Отримати детальний розрахунок

ШКІДЛИВІСТЬ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ

Солнечные панели и экология
30
Липень

Всі джерела енергії мають певний вплив на наше довкілля. Викопні види палива - вугілля, нафта і природний газ - наносять значно більшої шкоди, ніж поновлювані джерела енергії, за більшістю заходів, включаючи забруднення повітря і води, збиток здоров'ю населення, дику природу і втрату середовища проживання, водокористування, землекористування та викиди в результаті глобального потепління.

Так чи існує шкода від сонячних батарей?

У всесвітній павутині існує думка, що «зелені» технології не такі вже й «зелені», і що існує шкода від сонячних панелей. Поновлювані джерела, такі як вітер, сонце, геотермальна енергія, біомаса і гідроенергетика, також впливають на навколишнє середовище, деякі з яких є значними. Точний тип і інтенсивність впливу на навколишнє середовище варіюється в залежності від конкретної використовуваної технології, географічного положення та ряду інших факторів. Розуміючи поточні і потенційні екологічні проблеми, пов'язані з кожним поновлюваним джерелом енергії, ми можемо зробити кроки, щоб ефективно уникнути або мінімізувати ці дії, оскільки вони стають здебільшого нашого електропостачання. І в той же час, коли мова йде саме про сонячну енергетику, і безпосередньо про сонячні батареї, то варто відзначити, що в порівнянні з іншими видами і способами отримання електричної енергії, такий спосіб знижує кількість викидів в атмосферне повітря, а тому має позитивний вплив на навколишнє середовище.

Зміст статті:

Чим небезпечні сонячні панелі?

Давайте розберемося, чим небезпечні сонячні батареї? Як і енергія вітру, сонце є величезним ресурсом для виробництва чистої і стійкою електроенергії. Вплив на навколишнє середовище, пов'язане з сонячною енергією, може включати землекористування і втрату середовища проживання, водокористування та використання небезпечних матеріалів у виробництві, хоча типи впливів сильно розрізняються залежно від масштабу системи і використаної технології - фотоелектричні сонячні батареї або концентруючі сонячні теплові установки (CSP ).

У той же час, самі по собі сонячні панелі не становлять небезпеки, оскільки використання класичного способу фотоелектричної генерації не є шкідливим. Стаціонарно закріплена сонячна батарея, шляхом впливу на неї сонячного випромінювання, виробляє електричний постійний струм, який забезпечує ваші потреби, при цьому, не викидаючи ніяких шкідливих речовин в навколишнє середовище. Інші способи отримання електричної енергії не відрізняються відсутністю негативного впливу.

Чем опасны солнечные панели

Сонячні панелі і екологія

Сонце - приголомшливе джерело відновлюваної енергії. Проте, негативні ефекти сонячної енергії пов'язані із землекористуванням, водокористуванням, втратою місця існування і шкідливими матеріалами, використовуваними при виробництві сонячних панелей. Для будівництва сонячної електростанції в комунальному масштабі потрібна велика площа землі. Це може перешкодити існуючого землекористування. Використання великої площі земельної ділянки може привести до розчищення і сортування землі, що може викликати ущільнення грунту, ерозію і зміну дренажних каналів. Взаємодія сонячних батарей і екології також полягає в тому, що, крім того, сонячні енергетичні системи можуть впливати на землю в процесі видобутку, розвідки, виробництва та утилізації матеріалів.

Винятком вище сказаного можна вважати використання сонячних батарей на незайнятих площах. Йдеться про дахи приватних домоволодінь, виробничих або складських приміщення, на земельних ділянках, які, наприклад, рекультивовані після використання під звалище побутових відходів, інше. Ключовим словом, яке повинно характеризувати сонячних батареї в цілому, є слово «раціональність». Тому, варто відзначити, що розумне використання сонячної енергії, використання сонячних (фото-вольтаїчних) батарей - це раціональне використання площі, раціональне використання потужності, раціональний підхід до експлуатації та подальшої, але не швидкої, утилізації.

Останні новини