site-verification=hj6DTYMzaxnrm8nnsqnZAYw3cS2-8xPUvM-Gdcik09Q