Отримати детальний розрахунок

БУДІВНИЦТВО СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ: ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА ОСОБЛИВОСТІ

строительство солнечной электростанции
10
Листопад

Спорудження сонячних електростанцій розвивається швидкими темпами. Енергія сонця стає все більш конкурентоспроможною завдяки зниженню витрат і постійному вдосконаленню технологій.

В Україні у 2020 році було введено в експлуатацію 6320 МВт потужностей, з яких 712 МВт належать приватним домогосподарствам. Стрімкому розвитку сонячної енергетики сприяє досить сприятливий клімат та гарантований державою до 1 січня 2030 року «зелений» тариф.

Зміст статті:

Проект будівництва сонячної електростанції

Розробка проекту будівництва сонячної електростанції – це багатоетапний процес, що потребує команди досвідчених інженерів різної спеціалізації. На етапі дослідження фахівці оцінюють потенціал виробництва достатньої кількості енергії, вибирають найкраще місце та найефективніші технології для індивідуальних потреб.

За потреби проводиться техніко-економічне обґрунтування (розрахунок). Проектування сонячних електростанцій також включає послуги отримання дозвільної документації та підключення об'єкта, що генерує, до електромережі.

До кожного проекту забезпечується індивідуальний підхід залежно від цілей та пріоритетів інвестора, фінансування, вимог законодавства та інших факторів. У результаті розробляється проект СЕС, який максимально відповідає очікуванням клієнта.

На вартість сонячної електростанції в Україні впливатиме її тип, комплектація, встановлена потужність, місце монтажу — на даху чи землі, а також якість, ефективність та бренд обладнання.

проект строительства солнечной электростанции

Будівництво СЕС: основні етапи

Типові етапи будівництва СЕС включають:

 • створення концепції, виходячи з мети власника та бажаного результату;
 • вибір місця встановлення;
 • техніко-економічне обґрунтування/розрахунок проекту;
 • отримання дозвільної документації та укладання договорів;
 • інжиніринг та будівництво;
 • тестування та введення в експлуатацію;
 • експлуатація та технічне обслуговування;
 • модернізація.

Виконання робіт здійснюється професійними спеціалістами, які пройшли спеціальне навчання та мають посвідчення та дозволи на виконання певних видів робіт.

строительство промышленных солнечных электростанций

Будівництво промислових сонячних електростанцій

Електростанції можна встановлювати на дахах, стінах будівель та будинків, а також на землі. Наземні об'єкти, як правило, призначені для більш масштабного виробництва електроенергії та електропостачання потужних промислових споживачів.

Будівництво промислових сонячних електростанцій складається з наступних етапів:

 • топо-геодезичні та розбивочні роботи, підготовка майданчика та створення плану;
 • земляні роботи - підготовка фундаменту (сваї або бетонування), встановлення металоконструкцій,
 • монтаж обладнання — фотовольтаїчних панелей, інверторів, акумуляторних батарей (не завжди, залежить від типу станції), іншого обладнання за потреби;
 • прокладання кабелів та проводів, підключення до ТП.

Після завершення будівництва виконується тестовий запуск та перевірка працездатності всієї системи. Після успішного тестування компанія-установник надає власнику всю документацію: технічні паспорти та гарантію на обладнання, креслення, протоколи перевірки та інші. У процесі експлуатації СЕС необхідні періодичні перевірки для забезпечення її надійної та продуктивної роботи, запобігання позаштатним ситуаціям.

Підключення до електромережі та продаж електроенергії за «зеленим» тарифом виконується на підставі відповідних договорів з електромережевою компанією. Можливий продаж електроенергії за вигідним пільговим тарифом робить будівництво сонячних станцій економічно раціональним проектом.

Останні новини
google-site-verification=hj6DTYMzaxnrm8nnsqnZAYw3cS2-8xPUvM-Gdcik09Q