Отримати детальний розрахунок
Блог > «ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зеленый тариф в Украине 2021-2022
17
Грудень

Зміст статті:

Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках?

«Зелений» тариф — це механізм, що сприяє виробництву електроенергії з екологічно чистих альтернативних джерел. При цьому держава купує електроенергію, вироблену на об’єктах відновлюваної електроенергетики за спеціальною, вигідною ціною.

«Зелений» тариф в Україні почав працювати із 2009 року. Тоді Закон «Про електроенергетику» було доповнено статтею 17-1 з метою сприяння виробництву електрики з відновлюваних та безпаливних джерел енергії – з вітряних, сонячних та гідроелектростанцій.

Пропонуємо звернутися до чинного законодавства та докладніше розібратися, які пільги надаються та кому ними можна скористатися. «Зелений» тариф в Україні у 2021 році регулювався законами «Про ринок електричної енергії» та «Про альтернативні джерела енергії», а також ухвалами НКРЕКП.

Відповідно до чинних законів України, «зелений» тариф (ЗТ) до початку 2030 року застосовується для власників наступних категорій СЕС:

  1. Для приватних осіб – власників електростанцій власних домогосподарств сумарною потужністю не вищою за 30 кВт.
  2. Для споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів (без ліцензії), при розміщенні СЕС на дахах та/або фасадах, встановлена ​​потужність яких не перевищує 150 кВт.
  3. Для юридичних осіб (з ліцензією) – для станцій, встановлених на землі або на дахах та фасадах будівель без обмеження за потужністю. Різниця полягає у розмірі пільгового коефіцієнта ЗТ — для наземних об’єктів він дещо нижчий.

Порядок оформлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для юридичних осіб визначається Постановою НКРЕКП № 1817 від 30.08.2019 р. та статтею 8 Закону України «Про ринок електричної енергії». Для цього необхідно до НКРЕКУ подати заяву з документами про встановлення «зеленого» тарифу та заяву на видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії. Перелік необхідних додатків до заяви наведено у вищезазначеному законодавстві.

Порядок встановлення «зеленого» тарифу для населення України — власників СЕС приватних домогосподарств також визначається вищезазначеною Постановою та законодавством. Для цього ліцензія не потрібна та процедура оформлення дещо інша. Після завершення будівництва станції необхідно звернутися із заявою до місцевого структурного підрозділу обленерго (районні електромережі).

Вам необхідно вирішити питання щодо реконструкції вузла обліку та, як правило, внести зміну до договору приєднання про збільшення потужності. До заяви необхідно підготувати пакет технічних та правовстановлюючих документів, перелік яких вам нададуть в обленерго або їх структурних підрозділах. Після введення станції в експлуатацію необхідно звернутися до енергопостачальної компанії для укладання договору про продаж електроенергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством.

Підготовка та узгодження документів, а також весь механізм оформлення займає багато часу, потребує врахування цілого комплексу технічних, нормативно-правових та юридичних питань. Звертайтеся до Solar Garden — наші фахівці проконсультують як оформити зелений тариф, та можуть взяти на себе всі турботи щодо підготовки документів, проходження процедур та погоджень.

зеленый тариф для населения Украины

Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках

Ставка «зеленого» тарифу 2021 – 2022 року на електричну енергію, вироблену з енергії сонця, визначається Законом «Про альтернативні джерела енергії». Для сонячних електростанцій приватних домогосподарств ціна «зеленого» тарифу за кіловат складає:

  • 0,164 євро за 1 кВт•год (без ПДВ), якщо об’єкт було/буде введено в експлуатацію у 2020-2024 р.;
  • 0,14 євро за 1 кВт•год (без ПДВ) при введенні станції в роботу після 01 січня 2025 року до кінця 2029 року.

Вартість «зеленого» тарифу в Україні встановлена ​​на рівні роздрібного тарифу для споживачів ІІ класу напруги (у євро) станом на січень 2009 р. помноженого на коефіцієнт «зеленого» тарифу (ЗТ).

Коефіцієнт ЗТ становить:

  1. Для генеруючих установок приватних домоволодінь до 30 кВт, заява про введення в роботу яких буде зареєстрована енергопостачальником у період з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року — коефіцієнт прийнятий 3,02.
  2. Для наземних енергооб’єктів юридичних осіб, яких передбачено ввести в експлуатацію в період:
  • 01 січня – 31 грудня 2021 – Кзт = 2,02;
  • 01 січня – 31 грудня 2022 – Кзт = 1,95.

