Отримати детальний розрахунок

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ ДЛЯ ДАЧІ

Солнечные батареи для дачи
13
Квітень

Встановити сонячні панелі для дачі – ефективний, надійний та раціональний спосіб забезпечити електричною енергією побутові електроприлади, насоси та інше навантаження. Усі регіони України мають відмінне розташування з точки зору інтенсивності інсоляції — вони знаходяться на одному рівні з країнами, які активно використовують енергію сонця, такі як Німеччина, Швеція, Данія.

За останні десятиліття технологічний прогрес призвів до вражаючого зниження вартості обладнання для сонячних електростанцій (СЕС), підвищуючи продуктивність та значно покращуючи прибутковість системи. Тому в даний час постійно зростає кількість бажаючих встановити сонячні батареї для дому та дачі.

Зміст статті:

Який вид сонячних панелей краще вибрати?

Сонячні панелі для дачі бувають різних видів і класифікувати їх можна за різними ознаками:

 • за призначенням та особливостями експлуатації;
 • по кристалічному складу поглинаючого матеріалу та товщині світлопоглинаючого шару;
 • по ефективності та надійності;
 • за електричними та експлуатаційними характеристиками;
 • за місцем встановлення та ін.

Какой вид солнечных панелей лучше выбрать

Види сонячних панелей в залежності від кристалічної структури

Сонячні панелі для дачі залежно від кристалічної структури бувають:

 • монокристалічні – мають відмінні експлуатаційні характеристики: низький температурний коефіцієнт та швидкість деградації, тривалий термін експлуатації. Вони мають найвищу ефективність - ККД сучасних пристроїв становить 22% і більше;
 • полікристалічні - також забезпечують відмінні характеристики, мають трохи менший термін експлуатації, ніж монокристалічні, і нижчий ККД - в середньому 17-18%;
 • аморфні або тонкоплівкові мають легку вагу, невисоку ціну, відмінний температурний коефіцієнт і генерують більше е/е при слабкому освітленні, ніж кристалічні побратими. Головними проблемами цих панелей є висока швидкість старіння та низька ефективність, їх ККД = 7-12%.

За місцем та способом монтажу сонячні батареї для дачі найпоширенішими є наземні та встановлені на даху. Якщо на ділянці мало місця та/або дах недостатньо міцний, має невелику площу або орієнтований на північ, батарея монтується на фасад за допомогою спеціальних систем кріплення.

Відмінним рішенням для заміських ділянок є освітлення на сонячних батареях. Завдяки різноманітності матеріалів та конструкцій ліхтарів, вони ідеально підходять для ландшафтного дизайну двору та саду. А завдяки автономності їх можна використовувати для освітлення найвіддаленіших дворів і вулиць, незалежно від наявності централізованої електромережі.

Особливості встановлення сонячних батарей на дачі

Особливістю установки сонячних батарей на дачі є:

 • облік специфіки їх експлуатації – періодична, сезонна чи постійна;
 • вибір правильного місця та способу встановлення - часто має місце недостатня корисна площа, оскільки дахи заміських будинків в основному невеликі і на них може падати тінь дерев та сусідніх будівель;
 • наявність та надійність електромереж та можливість підключення до них – від цього залежить вибір типу СЕС та обладнання;
 • вибір комплекту для дачі на сонячних батареях.

Особливості монтажу:

 1. Для дахового монтажу - покрівля повинна мати міцну конструкцію та достатню площу, орієнтовану на південну, південно-східну або південно-західну сторони. Залежно від типу даху (плоский, одно- або багатоскатний) та виду покрівлі (глиняна або бетонна черепиця, шифер, металевий профнастил) вибирається відповідна монтажна система та дахові кріплення.
 2. Для наземної установки може знадобитися облаштування бетонного фундаменту або монтаж на палях. На кам'янистій землі монтажні опори встановлюються в бетонні блоки, на піщаній місцевості найкращим рішенням буде бетонування опор. Гвинтові палі добре себе зарекомендували на ґрунтах середньої щільності. До наземних монтажних опор кріплять конструкцію, що підтримує, на якій фіксують батареї.

Монтажна конструкція повинна бути досить якісною та міцною, щоб протистояти сильним поривам вітру та надійно утримувати масив у фіксованому положенні з оптимальним кутом нахилу.

Какие солнечные батареи лучше выбрать для загородного дома

Які сонячні батареї краще вибрати для заміського будинку?

Для заміського будинку краще вибирати надійні, якісні та продуктивні сонячні батареї гарного бренду. Вони займуть меншу площу за кращої ефективності, забезпечать найкращі характеристики та технології, прослужать довгі роки. Наприклад, панелі Jinko Solar JKM545-72HL4, Longi Solar LR5-72HPH-545M або Trina Solar TSM-DE17M 450 Вт.

Якщо вам складно визначитися з виробником, потужністю, типом та характеристиками, зверніться до професіоналів. Інженери Solar Garden підберуть найбільш підходящий комплект сонячних батарей для дачі в залежності від типу СЕС з урахуванням намірів клієнта, його потреби в енергії та бюджеті. Фахівці виберуть найбільш раціональний та ефективний варіант з урахуванням реальних умов та розрахують, скільки потрібно сонячних батарей для дачі.

Solar Garden виконує весь цикл робіт із встановлення СЕС будь-якої складності під ключ і підтримує своїх клієнтів інформаційно у разі виникнення різних питань та складнощів.

Останні новини