Отримати детальний розрахунок

БІЗНЕС НА СОНЯЧНИХ БАТАРЕЯХ В УКРАЇНІ. ЯК ЗАРОБИТИ НА СОНЦІ?

бизнес на солнечных батареях в украине
14
Липень

Бізнес на сонячних батареях в Україні почав активно розвиватися з 2009 року, коли в чинне законодавство були внесені зміни, що сприяли виробництву екологічно чистої електроенергії з альтернативних джерел енергії. Держава купує у вас електроенергію, вироблену з використанням енергії сонця, за вигідним «зеленим» тарифом.

Якщо ви плануєте встановити продукт відновлюваної технології, необхідно пам'ятати, що для отримання відчутної віддачі потрібно буде кілька років. Детальний бізнес-план будівництва сонячної електростанції допоможе зорієнтуватися в первісній вартості, терміні окупності вкладень і чистого прибутку від проекту. У будь-якому випадку, будівництво СЕС - це вигідна і раціональна інвестиція.

Зміст статті:

Заробіток на сонячних батареях: можливості та гарантії держави

Заробіток на сонячних панелях можливий шляхом:

 1. Економії на електроспоживанні у власному домоволодінні при постійно зростаючих рахунках на е/е.
 2. Економії на споживанні е/е підприємством, якщо ви власник бізнесу і платите за споживання за ціною для промисловості.
 3. Використання частини е/е, виробленої фотоелектричними панелями, для живлення побутових споживачів і продажу надлишкової енергії в мережу за «зеленим» тарифом.
 4. Продажі всієї виробленої е/е безпосередньо в енергосистему для отримання комерційного прибутку за «зеленим» тарифом.
 5. Переведення споживання виробництвом/основного навантаження на енергоспоживання в період активного сонячного випромінювання, з метою компенсації споживання за рахунок сонячної електростанції, якщо у Вас немає «зеленого» тарифу

Залежно від вашої мети, потрібна установка гібридної або мережевий СЕС.

окупаемость солнечной электростанции

У зв’язку з економічною кризою, змінами законів і тарифів, багато хто задається питанням чи вигідні сонячні батареї в Україні.

Починаючи з 2019 року в законодавство було внесено багато змін, що стосуються альтернативної енергетики. НКРЕКП 30.06.2021 року прийняла дві нові постанови №1058 і №1059 про встановлення «зелених» тарифів на е/е, вироблену з енергії сонячного випромінювання:

 • генеруючими установками споживачів, в т. ч. енергетичних кооперативів, потужність яких не перевищує 150 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах, і які введені в експлуатацію з 1 січня 2020 по 31 грудня 2024 - 403,84 коп/кВт * год (без ПДВ);
 • генеруючими установками приватних домогосподарств, потужність яких не перевищує 30 кВт і які введені в експлуатацію з 1 січня 2020 по 31 грудня 2024 - 534,91 коп/кВт * год (без ПДВ).

Крім того, Закон 2020 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» гарантує, що встановлені тарифи і коефіцієнти не будуть скасовані, змінені або застосовані в спосіб, який може привести до втрат або збитків суб'єктів господарювання на період з 01.07.2020 року до 31.12.2029 року.

Окупність сонячної електростанції: від чого залежить?

Окупність сонячної електростанції, крім іншого, залежить від її типу, призначення і вартості альтернативних рішень:

 1. Орієнтовний термін окупності СЕС в Україні, які виробляють е/е для домашнього вжитку, становить до 3,5 років в залежності від місця розташування і інтенсивності сонячної інсоляції. При оцінці окупності цього виду потрібно враховувати тарифи на традиційну е/е, які весь час зростають.
 2. Окупність фотоелектричних станцій під власне споживання для підприємців становить від 3,5 років до 4 років. Залежить від регіону і місця монтажу - на дахах або на землі.
 3. Станція на 30 кВт для продажу електроенергії за зеленим тарифом окупиться в строк до 3,2 років.
 4. Використання автономних систем виправдано, коли відсутня можливість підключитися до мережі або при збоях електропостачання. Розрахунок окупності в цьому випадку повинен проводитися з урахуванням витрат на реконструкцію ЛЕП та трансформаторних підстанцій.

На окупність сонячних електростанцій впливає також:

 • встановлена потужність;
 • якість і ефективність обладнання;
 • бренд і гарантії виробника;
 • спосіб установки - на стійках або трекерах;
 • компанія, що забезпечує монтаж і обслуговування системи.

З огляду на наведені дані та інші відомі переваги сонячної енергетики, можна сміливо говорити про те, що установка СЕС є раціональним фінансовим вкладенням як сьогодні, так і в перспективі.

Останні новини