Отримати детальний розрахунок

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ В УКРАЇНІ

зеленый тариф украина
20
Липень

Вперше про «зелений» тариф в Україні заговорили в 2009 році, коли діючий на той час Закон «Про електроенергетику» було доповнено статтею 17-1 про стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Зміни вносилися для сприяння виробництва екологічно чистої і безпаливної енергетики шляхом встановлення «зеленого» тарифу за електроенергію, вироблену з використанням енергії сонця, вітру, води (малі ГЕС) і біомаси.

Що таке «зелений» тариф мовою законодавчих документів. Це спеціальний тариф, за яким закуповується е/е, вироблена на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел.

В цілому, коефіцієнт «зеленого» тарифу для СЕС залежить від:

 • року введення об'єкта в експлуатацію;
 • місця установки;
 • потужності об'єкта.

І діє для:

 • наземних об'єктів різної потужності;
 • об'єктів, змонтованих на дахах/фасадах будівель та інших капітальних споруд;
 • установок приватних домоволодінь, потужністю до 30 кВт/50 кВт (на 50 кВт діяв протягом 2019 роки для сонячних електростанцій, а для комбінованих, потужністю до 30 кВт по «сонцю» і до 20 кВт по «вітру», діє до кінця 2029 року).

Крім того, існує доплата (у відсотках) за використання не менше 30% обладнання українського виробництва.

оформление зеленого тарифа

Зміст статті:

Оформлення «зеленого» тарифу

Механізм оформлення відрізняється в залежності від того, чи є ви юридичною особою або власником установки для приватного домоволодіння.

 1. Як оформити «зелений» тариф в Україні юридичним особам? Згідно зі статтею 8 Закону України «Про ринок електричної енергії», господарська діяльність з виробництва, передачі, розподілу е/е, її постачання споживачеві, проводиться за умови отримання відповідної ліцензії. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності затверджуються і видаються НКРЕКП. Крім ліцензії є ще ряд вимог по процедурі оформлення і документації, які передбачені чинним законодавством, але обсяг цієї інформації стане темою для окремої статті на нашому сайті.
 2. Для оформлення «зеленого» тарифу власникам установок приватних домогосподарств необхідно:
  • звернутися до відповідного районного підрозділу обленерго із заявою-повідомленням по введення станції в експлуатацію;
  • до заяви необхідно додати копії технічної документації на обладнання і заповнену однолінійну схему підключення генеруючої установки. Також, від Вас потребують документи, що підтверджують наявність відповідної потужності приєднаної до Вашого об'єкту, правовстановлюючі документи;
  • після перевірки генеруючого об'єкта і оплати послуг, обленерго виконає реконструкцію вузла обліку і внесе зміни в договір споживача про надання послуг з розподілу е/е;
  • укласти договір про продаж електроенергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством в обласній енергопостачальній організації.

Перелік необхідних документів Вам підкажуть в обленерго або можна самостійно подивитися на їх офіційному сайті.

Процедура оформлення та погодження досить трудомістка, потребує знань специфічних питань та забирає багато часу. Допомогу в оформленні «зеленого» тарифу можна отримати у компанії-установника.

Закон про «зелений» тариф

Вартість е/е, виробленої сонячними електростанціями та іншими відновлювальними джерелами, регулюється наступними Законами України про «зелений» тариф:

 • «Про ринок електричної енергії» 2017 р .;
 • «Про альтернативні джерела енергії» 2003 р .;
 • «Про внесення змін до статті 9-1 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», щодо врегулювання питання генерації електроенергії приватними домогосподарствами» 2019 р .;
 • «Про внесення змін до деяких законів України, щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» 2020 р

Крім того, є Постанови НКРЕКП про встановлення зелених тарифів на електричну енергію, вироблену:

 • генеруючими установками споживачів, в тому числі енергетичних кооперативів, встановлена потужність яких не перевищує 150 кВт (Постанова № 1058 от 30.06.2021 р.);
 • генеруючими установками приватних домогосподарств (Постанова № 1059 от 30.06.2021 р.).

Виходячи з вищесказаного, варто відзначити, що «зелений» тариф - це вигідно і актуально. Ви не тільки покращуєте стан навколишнього середовища, а й маєте можливість компенсувати вкладені гроші в станції за допомогою «зеленого» тарифу.

Останні новини