Для СЕС, встановлених на дахах або фасадах капітальних будівель, коефіцієнт складе 2,20 у 2021 р. та 2,13 у 2022 р. відповідно.

До 01.01.2030 коефіцієнт ЗТ, згідно із Законом, буде ще дещо знижений, тому не варто відкладати будівництво СЕС на невизначений період. Почніть користуватися перевагами сонячної енергетики вже зараз. Зателефонуйте до Solar Garden – вам докладно розкажуть, що таке «зелений» тариф та як на ньому можна заробляти. Фахівці виконають розрахунок інвестицій та терміну окупності, підберуть найбільш оптимальний варіант обладнання та сонячних батарей під «зелений» тариф відповідно до ваших цілей та ситуації.

Зеленый тариф - изменения в законе

«Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022?

Усі вагомі зміни до законів щодо альтернативної енергетики були внесені ще до 2021 року. При цьому держава гарантує, що до 31 грудня 2029 року ЗТ і коефіцієнти не будуть змінені або скасовані на шкоду власників сонячних електростанцій. Для власників СЕС і тих, хто тільки збирається в 2022 році встановити станцію, сонячна генерація залишається раціональною інвестицією і надалі приноситиме відчутний прибуток.

Ціна «зеленого» тарифу в Україні є однією з найвигідніших у Європі та перевищує вартість електроенергії, отриманої з джерел, у кілька разів. При складанні договору вартість ЗТ за кВт*год фіксується станом на рік введення в експлуатацію, і діятиме без змін до 2030 року.

Гарне географічне розташування всіх регіонів України, високі ставки ЗТ, швидка окупність (близько 3-4,5 років), низькі експлуатаційні витрати забезпечують рентабельність установки сонячних електростанцій, як приватним особам, так і підприємствам.

Нині державні банки (наприклад Ощадбанк) надають кредит на «зелений» тариф на вигідних умовах. Кредит видається у розмірі від 100000 до 1000000 грн. терміном до 7 років. При цьому заставним майном є сама електростанція, а погашати кредит можна з прибутку від генерації та продажу е/е – в середньому СЕС здатна приносити до 8500 $ щорічного доходу.

Для отримання кредиту на «зелений» тариф, заповніть заявку в електронному вигляді на сайті банку або зверніться до установника – багато компаній співпрацюють з банками і проконсультують вас з цього питання.

Щоб встановити сонячну електростанцію та почати отримувати прибуток за «зеленим» тарифом, багато нюансів необхідно передбачити ще на етапі планування, проектування, вибору місця, способу монтажу тощо. Без профільних знань та практичного досвіду тут не обійтись. Solar Garden – це професійна команда, яка вже понад 5 років будує СЕС в Україні. Звертайтеся до нас, і ви отримаєте економічно вигідну, ефективну, надійну та безпечну станцію на довгі роки.

Останні новини
МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
11
Січень

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Зміст статті: Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей своїми руками Установка сонячних батарей спеціалістами Solar Garden Висновки Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей потребує комплексного підходу та врахування багатьох нюансів. Цей процес включає:...

Детальніше
СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
29
Грудень

СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Переваги сонячної енергетики вже давно оцінили не лише власники приватних будинків та офісів, а й власники квартир. Сонячні батареї для квартири цілком реальна можливість заощадити на споживанні за електроенергію, забезпечити собі автономність або резервування при...

Детальніше
СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
21
Грудень

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Виробництво сонячних батарей з аморфного кремнію (a-Si) знаходиться на високому технологічному рівні. Можливість використання таких підкладок як металева фольга та полімерні плівки сумісна з виробництвом гнучких фотоелементів у промислових масштабах. Тому сонячні батареї цього типу...

Детальніше
«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ
17
Грудень

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зміст статті: Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках? Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках «Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022? Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022...

Детальніше
ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?
15
Грудень

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації...

Детальніше
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ
10
Грудень

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на...

Детальніше
ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ
16
Листопад

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

Домашня сонячна електростанція – це енергогенеруючий об’єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами: підвищенням цін традиційні джерела...

Детальніше
СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ
12
Листопад

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

В даний час у всьому світі зростає тенденція повною мірою використовувати доступні відновлювані джерела енергії для виробництва електроенергії в малих та середніх масштабах. При цьому виробництво електрики з використанням енергії сонця відіграє важливу роль —...

Детальніше