Отримати детальний розрахунок

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА СОНЯЧНИМИ БАТАРЕЯМИ

уход за солнечными батареями
06
Серпень

Правильний догляд за сонячними батареями - кращий спосіб продовжити термін її служби і продуктивність. Сонячні електростанції довговічні і практично не вимагають обслуговування, тому що вони не мають рухомих частин і розраховані на роботу в різних кліматичних умовах. Проте, слід періодично проводити моніторинг всіх компонентів системи і стежити за чистотою поверхні батарей.

Зміст статті:

Як обслуговувати сонячні батареї?

Обслуговувати сонячні батареї стане легше, якщо встановити систему онлайн-моніторингу, за допомогою якої можна буде відстежувати продуктивність та інші показники. Більшість СЕС мають можливість установки такої системи. Регулярна перевірка гарантує, що ви зможете вчасно виявити будь-які проблеми і повідомити про них установника.

Для підтримки ефективної роботи фотоелектричної системи важливі всі її складові - сонячні панелі, інвертори, акумуляторні батареї, проводи та кабелі, монтажні опори, стійки і рами. На що слід звернути увагу при періодичному моніторингу СЕС:

 1. Стан монтажних опор, болтових з'єднань, що підтримують рами або стійки.
 2. Зовнішній вигляд панелей, особливо після ураганного вітру і граду. Пошкодження панелей можна легко діагностувати візуально або спостерігаючи за їх роботою за допомогою онлайн-моніторингу.
 3. Переконайтеся, що інвертори блимають зеленим світлом - якщо відсутня індикація, СЕС не виробляє електроенергію.
 4. Ізоляція кабелів. Пошкодження ізоляції може призвести до короткого замикання в системі. Захист інвертора і автоматичні вимикачі в мережі здатні швидко відключити місце замикання.

Хоча це трапляється рідко, але якщо ви помітили будь-які пошкодження або відхилення, зверніться до компанії-установника для їх усунення.

Найбільш правильним рішенням буде замовити сервісне обслуговування СЕС. Професійний установник виконає періодичну діагностику технічного стану обладнання та працездатності системи. У разі пошкоджень, забезпечить швидке відновлення генерації.

Самостійний догляд за сонячними батареями включає в себе:

 • обрізку гілок дерев і великих кущів для виключення механічного пошкодження поверхні і затінення - виробництво енергії стає менш продуктивним, якщо батареї знаходяться в тіні;
 • тримати в чистоті їх поверхні - не слід допускати скупчення пилу, сміття та снігу. Вони зможуть краще поглинати сонячне світло і ефективно працювати, коли на них немає бруду.

Періодичний дощ позбавить від пилу, а сніг на панелях буде танути швидше, ніж на решті частини даху. Рекомендується раз в декілька місяців перевіряти, чи немає залишків бруду, снігу або листя. Якщо є - легке ополіскування зі шланга або очищення м'якою щіткою вирішить проблему.

как обслуживать солнечные батареи

Як чистити сонячні батареї?

Поради як чистити сонячні батареї від пилу і бруду:

 • встановити автоматичні очисники, які працюють як спринклерні системи;
 • скористатися послугою компаній, що займаються очищенням сонячних панелей;
 • самостійно очистити поверхні - протягнути шланг уздовж панелей і помити їх;
 • застосовувати спеціальну м'яку щітку на довгій ручці для видалення серйозного скупчення снігу.

При чищенні можна використовувати м'які ганчірки, серветки, щітки і спеціальний засіб для миття сонячних батарей. Не застосовувати препарат абразивну губку або жорсткі матеріали, так як можна подряпати скло.

Як мити сонячні батареї?

Перед тим як мити сонячні батареї, подбайте про безпеку:

 • використовуйте склоочисник з довгою ручкою, коли ви стоїте на землі;
 • якщо необхідно забратися на дах - використовуйте страхувальні троси або ремені безпеки.

Мити поверхні можна просто поливаючи водою зі шланга або використовуючи спеціальні безпечні і екологічні рідини, дотримуючись інструкцій. Деякі з коштів слід розводити у відрі з водою. Занурити м'яку щітку в розчин і обережно протерти сонячні панелі.

Інші препарати пропонуються в готовій формі - їх слід нанести на панель за допомогою розпилювача. Потім за допомогою швабри з м'якою щетиною розподілити по поверхні, очистити гумовим ракелем і витерти серветкою з мікрофібри.

Чистота сонячних панелей і справний стан СЕС забезпечує кращу ефективність та буде підтримувати роботу системи протягом довгого часу.

Останні новини