Отримати детальний розрахунок

ДЕГРАДАЦІЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ: ЯК І ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

Причины деградации солнечных батарей
16
Липень

Деградація сонячних панелей відбувається під впливом як зовнішніх чинників, так і внутрішніх процесів в ході експлуатації. Всі сонячні панелі з часом повільно руйнуються. Це означає, що вони виробляють менше електроенергії з тою ж кількості сонячного світла.

Деградація - це процес погіршення характеристик установки з плином часу, поступове зниження якості, руйнування внаслідок зовнішнього впливу і часу. Втрата якості панелей - це, в першу чергу, зниження її продуктивності.

Зміст статті:

Деградація сонячних батарей - термін служби і вплив на ефективність

Деградація сонячних батарей відбувається постійно. Гарантії виробників і досвід експлуатації показав, що термін служби батарей становить від 20 років до 30 і більше років. Залежно від типу сонячних елементів складає:

 • монокристалічні модулі зазвичай працюють 30 років і більше;
 • полікристалічні служать 20 і більше років;
 • аморфні від 7 до 20 років - все залежить від року виробництва і застосування нових тонкоплівкових технологій.

Що таке деградація з точки зору впливу на продуктивність батарей. З часом вироблення електроенергії повільно зменшується. Зниження ефективності моно- і полікристалічних елементів становить приблизно 10% протягом усього періоду функціонування. Тоді як тонкоплівкові батареї втрачають в середньому 10-40% ефективності в перші кілька років. Саме тому в даний час при установці близько 90% СЕС використовують кристалічні кремнієві панелі.

В середньому фотоелектричні елементи втрачають ефективність зі швидкістю 1% щороку. Це підтверджують виробники - зазвичай вони гарантують 90% продуктивності до перших десяти років і 80% до 25 або 30 років роботи. Однак нові дослідження підтверджують, що монокристалічні панелі, виготовлені після 2000 року, можуть деградувати зі швидкістю всього 0,4%.

Виробники визначають «корисний» термін служби сонячних панелей - коли їх обсяг виробництва падає нижче 80%. Але це не означає, що вони не приносять користі. СЕС буде продовжувати виробляти енергію з більш низьким рівнем ефективності.

деградация солнечных батарей

Причини деградації сонячних батарей

Існує безліч причин деградації сонячних батарей. Їх умовно можна розділити на три групи.

 1. До першої групи причин належить агресивна дія навколишнього середовища:
 • постійний вплив зміни температур - приводить до утворення мікротріщин, що викликає погіршення електричних з'єднань;
 • сильні пориви вітру викликають підвищення динамічних і механічних навантажень;
 • вологість, сніг і лід - повільно сприяють старінню батареї.
 1. До другої групи причин можна віднести професіоналізм компанії, до якої ви звертаєтеся за послугою:
 • вибір фахівців для монтажу - батареї можуть сильно постраждати під час грубого процесу установки і порушення технології;
 • вибір правильного місця, на якому мінімізується ризик фізичного пошкодження, наприклад, гілками дерев і кущів при вітру;
 • забезпечення правильної періодичної перевірки та очищення;
 1. До третьої групи факторів, через які деградує сонячна батарея, відноситься якість самої сонячної батареї. І вона багато в чому залежить від:
 • технології виробництва;
 • застосовуваних при виготовленні матеріалів;
 • методу пайки сонячних елементів;
 • якості EVA плівки, розташованої між скляною плитою і елементами;
 • хорошою герметизації і якості нижньої захисної плівки.

Ви не можете вплинути на температуру повітря або сильний вітер, але в ваших силах вибрати кращу компанію і купити якісне обладнання. Це все, що Вам потрібно зробити до установки СЕС.

Проектування, продаж та обслуговування СЕС в Україні виконується вузькопрофільними фахівцями, які мають досвід та специфічні знання в галузі сонячної енергетики. Професіонали встановлять вашу систему на тривалий термін і з максимальною обережністю, використовуючи високоякісні панелі та інше обладнання. І це буде мати вирішальне значення, для підтримки високого рівня виробництва електроенергії, протягом всього очікуваного терміну служби системи і навіть довше.
Останні новини