Отримати детальний розрахунок

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зеленый тариф в Украине 2021-2022
17
Грудень

Зміст статті:

Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках?

«Зелений» тариф — це механізм, що сприяє виробництву електроенергії з екологічно чистих альтернативних джерел. При цьому держава купує електроенергію, вироблену на об'єктах відновлюваної електроенергетики за спеціальною, вигідною ціною.

«Зелений» тариф в Україні почав працювати із 2009 року. Тоді Закон «Про електроенергетику» було доповнено статтею 17-1 з метою сприяння виробництву електрики з відновлюваних та безпаливних джерел енергії - з вітряних, сонячних та гідроелектростанцій.

Пропонуємо звернутися до чинного законодавства та докладніше розібратися, які пільги надаються та кому ними можна скористатися. «Зелений» тариф в Україні у 2021 році регулювався законами «Про ринок електричної енергії» та «Про альтернативні джерела енергії», а також ухвалами НКРЕКП.

Відповідно до чинних законів України, «зелений» тариф (ЗТ) до початку 2030 року застосовується для власників наступних категорій СЕС:

  1. Для приватних осіб - власників електростанцій власних домогосподарств сумарною потужністю не вищою за 30 кВт.
  2. Для споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів (без ліцензії), при розміщенні СЕС на дахах та/або фасадах, встановлена ​​потужність яких не перевищує 150 кВт.
  3. Для юридичних осіб (з ліцензією) - для станцій, встановлених на землі або на дахах та фасадах будівель без обмеження за потужністю. Різниця полягає у розмірі пільгового коефіцієнта ЗТ — для наземних об'єктів він дещо нижчий.

Порядок оформлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для юридичних осіб визначається Постановою НКРЕКП № 1817 від 30.08.2019 р. та статтею 8 Закону України «Про ринок електричної енергії». Для цього необхідно до НКРЕКУ подати заяву з документами про встановлення «зеленого» тарифу та заяву на видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії. Перелік необхідних додатків до заяви наведено у вищезазначеному законодавстві.

Порядок встановлення «зеленого» тарифу для населення України — власників СЕС приватних домогосподарств також визначається вищезазначеною Постановою та законодавством. Для цього ліцензія не потрібна та процедура оформлення дещо інша. Після завершення будівництва станції необхідно звернутися із заявою до місцевого структурного підрозділу обленерго (районні електромережі).

Вам необхідно вирішити питання щодо реконструкції вузла обліку та, як правило, внести зміну до договору приєднання про збільшення потужності. До заяви необхідно підготувати пакет технічних та правовстановлюючих документів, перелік яких вам нададуть в обленерго або їх структурних підрозділах. Після введення станції в експлуатацію необхідно звернутися до енергопостачальної компанії для укладання договору про продаж електроенергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством.

Підготовка та узгодження документів, а також весь механізм оформлення займає багато часу, потребує врахування цілого комплексу технічних, нормативно-правових та юридичних питань. Звертайтеся до Solar Garden — наші фахівці проконсультують як оформити зелений тариф, та можуть взяти на себе всі турботи щодо підготовки документів, проходження процедур та погоджень.

зеленый тариф для населения Украины

Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках

Ставка «зеленого» тарифу 2021 - 2022 року на електричну енергію, вироблену з енергії сонця, визначається Законом «Про альтернативні джерела енергії». Для сонячних електростанцій приватних домогосподарств ціна «зеленого» тарифу за кіловат складає:

  • 0,164 євро за 1 кВт•год (без ПДВ), якщо об'єкт було/буде введено в експлуатацію у 2020-2024 р.;
  • 0,14 євро за 1 кВт•год (без ПДВ) при введенні станції в роботу після 01 січня 2025 року до кінця 2029 року.

Вартість «зеленого» тарифу в Україні встановлена ​​на рівні роздрібного тарифу для споживачів ІІ класу напруги (у євро) станом на січень 2009 р. помноженого на коефіцієнт «зеленого» тарифу (ЗТ).

Коефіцієнт ЗТ становить:

  1. Для генеруючих установок приватних домоволодінь до 30 кВт, заява про введення в роботу яких буде зареєстрована енергопостачальником у період з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року — коефіцієнт прийнятий 3,02.
  2. Для наземних енергооб'єктів юридичних осіб, яких передбачено ввести в експлуатацію в період:
  • 01 січня - 31 грудня 2021 - Кзт = 2,02;
  • 01 січня - 31 грудня 2022 - Кзт = 1,95.

Для СЕС, встановлених на дахах або фасадах капітальних будівель, коефіцієнт складе 2,20 у 2021 р. та 2,13 у 2022 р. відповідно.

До 01.01.2030 коефіцієнт ЗТ, згідно із Законом, буде ще дещо знижений, тому не варто відкладати будівництво СЕС на невизначений період. Почніть користуватися перевагами сонячної енергетики вже зараз. Зателефонуйте до Solar Garden - вам докладно розкажуть, що таке «зелений» тариф та як на ньому можна заробляти. Фахівці виконають розрахунок інвестицій та терміну окупності, підберуть найбільш оптимальний варіант обладнання та сонячних батарей під «зелений» тариф відповідно до ваших цілей та ситуації.

Зеленый тариф - изменения в законе

«Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022?

Усі вагомі зміни до законів щодо альтернативної енергетики були внесені ще до 2021 року. При цьому держава гарантує, що до 31 грудня 2029 року ЗТ і коефіцієнти не будуть змінені або скасовані на шкоду власників сонячних електростанцій. Для власників СЕС і тих, хто тільки збирається в 2022 році встановити станцію, сонячна генерація залишається раціональною інвестицією і надалі приноситиме відчутний прибуток.

Ціна «зеленого» тарифу в Україні є однією з найвигідніших у Європі та перевищує вартість електроенергії, отриманої з джерел, у кілька разів. При складанні договору вартість ЗТ за кВт*год фіксується станом на рік введення в експлуатацію, і діятиме без змін до 2030 року.

Гарне географічне розташування всіх регіонів України, високі ставки ЗТ, швидка окупність (близько 3-4,5 років), низькі експлуатаційні витрати забезпечують рентабельність установки сонячних електростанцій, як приватним особам, так і підприємствам.

Нині державні банки (наприклад Ощадбанк) надають кредит на «зелений» тариф на вигідних умовах. Кредит видається у розмірі від 100000 до 1000000 грн. терміном до 7 років. При цьому заставним майном є сама електростанція, а погашати кредит можна з прибутку від генерації та продажу е/е - в середньому СЕС здатна приносити до 8500 $ щорічного доходу.

Для отримання кредиту на «зелений» тариф, заповніть заявку в електронному вигляді на сайті банку або зверніться до установника - багато компаній співпрацюють з банками і проконсультують вас з цього питання.

Щоб встановити сонячну електростанцію та почати отримувати прибуток за «зеленим» тарифом, багато нюансів необхідно передбачити ще на етапі планування, проектування, вибору місця, способу монтажу тощо. Без профільних знань та практичного досвіду тут не обійтись. Solar Garden – це професійна команда, яка вже понад 5 років будує СЕС в Україні. Звертайтеся до нас, і ви отримаєте економічно вигідну, ефективну, надійну та безпечну станцію на довгі роки.

Останні новини