Отримати детальний розрахунок

ІНСОЛЯЦІЯ: ВПЛИВ НА ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СОНЯЧНИМИ ПАНЕЛЯМИ

что такое солнечная инсоляция
20
Жовтень

Експерти та провідні світові агентства прогнозують в найближчі 15-20 років ріст ринку альтернативної енергетики. Електроенергія, вироблена з енергії сонця стає для споживачів все більш вигідною. А це, в свою чергу, збільшує попит на установку сонячних електростанцій. У 2020 році на території України встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що на 1 395 МВт більше, ніж в попередньому році.

Україна має сприятливе географічне розташування для розвитку фотоелектричної генерації. Згідно з картою інсоляції, приблизно на 80% території країни середній показник становить більше трьох одиниць. Це набагато вище або на рівні з іншими європейськими країнами, які активно застосовують енергію сонця для електропостачання та обігріву своїх будинків.

Зміст статті:

Що таке інсоляція і як вона впливає на виробництво електрики

Інсоляція (in «всередину» + sōl «сонце») - опромінення поверхонь сонячною радіацією. Це кількість випромінювання за розміром площі поверхні з плином часу.

Сонячні панелі працюють завдяки фотоелектричному ефекту - процесу випускання електронів речовиною під дією випромінювання сонця. Фотоелемент виробляє електрику, коли освітлюється світлом. Залежно від рівня сонячної інсоляції, він генерує більше або менше електроенергії.

Кількість е/е, яку виробляє панель, вимірюється в кВт⋅ч і визначається за формулою:

Sп х Е х ղ х t / 1000, де:

Е - поверхнева щільність освітленості, кВт/м2,

t - кількість сонячних годин;

Sп - площа однієї батареї, м2;

ղ - ККД.

Як видно, на виробництво е/е найбільший вплив має інтенсивність і тривалість інсоляції в місці установки СЕС.

Якщо ви вирішили оцінити доцільність установки фотоелектричних панелей в приміщенні або на вікнах (жалюзі), тоді слід враховувати коефіцієнт освітленості. Він відображає відношення природного освітлення всередині приміщення до одночасного значення зовнішньої освітленості, створюваної відкритим небом.

Как инсоляция влияет на производство электричества

Розрахунок інсоляції

При розрахунку інсоляції необхідно враховувати такі змінні, як кут нахилу Сонця, зенітний і часовий кут, хмарність. Одиниці інсоляції зазвичай складають кВт⋅ч/м2/день, що представляє собою денна кількість сонячної енергії в кіловат-годинах, яка падає на квадратний метр площі поверхні землі.

Щільність потоку означає потужність випромінювання на одиницю горизонтальної поверхні в певній галузі. Потік інсоляції може змінюватися в залежності від того, на якій відстані знаходиться Земля. Застосовується позначення Фе або Р, одиниця виміру Вт. Щільність потоку в найвищій точці атмосфери можна обчислити за допомогою формули:

Фе = dQe / dt, де:

dQe  - енергія випромінювання, що переноситься через поверхню за час dt.

расчёт инсоляции

Сонячна постійна - характеристика сонячної інсоляції

Сонячна постійна GСК представляє собою сумарну потужність енергії випромінювання Сонця в одиницю часу на одиничну площадку, розташовану перпендикулярно потоку на середній відстані від Землі до Сонця і виміряну в найвищій точці атмосфери. Константа включає електромагнітне випромінювання - повне сонячне випромінювання, не тільки видиме світло.

Найбільш точно вимірюється з супутників, де відсутній вплив атмосфери. За даними вимірів значення GСК становить в середньому 1 367 Вт/м2. В результаті руху Землі, випромінювання в найвищій точці атмосфери змінюється приблизно на 7% протягом року - з 1,412 кВт/м2 взимку до 1,321 кВт/м2 влітку. На її величину впливають такі чинники: відстань до Сонця і зміна його активності.

Прямі позаатмосферні інструментальні вимірювання почали виконувати з середини 1960-х. При звичайних наземних вимірах необхідно вносити поправки на атмосферні ефекти. Ці величини актуальні для визначення кількості е/е, виробленої фотоелектричними системами.

Таблиця сонячної інсоляції по містах України

У таблиці наведена середньомісячна величина сонячної інсоляції (сонячної постійної) в українських містах для кожного місяця.

Середній показник за спостереженнями НАСА за останні 22 роки, кВт⋅ч /м2/ день.таблиця сонячної інсоляції по містах України

Як видно з таблиці, при інших рівних умовах, сонячна електростанція в Миколаївській області буде виробляти більше е/е, ніж у Львівській. Очевидно й інше - всі області України мають достатню інсоляцію для ефективної генерації і швидкої окупності фотоелектричної системи.

Чим раніше ви почнете користуватися перевагами сонячної енергетики, тим швидше знизите залежність від зростаючих тарифів і почнете заробляти по «зеленому» тарифу. Для вибору найбільш оптимальної комплектації СЕС і монтажу сонячних панелей звертайтеся до професійних компаніям-установників у вашому регіоні.

 Дослідження НАСА можна подивитися тут: посилання

Останні новини
google-site-verification=hj6DTYMzaxnrm8nnsqnZAYw3cS2-8xPUvM-Gdcik09Q