Отримати детальний розрахунок

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО РОЗТАШУВАННЯ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

угол установки солнечных панелей
18
Червень

Зміст статті:

Яке найкраще місце і кут установки сонячних панелей?

Розташування сонячних панелей є важливим аспектом ефективної роботи фотоелектричної системи, оскільки розташування безпосередньо впливає на те, скільки сонячної енергії може конвертуватися в електричний струм для змінної мережі. Після того, як ви визначите розмір вашої фотоелектричної системи на основі розрахованих вимог до потужності, вам потрібно буде вибрати місце з максимальним сонячним світлом і обмеженим затінюванням протягом року. Фотоелектричні масиви можна встановлювати на даху будинку, на землі або спорудах іншого типу.

Наведемо деякі з міркувань щодо розташування масиву:

  • Як сонячна батарея може збільшити кількість одержуваних фотонів?
  • Чи є час доби, коли сонячна панель буде затемнена?
  • Як буде підтримуватися масив?
  • Як далеко знаходитимуться інші компоненти системи?
  • Чи є проблеми з вітровим навантаженням, які можуть вплинути на фотоелектричні систему?
  • Чи достатньо велика площа поверхні, щоб витримати фотоелектричну батарею?
  • Чи достатньо міцна опорна конструкція, щоб витримати масив?
  • Чи є які-небудь особливі проблеми з установкою, безпекою або обслуговуванням?

Відповіді на деякі з цих питань допоможуть визначити найкращі можливі місця для установки фотоелектричних масивів.

На що впливає кут установки сонячних панелей?

Оптимальний кут нахилу сонячних панелей дає можливість протягом року генерувати, за допомогою фотовольтаїчної системи, електричну енергію з максимальною ефективністю. Площа поверхні масиву залежить від вимог до пікової потужності, фотоелектричних панелей, відстані між масивами і типу підключення панелей (послідовне або паралельне). Фотоелектричні сонячні батареї не обов'язково встановлювати на плоскій поверхні - їх можна встановити на похилих стійках, сонячних трекерах або інших конфігураціях, щоб максимально збільшити кут нахилу і досягти ідеального освітлення сонцем. Площа поверхні фотоелектричного модуля буде вказана в специфікації виробника (так званий datasheet).

Професійний монтаж сонячних батарей забезпечить максимальну ефективність та надійність усієї фотоелектричної системи на довгі роки. Досвідчені фахівці розрахують оптимальний кут нахилу та виконають якісну установку з урахуванням конкретної ситуації.

угол солнечных панелей

Оптимальний кут нахилу сонячних панелей

Оптимальний кут установки сонячних панелей, як було зазначено раніше, впливає на роботу системи. І якщо Ваша система є статичною (не має поворотної основи стеження за сонцем, або можливості зміни сезонного кута), то при плануванні проектування і установки фотоелектричної системи важливо враховувати положення сонця і кут сонячного випромінювання з координатами широти і довготи сонячних панелей.

Важливі два кута:

Азимут сонця: горизонтальна проекція сонця щодо розташування сонячних панелей;

Висота сонця: висота сонця над горизонтом.

На стандартному компасі північ дорівнює 0 ° (або 360 °), схід - 90 °, південь - 180 °, а захід - 270 °.

Деякі програми розрахунку сонячної активності використовують південь замість півночі, тому що обчислення простіше щодо положення сонця. Якщо південь є нульовою точкою відліку, кути азимута Сонця на захід від півдня матимуть негативні кути (на заході -90 °), а схід на південь представлений як позитивний кут (на сході + 90 °). Кут сонячної висоти дорівнює 0 °, коли сонце знаходиться на горизонті, і 90 °, якщо сонце знаходиться прямо над головою.

В залежності від часу доби і сезону широта визначається кутом і положенням сонця. Найпростіший спосіб дізнатися положення сонця на певній широті і в певний день року - це використовувати діаграму положення сонця, яка представляє собою графічне представлення висоти сонця і азимутальних кутів. Діаграми можна використовувати для визначення положення сонця на будь-якій широті в будь-який час року. Діаграми руху сонця допомагають оцінити вплив затінення на фотоелектричні батареї і інші типи сонячних колекторів. У цих таблицях показані шляхи сонця під час сонцестоянь і рівнодень. У дні рівнодення в кожній точці екватора сонячна висота становить 90 ° в сонячний полудень.

Сонцестояння визначають мінімальні і максимальні кути сонячної висоти і діапазон сонячного шляху протягом року.

Сонячне вікно являє собою діапазон шляхів сонця між зимовим і літнім сонцестоянням на певній висоті. Фотоелектричні батареї повинні бути розташовані під кутом до сонячного вікна для максимального збору світла. Сонячні доріжки довше влітку і коротше взимку - максимальна їх висота між зимовим і літнім сонцестоянням буде варіюватися на 47 °.

Останні новини