Отримати детальний розрахунок
Головна » ПРИНЦИП РОБОТИ СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

ПРИНЦИП РОБОТИ СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

09
Квітень

Сонячна електростанція — це інженерна система, призначена для перетворення енергії сонця в електричну енергію завдяки фотоефекту. Головною відмінністю мережевої станції є обов'язкове її підключення до загальної електромережі та відсутність акумуляторної батареї. Це найпопулярніший вид фотоелектричних систем для комерційних цілей, оскільки дає можливість мати дохід за «зеленим» тарифом.

Зміст статті:

Автономне рішення для дому та підприємства

Автономне електроживлення свого бізнесу, підприємства, фермерського господарства, приватного будинку, дачі та навіть окремого електроприладу можна забезпечити різними способами. З них найпопулярнішими є:

  • сонячна електростанція (СЕС);
  • вітряна установка;
  • гідроустановка;
  • дизель-генератор, біодизель;
  • біомаса, біогаз;
  • мікроТЕЦ

Особливості технологій більшості способів є бар'єром для їхнього індивідуального використання. Крім того, деякі рішення можуть бути реалізовані лише за умови безпосереднього розташування навантаження біля джерела енергії, наприклад, у річки.

В даний час найдоцільнішим, ефективним та економічно вигідним є використання фотоелектричних технологій. Усі регіони України розташовані вдало щодо інтенсивності інсоляції, а можливість встановлювати сонячні панелі на дахах, фасадах та землі вирішує питання з наявністю місця під об'єкт. Використання екологічно чистого, відновлюваного джерела енергії на підприємствах створює позитивний імідж, підвищує їхню інвестиційну привабливість і конкурентоспроможність.

Забезпечення автономності за допомогою сонячної електростанції має такі переваги:

  • доступність джерела та простота технології;
  • безпека застосування як приватного будинку, так будь-якого бізнесу;
  • безліч варіантів обладнання та готових комплектів СЕС;
  • можливість доукомплектувати та збільшити потужність станції вже у процесі експлуатації;
  • зниження залежності від загальної мережі;
  • економія коштів на зниженні кількості використовуваної е/енергії з електромережі;
  • можливість заробляти на зеленому тарифі, продаючи надлишок електрики;
  • тривалий термін служби - якісна мережева сонячна електростанція для будинку прослужить понад 30 років;
  • практично відсутні витрати на обслуговування;
  • розумна інвестиція - різні типи систем окупаються протягом 3,4 - 7 років, після чого ви маєте безкоштовну е/енергію.

Принцип работы сетевой солнечной электростанции

Особливості та принцип роботи мережевої СЕС

Мережева сонячна електростанція складається з фотоелектричних модулів (панелей), що генерують постійний струм, та мережевого інвертора для адаптації цього струму до параметрів загальної електромережі, побутового та комерційного навантаження. Сучасні інвертори виконують діагностику та керують усією системою, захищають її від перевантажень, коротких замикань та інших позаштатних режимів.

Фотовольтаїчні панелі бувають різних видів залежно від кристалічної структури та товщини світлопоглинаючого шару. Найбільш популярними є панелі на основі кристалічного кремнію (с-Si) - полікристалічні та монокристалічні. Головні їх переваги - високий ККД, що знаходиться в межах від 18% до 22%, хороші температурні характеристики, низький ступінь деградації та тривалий період роботи.

Мережева СЕС забезпечує наступні переваги:

  • відсутність у системі акумуляторних батарей і контролерів значно знижує її ціну і вартість електроенергії, що виробляється;
  • гарна інвестиція - можливість заробляти завдяки вигідному, «зеленому» тарифу;
  • окупність становить у середньому до 3,5 років залежно від потужності та комплектації, далі – чистий прибуток протягом 25 і більше років.

Механізм оформлення «зеленого» тарифу викладено у Законі про альтернативні джерела енергії.

Особливості та принцип роботи гібридної СЕС

Інший, не менш популярний тип електростанцій – гібридні сонячні станції. Вони необхідні власникам приватних будинків, офісів та підприємств, які стикаються з постійними перебоями електропостачання. Гібридна станція може працювати як мережева з передачею виробленої е/е в енергосистему і як автономна, забезпечуючи живлення навантаження від АБ вночі або фотоелектричних модулів вдень.

До основних компонентів гібридної ЕС, крім фотоелектричних модулів та інвертора, відносяться акумуляторна батарея для накопичення енергії та контролер для регулювання рівня її заряду та розряду. Гібридний інвертор, який називають також інтелектуальним, забезпечує програмування режимів енергоспоживання, акумулювання та скидання надлишку електрики у централізовану мережу.

Завдяки програмуванню електроенергія використовується раціонально:

  • вдень модулі генерують е/е, яка витрачається на живлення навантаження та зарядку акумуляторів, а зайва - передається в загальну електромережу;
  • увечері та вночі - живить електроспоживачів від АБ або від електромережі, залежно від обраного режиму;
  • при перебоях енергопостачання, живить споживачів від АБ або від фотоелектричних модулів, залежно від часу доби;
  • можна запрограмувати режими споживання, акумулювання та подачі е/е в енергосистему.

Установка сетевых электростанций в доме или на предприятии

Як визначити тип та необхідну продуктивність сонячної електростанції?

Щоб визначити тип та необхідну продуктивність сонячної електростанції, необхідно спочатку визначитися з її призначенням. Якщо метою є заробіток, встановлюйте мережеву станцію. Для економії на рахунках та безперебійного електропостачання потрібна гібридна станція. У випадку, коли мережа вкрай ненадійна або вона взагалі відсутня — необхідна автономна СЕС.

Для гібридної та автономної систем продуктивність визначається виходячи з ваших потреб в електриці. Для цього необхідно підсумувати потужність електроприладів. Хороше уявлення про споживання дають ваші рахунки за електроенергію – просто порівняйте цифри у різні періоди року.

Продуктивність мережної ЕС визначається виходячи з кількості енергії на власні потреби та суми, яку ви готові інвестувати у проект. Необхідно відзначити, що будь-який тип станції можна з часом модернізувати та збільшити її потужність.

Є багато нюансів, від яких залежить ефективна, довговічна та безперебійна робота СЕС. Деякі їх необхідно передбачити ще на стадії проектування, інші — в ході комплектації обладнанням. Весь процес, аж до введення в експлуатацію, потребує вузькопрофільних знань та досвіду. Звертайтеся до Solar Garden — наші фахівці допоможуть вам на всіх етапах та оберуть оптимальний варіант з урахуванням реальних умов, а також можуть оформити документи для підключення «зеленого» тарифу.

Останні новини