Отримати детальний розрахунок

МЕРЕЖЕВІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

09
Квітень

Мережева електростанція являє собою інженерну споруду для виробництва електричної енергії з енергії сонця. Її головною особливістю є обов'язкове підключення до централізованої електромережі. Це найпоширеніший тип сонячної електростанції (СЕС), оскільки дозволяє заробляти за «зеленим» тарифом від продажу електрики в енергосистему та використовувати електроенергію з мережі, коли фотовольтаїчні панелі не виробляють достатньо енергії для живлення споживачів.

Зміст статті:

Принцип роботи мережевої сонячної електростанції

Сонячна мережева електростанція виробляє електроенергію шляхом прямого перетворення сонячної енергії завдяки фотоефекту. Основним обладнанням мережевої СЕС є сонячні панелі (вони ж сонячні батареї, фотоелектричні модулі) та інвертор. Акумуляторна батарея в станції цього типу відсутня.

Особливості роботи основного обладнання:

 1. Сонячні батареї бувають різних видів залежно від кристалічної структури та товщини світлопоглинаючого шару. Найбільшу популярність отримали монокристалічні та полікристалічні панелі на основі кристалічного кремнію (с-Si) з ККД до 22% та до 18% відповідно. Панелі перетворюють падаюче світло на електроенергію постійного струму (DC), яка подається на інвертор.
 2. Мережевий інвертор перетворює постійний струм, вироблений сонячними батареями, в змінний (AC). Іншими словами, адаптує електроенергію до характеристик енергосистеми та навантаження. Окрім цього сучасні інвертори діагностують та контролюють роботу всієї сонячної електростанції, захищають мережу від коротких замикань, перевантажень та інших ненормальних режимів.

Мережева електростанція може комплектуватися панелями з інверторами, вбудованими в їхню задню частину.

Принцип работы сетевой солнечной электростанции

Переваги мережевих СЕС

Основними перевагами мережевих СЕС для приватних будинків та підприємств є:

 • екологічність та дбайливе використання ресурсів - для її роботи використовується екологічно чисте, відновлюване джерело енергії;
 • економічність - відсутність у системі акумуляторів і контролерів заряду істотно знижує ціну станції та вартість виробленої е/е;
 • можливість мати прибуток від продажу електрики безпосередньо в енергосистему за спеціальним «зеленим» тарифом;
 • економія на рахунках при постійному зростанні цін на електрику для населення та підприємств;
 • простота комплектації та конструкції - мережева електростанція потребує мінімального обслуговування;
 • швидка окупність - в середньому 3 - 3,5 роки, після чого ви отримуєте чистий прибуток;
 • тривалий термін експлуатації - якісні панелі генерують 25 років і більше;
 • підвищення інвестиційної привабливості будинку/підприємства;
 • підвищення конкурентоспроможності та позитивний імідж підприємства.

Слід мати на увазі, що для можливості оформлення «зеленого» тарифу відповідно до Закону про альтернативні джерела енергії:

 • потужність домашньої станції повинна бути не вищою за 30 кВт;
 • потужність об'єктів генерації споживачів/енергетичних кооперативів не повинна перевищувати 150 кВт за умови встановлення на фасадах або дахах;
 • для юридичних - без обмеження за потужністю.

Комплектуючі для мережевих електростанцій

У комплекті мережевої СЕС, крім сонячних батарей та мережевого інвертора, потрібні:

 • монтажні системи різних видів - для встановлення на даху, фасаді або землі;
 • кабелі постійного та змінного струму;
 • розподільча коробка;
 • система заземлення;
 • електрофурнітура;
 • грозовий розрядник;
 • двонаправлений лічильник

Крім вищезгаданого можуть бути корисними інші додаткові пристрої, такі як система моніторингу, датчик рівня сонячної інсоляції, оптимізатор потужності, перемикач та виносний дисплей для інверторів, Wi-Fi модуль до 1-фазних інверторів, модеми, лічильники імпульсів та інші.

Установка сетевых электростанций в доме или на предприятии

Установка мережевих електростанцій у будинку чи підприємстві

Мережева сонячна електростанція під ключ у будинку або на підприємстві передбачає виконання комплексу взаємопов'язаних заходів та включає наступні основні етапи:

 1. Збір та аналіз інформації - визначення потужності та комплектації СЕС, оцінка місця розташування, наявність точки приєднання до енергосистеми, ТУ на збільшення потужності, передпроектні роботи та розробка проекту.
 2. Вибір найбільш відповідного, економічно обґрунтованого варіанта обладнання на підставі виконаних техніко-економічних розрахунків та комп'ютерного моделювання з урахуванням намірів клієнта та конкретних умов.
 3. Монтаж. Сонячні батареї повинні бути встановлені на стійкій, надійній конструкції, здатній витримати масив у фіксованому положенні та протистояти сильному вітру, дощу та іншим несприятливим умовам. Монтаж сонячних батарей, інвертора та іншого обладнання повинен бути виконаний з дотриманням технологій та відповідно до чинних Правил, стандартів та норм.
 4. На останньому етапі виконується налаштування обладнання, тестується працездатність автоматики, всіх пристроїв та систем. Після завершення пусконалагоджувальних робіт виконується запуск сонячної електростанції. Проектна, технічна та експлуатаційна документація, протоколи, сертифікати та гарантії передаються власнику СЕС.

Для продажу електроенергії за «зеленим» тарифом необхідно звернутися із заявою до місцевого підрозділу обленерго для облаштування вузла обліку та складання відповідних договорів. Юридичним особам необхідно подати заяву з пакетом документів на розгляд у НКРЄ.

Мережева електростанція є складною енергетичною системою. Її надійна, рентабельна та безпечна робота залежить від безлічі нюансів. Весь процес, від проектування до введення в експлуатацію, вимагає вузькопрофільних, специфічних знань та навичок, тому більшість людей потребує допомоги професіоналів.

Спеціалісти компанії Solar Garden допоможуть вам на всіх етапах та забезпечать:

 • розроблення проекту з урахуванням фактичних умов, фінансових та правових питань;
 • вибір оптимальної комплектації якісним та ефективним обладнанням від провідних брендів;
 • професійний монтаж, сервісне обслуговування, консультації спеціалістів;
 • модернізацію, збільшення потужності, підвищення ефективності та оптимізацію роботи існуючих станцій;
 • оформлення документів та узгодження їх у всіх інстанціях для підключення «зеленого» тарифу.
Останні новини