Отримати детальний розрахунок

ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ СОНЯЧНИМИ БАТАРЕЯМИ

солнечные батареи для отопления дома в украине
24
Вересень

Сонячні батареї для опалення схожі на сонячні елементи, які прямо перетворюють випромінювання сонця в електроенергію. Однак замість виробництва електрики, вони використовують сонячну енергію для нагріву рідкого або газоподібного теплоносія для обігріву будинків.

Якщо потреби в опаленні невеликі і у вас добре утеплений будинок, сонячна енергія може забезпечити 100% потреб в опаленні. Навіть якщо у вас цілком звичайний будинок, можна дооснастити систему опалення на сонячній енергії практично в будь-якій існуючій установці.

Зміст статті:

Сонячні батареї для опалення будинку, що застосовуються в Україні

Застосування сонячних батарей для опалення будинку називають ще активним опаленням. До пасивного відносять особливості конструкції будинку. Наприклад, наявність великої кількості вікон на південній стороні, які пропускають випромінювання сонця всередину будівлі, і меншої кількості вікон на північній стороні, щоб краща ізоляція стін могла утримувати тепло. Активне сонячне опалення, навпаки, використовує механічні або електричні технології, щоб обігріти ваше житло.

Сонячні батареї для опалення будинку

Існують різні способи використання енергії сонця для нагріву води і приміщень:

 1. Сонячні теплові колектори. Колектор поглинає теплове випромінювання і нагрівається. Нагріта рідина всередині рухається по контуру до теплообмінника, який передає тепло в бак з гарячою водою.
 2. Технологія концентрованої енергії - дзеркала і лінзи, закріплені на рухомому механізмі (геліостати) вловлюють енергію променів для нагріву ємності з водою до стану пара.
 3. Фотоелектричні технології - в цьому випадку енергія випромінювання прямо перетворюється в електрику.

Використання фотоелектричних батарей для нагріву будівель - у багатьох відношеннях більш кращий підхід. При електричному опаленні немає окремої системи, яка переносить нагріту рідину в ваш будинок, і відсутня необхідність механічно інтегрувати теплообмінники.

Застосування сонячних батарей для опалення приватного будинку

Електроенергію, вироблену сонячними батареями для опалення приватного будинку, можна використовувати кількома способами:

 1. Для живлення електричного котла - в ньому теплоносій нагрівається електричним струмом.
 2. Для харчування електрокамінів, електрокалориферів, конвекторів, тепловентиляторів, інфрачервоних і інших обігрівачів.
 3. Для електропостачання теплових насосів - вони витягують тепло з навколишнього середовища і направляють тепле повітря через всі приміщення.

Найчастіше для опалення у нас використовується природний газ. Однак навіщо використовувати викопне паливо, коли є сонце? Як мінімум, сонце може обігріти ваш будинок.

Як вибрати сонячні батареї для опалення будинку

солнечные батареи для отопления дома

Сонячні батареї для опалення будинку необхідно вибирати, виходячи з сумарної потужності всього споживання. Потужність електроопалення залежить в першу чергу від площі, що обігрівається. Кількість електроенергії, яка необхідна для електронагрівальних пристроїв сильно залежить від їх розміру, виробника і моделі. Кращий спосіб дізнатися скільки споживає ваша модель - подивитися інструкцію для користувача.

Скільки фотоелектричних панелей вам потрібно для забезпечення опалення та іншого навантаження? Якщо у вас вже є електроопалення, просто порівняйте своє споживання в місяці опалення і в період, коли воно не працює. І врахуйте навантаження інших побутових пристроїв. Якщо ви плануєте додати електроопалення в систему в майбутньому, необхідно виконати розрахунки. Зверніться до компанії-установника для точного визначення сумарної потужності батарей і вибору їх типу.

Сонячні батареї для опалення та гарячої води: переваги і недоліки

Як теплові, так і фотоелектричні технології мають свої плюси і мінуси. Що ви виберете, залежить від типу системи опалення (і охолодження), яку ви хочете використовувати.

Сонячні батареї для опалення та гарячої води

Одним з основних недоліків сонячних батарей для опалення та гарячої води є більш низька ефективність у порівнянні з сонячною тепловою:

 • теплова ефективність енергії сонця сильно залежить від клімату - сонячні теплові колектори втрачають більше тепла в навколишнє середовище в більш холодному кліматі, їх ефективність може бути більше 70%;
 • кращі фотоелектричні панелі з монокристалічного кремнію мають номінальну ефективність близько 22%, в реальних умовах досягають ще менших показників.

Навіть в цьому випадку переваги фотоелектричної енергії, як правило, переважують цей недолік. Для більшості будівель найкращим підходом є опалення із застосуванням фотовольтаїчних панелей з кількох причин:

 • використання екологічно чистого, поновлюваного джерела енергії;
 • можливість знизити витрати на гарячу воду і нагрів житла;
 • забезпечення автономності при опаленні сонячними батареями.

Як бачите, обігрівати приміщення можна різними способами. На щастя, енергія сонця - цілком дієвий, доступний і екологічний спосіб забезпечити це тепло, незалежно від того, який тип системи опалення в даний час використовується в вашому домі.

Останні новини