Отримати детальний розрахунок
Блог > НАЙБІЛЬШІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В УКРАЇНІ

НАЙБІЛЬШІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В УКРАЇНІ

Самые большие солнечные электростанции в Украине
14
Серпень

Сонячні електростанції в Україні почали стрімко будувати з 2010 року. За рік до цього почав діяти “зелений” тариф для стимулювання виробництва електроенергії з використанням енергії альтернативних джерел. У 2010 році було введено в експлуатацію СЕС сумарною потужністю 3 МВт, а в 2020 році цей показник склав 6320 МВт. Частка СЕС в загальній генерації України в першому кварталі 2021 року склала близько 6%.

Стрімкий розвиток сонячної енергетики обумовлено сприятливим розташуванням – річна інсоляція в Україні знаходиться на одному рівні з країнами, які активно використовують енергію сонця, наприклад, Швеція, Німеччина і США. Якщо вам цікаво, чи є в Україні сонячні електростанції, які входять в число найпотужніших в світі – нижче наведено короткий огляд.

Действующие солнечные электростанции в Украине

Зміст статті:

Найбільші сонячні електростанції в Україні

Найбільші діючі сонячні електростанції в Україні були побудовані в 2018 – 2019 роках. Зупинимося на них докладніше.

1. Нікопольська СЕС

ТОВ «Солар-Фарм-1» – найпотужніша промислова сонячна електростанція в Україні. 16 лютого 2019 року почала генерувати «зелену» е/е. Розташована на Дніпропетровщині поруч з селом Старозаводське Нікопольського району на території колишнього кар’єру. Будівництво почалося в жовтні 2018 р приватною компанією ДТЕК в кооперації з China Machinery Engineering Company. Особливості об’єкта:

 • потужність становить 246 МВт;
 • може забезпечити електроенергією близько 100 000 домогосподарств;
 • інвестиції в будівництво – 230 млн євро;
 • встановлено 750 000 сонячних панелей виробництва Trina Solar;
 • щорічне скорочення викидів СО2 в атмосферу на 300 000 тон;
 • найбільша СЕС Європи.

2. Покровська СЕС

Друга за потужністю промислова сонячна електростанція почала виробництво електроенергії 31 жовтня 2019 року в Дніпропетровській області, Нікопольському районі біля с. Покровське та м. Покров. Належить приватному енергетичному холдингу ДТЕК. Під будівництво була використана територія відпрацьованого кар’єру з видобутку марганцю, непридатна до ведення сільського господарства. Особливості об’єкта:

 • потужність становить 240 МВт;
 • виробляє близько 400 млн кВт * год на рік екологічно чистої е/е;
 • інвестиції в будівництво склали 200 млн євро;
 • встановлено 840 000 сонячних панелей компанії Risen (КНР);
 • екологічний ефект – скорочення викидів

3. Кам’янець-Подільська СЕС

Введена в експлуатацію в березні 2019 в с. Панівці Кам’янець-Подільського району на Хмельниччині. Особливості об’єкта:

 • пікова потужність – 63,8 МВт;
 • щорічне виробництво е/е близько 68,2 ГВт / рік;
 • може забезпечити третину домогосподарств в м.Кам’янець-Подільський;
 • викиди вуглекислого газу зменшилися на 67 000 т щорічно;
 • інвестиції в будівництво – близько 55 млн. дол .;
 • встановлено 220 000 монокристалічних батарей Longi Solar;
 • генеральний підрядник будівництва – українська компанія KNESS.

Де ще в Україні сонячні електростанції індустріального масштабу? У Миколаївській області розташована СЕС “Березанка” потужністю 52,9 МВт, “Лиманська” і “Дунайська” – в Одеській області, мають потужність 43,4 МВт і 43,14 МВт відповідно.

