Отримати детальний розрахунок
Блог > ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Установка солнечных панелей на крыше
10
Грудень

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на даху, не потребують додаткового місця та є найкращим варіантом виробництва електроенергії для дому та бізнесу без шкоди для навколишнього середовища.

Зміст статті:

Встановлення сонячних панелей на даху різної конструкції

Дахи бувають плоскі, односхилі, двосхилі і багатосхилі. Залежно від конструкції, установка сонячних панелей на даху має такі нюанси:

 1. Плоский дах. Монтаж масиву на такому даху може бути трохи дорожчим, ніж на звичайному. Однак, цю різницю в цінах згладжують інші фактори. На плоскій поверхні можна встановлювати панелі у будь-якому напрямку та нахиляти їх під будь-яким кутом. Ви можете збільшити генерацію, повернувши панелі на південь та відрегулювавши їх під оптимальним кутом для максимального освітлення сонцем. Модулі встановлюються на спеціальній трикутній системі з кутом нахилу близько 30 ° та відстанню між рядами 1 – 1,5 м.
 2. Односхилий дах. Масив сонячних батарей встановлюється на конструкцію, що підтримує. Якщо дах нахилений менше 15%, то конструкцією можна збільшити кут нахилу батареї, що призведе до підвищення ефективності. В даний час існує безліч спроектованих відкидних стелажів та систем кріплення, які можна використовувати для забезпечення відповідного нахилу.
 3. Двосхилий дах. Модулі розміщують на орієнтованій на південь стороні з оптимальним кутом нахилу 27-35 °. При орієнтації даху на південний схід або південний захід вироблення е/е може знижуватися в середньому на 15% порівняно з південною стороною. У цьому випадку фотовольтаїчні панелі слід розташувати під кутом, при якому вони отримають найбільшу кількість світла – тоді різниця у генерації буде мінімальною.
 4. Багатосхилий дах. Її особливістю є різноорієнтовані ділянки, де деякі частини можуть бути затінені протягом дня. Якщо на сонячну батарею падає тінь, вироблення е/е цією батареєю знижується. При послідовному з’єднанні, зниження генерації в одному пристрої призведе до зниження генерації пристроями всього ланцюга. У цьому випадку необхідно застосовувати оптимізатори потужності, які відстежують точку максимальної потужності окремо на кожній сонячній батареї та підвищують її продуктивність.

Звертайтеся за консультацією до професійних компаній – вони оберуть такий спосіб встановлення, який принесе вам найбільше доходу.

Установка солнечных панелей на крыше различной конструкции

Що включає в себе підготовка до встановлення сонячних панелей

Підготовка до встановлення сонячної станції включає кілька важливих етапів:

 1. Перед встановленням важливо виконати розрахунок кількості сонячних панелей та площу поверхні покрівлі. Також необхідно вибрати тип панелей – ефективність і характеристики пристроїв різних типів відрізняються, що впливає на кількість е/е, що генерується, і вартість установки.
 2. Орієнтація даху на сонці відіграє важливу роль у виробництві е/е. Дахи, орієнтовані на південь, вважаються найкращими, оскільки вони отримують максимальну кількість світла протягом тривалого часу. Орієнтація має бути у північному напрямі.
 3. Тінь – це найбільш актуальний момент, який слід враховувати під час проектування та монтажу сонячних електростанцій. Сусідні будівлі або дерева не повинні затінювати або зменшувати інтенсивність світла, що падає на модулі.
 4. Міцність даху. Монтаж панелей і їх конструкцій, що підтримують, — складне завдання, і вона передбачає велике додаткове навантаження. Отже, конструкція має бути достатньо надійною, щоб витримувати велику вагу без пошкоджень.

Це кілька важливих рекомендацій, які слід враховувати, щоб отримати максимальну користь від сонячної енергії.

Что включает в себя подготовка к установке солнечных панелей

Установка: компоненти монтажної системи та особливості монтажу на різних дахах

Оскільки існує багато типів дахів, є безліч різних вимог для встановлення сонячних батарей. Найкращим варіантом кріплення є фірмові системи монтажу: дахові кріплення – кронштейн або гвинт-шуруп, притиски для панелей, монтажні рейки:

 1. Дахові кріплення кріпляться до даху для закріплення монтажного профілю. Вони різняться залежно від типу даху.

Для металевих покрівельних матеріалів є безліч типів кріплень. Металеві дахи – відмінний варіант для встановлення станції, тому що вони можуть прослужити до 70 років, а термін експлуатації більшості панелей становить 25-30 і більше років.

Щодо бетонної черепиці, монтажники тимчасово знімають кілька плиток там, де необхідно встановити спеціальні кріплення в балки. Потім вони встановлюють опорні плити на покрівельну мембрану та прикріплюють до них кронштейни (гаки) для черепичної покрівлі. До кожного гака прикріплюються монтажні рейки і до них кріпляться фотовольтаїчні панелі.

Для покрівлі із глиняної черепиці рекомендується використовувати метод подвійної прошивки замість гачків. Відносно новий спосіб передбачає заміну керамічної плитки інший – з кронштейном для встановлення фотоелектричних модулів.

На покрівлях із шиферу та ондуліну застосовується гвинт-шуруп із нержавіючої сталі, який загвинчують у крокви. На гвинт-шуруп фіксується кронштейн для кріплення монтажної рейки.

 1. Притиск (затискач) для сонячних панелей кріплять до дахових кронштейнів та до монтажного профілю. Існують кілька різних типів притисків – бічні, кінцеві, міжпанельні.
 1. Монтажний профіль (рейка) з’єднується з покрівельними кріпленнями за допомогою притисків для панелей. Самі панелі встановлюються на два розташовані паралельно S профіля. Хоча доступні варіанти безпрофільної системи монтажу, найчастіше використовується профіль, тому що його можна прикріпити до більшості кутів даху. Як правило, застосовується оцинковані алюмінієві та сталеві рейки, стійкі до корозії.

Дуже важливо вибрати надійного установника у вашому регіоні, який може з упевненістю підібрати відповідну монтажну систему кріплень для вашого будинку. Результатом правильної установки буде надійна та продуктивна робота вашої СЕС.

Останні новини
МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
11
Січень

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Зміст статті: Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей своїми руками Установка сонячних батарей спеціалістами Solar Garden Висновки Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей потребує комплексного підходу та врахування багатьох нюансів. Цей процес включає:...

Детальніше
СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
29
Грудень

СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Переваги сонячної енергетики вже давно оцінили не лише власники приватних будинків та офісів, а й власники квартир. Сонячні батареї для квартири цілком реальна можливість заощадити на споживанні за електроенергію, забезпечити собі автономність або резервування при...

Детальніше
СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
21
Грудень

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Виробництво сонячних батарей з аморфного кремнію (a-Si) знаходиться на високому технологічному рівні. Можливість використання таких підкладок як металева фольга та полімерні плівки сумісна з виробництвом гнучких фотоелементів у промислових масштабах. Тому сонячні батареї цього типу...

Детальніше
«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ
17
Грудень

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зміст статті: Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках? Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках «Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022? Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022...

Детальніше
ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?
15
Грудень

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації...

Детальніше
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ
10
Грудень

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на...

Детальніше
ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ
16
Листопад

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

Домашня сонячна електростанція – це енергогенеруючий об’єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами: підвищенням цін традиційні джерела...

Детальніше
СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ
12
Листопад

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

В даний час у всьому світі зростає тенденція повною мірою використовувати доступні відновлювані джерела енергії для виробництва електроенергії в малих та середніх масштабах. При цьому виробництво електрики з використанням енергії сонця відіграє важливу роль —...

Детальніше