Отримати детальний розрахунок

Ілон Маск передав Україні сонячні панелі Tesla Powerwall

Ілон Маск передав Україні сонячні панелі Tesla Powerwall
03
Червень

3-го червня 2022 року новинні шпальти українських ЗМІ (зокрема, інтернет-ЗМІ) заполонили новини, щодо передачі Ілоном Маском Україні систем Tesla Powerwall. Зокрема, про це писали Обозрєватєль[1], Укрінформ[2], тощо. Зважаючи на це, спробуємо розібратися в питанні – що таке Tesla Powerwall та як їх можна застосовувати.

Отже, згідно з інформацією, яку надає сам виробник (Tesla[3]) на своєму сайті, система Powerwall – це інтегрована акумуляторна система, яка зберігає сонячну енергію для резервного захисту, тому, коли мережа вимикається, електричне живлення залишається включеним. Електрична система Powerwall виявляє перебої в роботі та автоматично заряджається сонячним світлом, щоб електричні прилади працювали протягом кількох днів. Іншими словами, Powerwall є рішенням, що забезпечує автономну роботу (без підключення до зовнішніх електричних мереж, зокрема мереж обленерго). Така система базується на системі накопичення електричної енергії, інтелектуальному пристрої управління та забезпечення резервного живлення і власне системі заряджання від сонячної енергії.

Як стверджує сам розробник концепції Powerwall, кожний комплект Powerwall включає компактну домашню батарею, яка зменшує залежність від мережі, зберігаючи сонячну енергію для використання, коли сонце не світить. Також є опція додавання додаткових блоків Powerwall, щоб ще більше зменшити викиди вуглецю та підготувати свій будинок до відключень електроенергії.

За допомогою програми Tesla існує опція контролю за системою в режимі реального часу. За допомогою програми можна налаштувати параметри роботи системи для оптимізації та енергонезалежності, захисту від відключень або економії. За допомогою програми. Яка може бути встановлена мобільному телефоні, можна керувати своєю системою з будь-якого місця за допомогою віддаленого доступу та миттєвих сповіщень.

Також варто відмітити таку особливість системи як «все-в-одному». Така система  має різноманітні варіанти монтажу для внутрішніх і зовнішніх приміщень.

Зупинимося на технічних особливостях системи. Є два варіанти комплектації: Powerwall та Powerwall +. Нижче, в таблиці, ми опишемо їх технічні характеристики та особливості.

Таблиця 1. Технічні характеристики системи Powerwall

 

Powerwall

Powerwall+

Ємність електричної енергії

13,5 кВт*год

13,5 кВт*год

Живлення від мережі

5,8 кВт в безперервному режимі

7,6 кВт в безперервному режимі від сонця / 5,8 кВт від зовнішньої мережі

Резервне живлення

10 кВт в піковому навантаженні

9,6 кВт від сонця / 7 кВт від зовнішньої мережі

22 кВт – максимальне навантаження від сонця / 10 кВт максимальне навантаження від зовнішньої мережі

Максимальне стартове навантаження – 118 А

Розміри та вага

1,15 м/75,18/14,6

113,987 кг.

1,6 м./0,75 м./0,16 м.

158,44 кг.

Встановлення та монтаж

Можливість встановити на підлогу чи на стіну; в приміщенні чи на вулиці; має стійкість до вологості та пилу; температурний діапазон роботи: -20 - +20

Вбудований сонячний інвертор та системний контролер; Можливість встановити на підлогу чи на стіну; в приміщенні чи на вулиці; має стійкість до вологості та пилу; температурний діапазон роботи: -20 - +20

Можливість зарядження від сонячної енергії

-

Ефективність зарядження – 97,5%; 4 окремих трекера для підключення фото-вольтаічних модулів

Сертифікація

Відповідає американським та міжнародним стандартам безпеки EMI

Відповідає північноамериканським стандартам безпеки безпеці електромагнітного випромінювання

Гарантія

10 років

10 років

Як стало зрозуміло з технічних характеристик системи, Powerwall є системою резервного живлення, що забезпечується заряджанням літієво-іонного акумулятору від зовнішньої мережі та створенні автономії на випадок будь-якого відключення зовнішньої мережі. А система Powerwall+ має можливість підключення ще й фото-вольтаічних (сонячних) батарей, які можуть його заряджати незалежно від підключення вашого будинку до зовнішньої мережі, і відповідно, бути абсолютно автономними.

[1] https://news.obozrevatel.com/economics/economy/ilon-mask-peredal-ukraine-solnechnyie-elektrostantsii-s-batareyami-tesla-powerwall.htm

[2] https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/3470462-mask-peredav-ukraini-sistemi-energozberezenna-tesla-powerwall.html

[3] https://www.tesla.com/powerwall

Останні новини