Отримати детальний розрахунок

ЧИ ЕФЕКТИВНИЙ СОНЯЧНИЙ КОНЦЕНТРАТОР?

солнечный концентратор
02
Лютий

Сонячний концентратор — пристрій для концентрації сонячної енергії за допомогою дзеркал або лінз. Дзеркало або інший оптичний пристрій збирає випромінювання з великої площі та фокусує його на приймачі. При цьому щільність сонячної радіації може підвищуватися більш ніж в сотні разів. Концентратор сонячної енергії ще називають геліоконцентратором, що буквально у перекладі з латинської означає: сонце, разом, осередок (геліо-con-centrum).

Зміст статті:

Концентратори сонячної енергії: як це працює?

Концентратори сонячної енергії застосовують для перетворення енергії сонця за допомогою наступних технологій:

  1. Концентровані сонячні технології (CSP). Застосовуються для нагрівання води до стану пари, за допомогою якого, потужні електростанції з паровою турбіною та електрогенератором виробляють електроенергію (сонячну термоелектрику). [1] Фокусуючі геліостати здатні сконцентрувати достатньо сонячного світла, щоб нагріти приймач до 1000 °C.
  2. Концентратор фотовольтаїчний (CPV) — фотоелектрична технологія, яка перетворює випромінювання сонця безпосередньо на електрику за допомогою сонячних елементів. [2] На відміну від звичайних СЕС, у ньому використовуються розташовані під оптимальним кутом дзеркала та лінзи для фокусування променів на невеликі, високоефективні фотоелементи.
  3. Концентрована сонячна енергія (CST). Сонячну енергію фокусують за допомогою оптичних пристроїв і перетворюють на теплову з використанням колекторів. Технологія CST застосовується у високотемпературних колекторах задоволення потреб у теплі (до 300°C) промисловості. [3]

Слід зазначити, що технології CST та CSP не є замінними.

Конструкция солнечного концентратора

Конструкція сонячного концентратора

Концентратори сонячної енергії працюють за принципом фокусування пучка світла на невелику поверхню за допомогою оптичних пристроїв. Щоб ця технологія була ефективною, концентратор має бути розміщений під прямим кутом до сонця. Для забезпечення максимального випромінювання протягом дня він повинен відстежувати рух сонця небосхилом за допомогою трекера або геліоустановки.

Конструкція сонячного концентратора залежить від його типу. В даний час концентратори існують у наступних оптичних типах: параболічний жолоб, геліостати для станції баштового типу, лінійний відбивач Френеля, тарілка Стірлінга. Вони відрізняються способами відстеження сонця, фокусування світла, піковими температурами та ефективністю.

За способом фокусування світла поділяються на:

  • лінійного фокусування — параболічний жолоб і рефлектори Френеля, у яких приймач як трубки з робочої рідиною розташовується вздовж фокальної лінії;
  • точкового фокусування - сонячна вежа та тарілка Стірлінга концентрують випромінювання на приймачі, розташованому у фокусній точці.

Преимущества и недостатки солнечного концентратора1

Сонячний концентратор для опалення: переваги та недоліки

Основною перевагою сонячного концентратора для опалення є:

  • підвищена продуктивність через застосування енергії сонця високої густини;
  • висока рентабельність системи через меншу кількість матеріалів та дешевої оптики.

Особливостями концентрованих технологій CSP, CPV, CST є їх використання у промислових масштабах. Крім того, концентратори сонячної енергії працюють лише з прямими променями, тому вони обмежені яскравою сонячною місцевістю. Найчастіше їх встановлюють у пустелях, південних регіонах США (штати Каліфорнія та Невада), Марокко, ПАР, Іспанії.

На території України ні для потреб промисловості, ні для опалення житла застосування сонячних концентраторів є недоцільним. У нас, як і в багатьох країнах Європи, для опалення будинків та виробництва е/е із енергії сонця застосовуються сонячні панелі. Електрику, вироблену сонячними батареями, можна використовувати для роботи теплових насосів, живлення електрокотла та інших електроприладів.

Якщо ви тільки плануєте почати користуватися доступним, екологічним та дієвим джерелом енергії – сонцем, зверніться до Solar Garden. Спеціалісти компанії визначать, якого типу сонячна панель вам підходить, і виберуть найбільш оптимальний варіант станції для забезпечення опалення вашого будинку.

Останні новини