Отримати детальний розрахунок

АВТОНОМНА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГІЯ: ЩО ЦЕ І ЧИ ВИГІДНА?

Автономное электричество что это и выгодно ли
21
Лютий

Забезпечення енергією будинків або малих підприємств за допомогою мікросистеми, що відновлюють енергію, яка не підключена до електромережі, називається автономною системою. Головною причиною, по якій люди прагнуть використовувати автономну електрику, є видалене розташування споживача від централізованої електромережі. Однак, для багатьох його використання актуально і по других причинах:

 • забезпечення незалежності від постачальника електроенергії;
 • зниження залежності від тарифів;
 • забезпечення надійного та безперебійного електропостачання у разі збою в мережі;
 • застосування як аварійного джерела енергії для запиту найважливіших споживачів;
 • для складніших цілей, наприклад, зниження пікових навантажень в енергосистемі.

Для багатьох людей установка автономної системи відповідає їх екологічним цінностям та демонструє дбайливий підхід до використання природних ресурсів.

Зміст статті:

Автономні генератори електрики

Для забезпечення автономності можуть застосовуватись такі автономні генератори електрики:

 1. Сонячна електростанція – виробляє електрику з використанням фотовольтаїчних панелей шляхом прямого перетворення випромінювання сонця на електрику. Залежно від призначення, СЕС бувають мережевими, автономними та гібридними.
 2. Вітряна установка складається з вітротурбіни та електрогенератора/двигуна постійного струму. Кінетична енергія вітру використовується для обертання ротора генератора з подальшим перетворенням на е/енергію.
 3. Дизель-генератор є комбінацією дизельного двигуна з електричним генератором змінного струму. Як паливо для ДГ використовуються гас, мазут, солярка. Біодизель для роботи використовує природну сировину — с/г культури, рапсову або пальмову олію, жировмісні відходи.
 4. МікроТЕЦ - установка для комбінованого виробництва тепла та е/е для житлових будинків та невеликих офісних будівель. Її робота заснована на спалюванні палива (деревини, вугілля, газу). Особливості технології мікроТЕЦ є бар'єром для її індивідуального використання.
 5. За допомогою мікро гідроустановок можна цілодобово живити навантаження електрикою, якщо біля вашого підприємства, будинку чи дачі протікає річка або струмок.

Автономное электричество в квартире

Автономна електрика у квартирі

Автономна електрична енергія в квартирі (помешканні) найбільш раціонально забезпечити встановленням автономної фото-електричної системи, яка складається з:

 • високоефективних сонячних панелей;
 • інвертора;
 • акумулятора для накопичення та зберігання енергії;
 • контролера заряду, допоміжного обладнання.

Панелі можна розмістити на підлозі балкона, облицювати ними сам балкон або фасад, встановити як жалюзі на вікнах або монтувати у вигляді навісу/козирка. Якщо квартира знаходиться на останньому поверсі — встановити панелі можна на даху.

Через обмежене місце і різну орієнтацію балконів щодо сонця, забезпечити повну автономність квартири навряд чи вдасться. Проте цілком реально частково знизити залежність від загальної мережі та запитати найнеобхідніші електроприлади при перебоях електропостачання.

Автономное электричество в доме

Автономна електрика у будинку

Найбільш оптимальним варіантом забезпечити автономну електрику у будинку є будівництво автономної СЕС. За відсутності можливості підключитися до електромережі, зазвичай це вигідніше, ніж встановлювати ТП, опори і будувати повітряну ЛЕП.

Успішні автономні системи часто використовують поєднання різних способів забезпечення надійного електропостачання, зниження витрат і мінімізації незручностей. Автономні сонячні електростанції здатні працювати разом із дизельними генераторами, біодизелями, вітрогенераторами та мініГЕС.

Якщо ви плануєте зробити автономне опалення електрикою, необхідно розрахувати потужність станції з урахуванням електроопалювальних приладів. Також необхідно розрахувати кількість панелей, вибрати тип та характеристики обладнання.

Виконання проекту та вибір найбільш відповідного комплекту сонячної електростанції краще довірити спеціалістам у галузі альтернативної енергетики. Адже від цього залежить наскільки ефективною, рентабельною, безпечною та довговічною буде ваша автономна система.

Останні новини