На окрему увагу заслуговує сонячна електростанція в Україні “Солар Чорнобиль-1”, побудована в рамках реалізації політики консорціуму компаній Rodina-Enerparc AG з розвитку проектів і будівництва СЕС на територіях, постраждалих від аварії на ЧАЕС. СЕС потужністю 1 МВт офіційно відкрили 5 жовтня 2018 р в перспективі планується її масштабування до 100 МВт. Розташована Solar Chernobyl на проммайданчику ЧАЕС, безпосередньо у 4-го енергоблоку.

Как работает солнечная электростанция

Як працює сонячна електростанція

Сонячна електростанція працює завдяки фотоелектричному ефекту. Науковою мовою, фотоефект – це явище випускання електронів речовиною під дією світла. Впорядкований рух електронів в зовнішньому полі утворює електричний струм, іноді званий фотострумом.

СЕС – це інженерна споруда, що перетворює сонячну радіацію в електричну енергію. Для того щоб електростанція виробляла е/е, необхідні:

 • сонячні панелі (вони ж фотоелектричні модулі) – для перетворення випромінювання сонця в постійний електричний струм;
 • інвертори – перетворювачі постійного струму, що виробляється фотоелектричними модулями, в змінний для передачі його в енергосистему і харчування побутових споживачів.

Найбільша сонячна електростанція в світі

Станом на 2021 рік найбільшою сонячною електростанцією в світі є Bhadla Solar Park в Індії. Трохи цікавих фактів про парк:

 • пікова потужність об’єкта – 2245 МВт;
 • інвестиції в будівництво склали 1,4 млрд. Дол. США;
 • забезпечує найнижчу вартість сонячної е/е в Індії – за станом на початок 2021 року 3,4 цента США за кВт * год;
 • займає площу 5700 га;
 • розташована в пустельному районі в Бхадле з середньою температурою повітря 47 ° C;
 • часто бувають пилові бурі та гарячий вітер;
 • введення в експлуатацію був поетапним – з лютого 2017 року по вересень 2018 р .;
 • в 2017 р фінансована розробка автоматизованого очищення панелей.

З початком роботи на повну потужність парк став найбільшим повністю введеним в експлуатацію сонячним проектом в світі потужністю 2 245 МВт.

Сонячна енергетика є хорошою екологічно чистою альтернативою викопним видам палива. На тлі постійного зростання цін на е/е, інвестиції в сонячні електростанції в Україні з кожним роком стають все більш раціональними. Цьому сприяють розвиток нових технологій, масштабування виробництва і поступове зниження вартості обладнання для СЕС.

Останні новини
КОНТРОЛЕР ЗАРЯДУ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ
24
Січень

КОНТРОЛЕР ЗАРЯДУ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ: ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Контролер заряду сонячних батарей використовується для запобігання перезаряду та глибокого розряду акумуляторної батареї шляхом регулювання напруги та струму від сонячної панелі. Він підвищує ефективність фотоелектричної системи, допомагає уникнути перезаряду АКБ та продовжує термін її експлуатації....

Детальніше
МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
11
Січень

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Зміст статті: Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей своїми руками Установка сонячних батарей спеціалістами Solar Garden Висновки Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей потребує комплексного підходу та врахування багатьох нюансів. Цей процес включає:...

Детальніше
СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
29
Грудень

СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Переваги сонячної енергетики вже давно оцінили не лише власники приватних будинків та офісів, а й власники квартир. Сонячні батареї для квартири цілком реальна можливість заощадити на споживанні за електроенергію, забезпечити собі автономність або резервування при...

Детальніше
СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
21
Грудень

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Виробництво сонячних батарей з аморфного кремнію (a-Si) знаходиться на високому технологічному рівні. Можливість використання таких підкладок як металева фольга та полімерні плівки сумісна з виробництвом гнучких фотоелементів у промислових масштабах. Тому сонячні батареї цього типу...

Детальніше
«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ
17
Грудень

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зміст статті: Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках? Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках «Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022? Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022...

Детальніше
ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?
15
Грудень

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації...

Детальніше
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ
10
Грудень

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на...

Детальніше
ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ
16
Листопад

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

Домашня сонячна електростанція – це енергогенеруючий об’єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами: підвищенням цін традиційні джерела...

Детальніше