Отримати детальний розрахунок

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

домашняя электростанция на солнечных батареях
16
Листопад

Домашня сонячна електростанція - це енергогенеруючий об'єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами:

 • підвищенням цін традиційні джерела енергії;
 • зниженням вартості обладнання для відновлюваних джерел енергії;
 • удосконаленням технологій;
 • програмами державної підтримки, включаючи «зелений» тариф.

Зміст статті:

На які типи діляться домашні сонячні електростанції?

Сонячні електростанції для приватних будинків, в залежності від мети застосування поділяються на такі типи:

 1. Автономні станції. Застосовуються для надійного та безперебійного електропостачання будинків у замкнутих системах. Їх встановлюють у випадках частих перебоїв електропостачання або коли немає можливості підключитися до електромережі. Основними компонентами такого об'єкта є фотоелектричні модулі, інвертор, акумуляторна батарея та контролер заряду.
 2. Мережеві станції. Цей тип фотоелектричних систем застосовується для отримання прибутку від продажу електрики за «зеленим» тарифом. У мережній системі вся вироблена сонячними панелями та перетворена інверторами електроенергія подається безпосередньо до енергосистеми.
 3. Гібридні станції. Об'єднують у собі функції автономної, і мережевої СЕС. Їх застосовують для електропостачання власного будинку, а надлишки е/енергії передають до централізованої мережі для продажу за «зеленим» тарифом. Для її роботи, окрім сонячних панелей, необхідний акумулятор та гібридний (інтелектуальний) інвертор.

Інші пристрої, такі як МРРТ контролери та системи моніторингу сприяють підвищенню ефективності та надійності вашої СЕС.

домашняя солнечная электростанция

Домашня електростанція на сонячних батареях

Власники приватних будинків, залежно від бажаного результату, встановлюють, як правило, домашню електростанцію на сонячних батареях потужністю від 5 до 30 кВт.

Для електропостачання маленького або середнього домогосподарства достатньо СЕС потужністю до 10 кВт. Якщо будинок великий або передбачено електричне опалення, потрібен комплект 12 – 20 кВт. А щоб мати постійний додатковий дохід, встановлюйте сонячну електростанцію під «зелений» тариф.

Щоб отримувати прибуток від продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, необхідна станція до 30 кВт включно. Таке обмеження за потужністю домашніх СЕС, для яких застосовується пільговий «зелений» тариф, діє з початку 2020 року.

Вибираючи електростанцію за потужністю навантаження, необхідно пам'ятати, що в реальних умовах експлуатації вона вироблятиме 75-85% потужності від паспортного значення. Номінальні характеристики сонячних батарей визначаються в лабораторних тестових умовах, які відрізняються від фактичного середовища, де на ефективність виробництва матимуть вплив:

 • інтенсивність інсоляції та спектр випромінювання, що залежить від географічного розташування, погоди та сезону;
 • температура навколишнього середовища;
 • якість, технологічність та ефективність обладнання;
 • правильний вибір характеристик обладнання та узгодження їх між собою;
 • швидкість деградації та зниження ефективності сонячних батарей;
 • втрати у кабелях, інверторі, контролері;
 • місце встановлення, кут нахилу та якість монтажу.

Довіряйте вибір та встановлення обладнання професійним компаніям у вашому регіоні, щоб забезпечити надійність та продуктивність вашої СЕС на весь час експлуатації.

Домашняя СЭС какую выбрать для себя

Домашня СЕС: яку вибрати собі?

Яку домашню СЕС купити собі? Все залежить від мети застосування, сумарної потужності, місця встановлення, конкретних умов та бюджету. Віддавайте перевагу продуктам провідних брендів у сфері сонячної енергетики з масштабним та високотехнологічним виробництвом. Зрештою ви матимете електростанцію з якісним, надійним та ефективним обладнанням, забезпеченим гарантіями. Хороші гарантії – відмінний показник впевненості виробника у своїй продукції.

З вибором характеристик та типу обладнання краще звернутися до фахівців у галузі сонячної енергетики. Для прорахунку найоптимальнішого варіанту професійні компанії використовують комп'ютерне моделювання з урахуванням багатьох чинників — від побажань власника до правових питань.

Багато компаній пропонують готові комплекти СЕС — залишається лише вибрати для себе підходящий варіант і отримувати вигоду від переваг використання сонячної енергії довгі роки.

Останні новини
google-site-verification=hj6DTYMzaxnrm8nnsqnZAYw3cS2-8xPUvM-Gdcik09Q