Отримати детальний розрахунок

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Установка солнечных панелей на крыше
10
Грудень

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на даху, не потребують додаткового місця та є найкращим варіантом виробництва електроенергії для дому та бізнесу без шкоди для навколишнього середовища.

Зміст статті:

Встановлення сонячних панелей на даху різної конструкції

Дахи бувають плоскі, односхилі, двосхилі і багатосхилі. Залежно від конструкції, установка сонячних панелей на даху має такі нюанси:

 1. Плоский дах. Монтаж масиву на такому даху може бути трохи дорожчим, ніж на звичайному. Однак, цю різницю в цінах згладжують інші фактори. На плоскій поверхні можна встановлювати панелі у будь-якому напрямку та нахиляти їх під будь-яким кутом. Ви можете збільшити генерацію, повернувши панелі на південь та відрегулювавши їх під оптимальним кутом для максимального освітлення сонцем. Модулі встановлюються на спеціальній трикутній системі з кутом нахилу близько 30 ° та відстанню між рядами 1 - 1,5 м.
 2. Односхилий дах. Масив сонячних батарей встановлюється на конструкцію, що підтримує. Якщо дах нахилений менше 15%, то конструкцією можна збільшити кут нахилу батареї, що призведе до підвищення ефективності. В даний час існує безліч спроектованих відкидних стелажів та систем кріплення, які можна використовувати для забезпечення відповідного нахилу.
 3. Двосхилий дах. Модулі розміщують на орієнтованій на південь стороні з оптимальним кутом нахилу 27-35 °. При орієнтації даху на південний схід або південний захід вироблення е/е може знижуватися в середньому на 15% порівняно з південною стороною. У цьому випадку фотовольтаїчні панелі слід розташувати під кутом, при якому вони отримають найбільшу кількість світла – тоді різниця у генерації буде мінімальною.
 4. Багатосхилий дах. Її особливістю є різноорієнтовані ділянки, де деякі частини можуть бути затінені протягом дня. Якщо на сонячну батарею падає тінь, вироблення е/е цією батареєю знижується. При послідовному з'єднанні, зниження генерації в одному пристрої призведе до зниження генерації пристроями всього ланцюга. У цьому випадку необхідно застосовувати оптимізатори потужності, які відстежують точку максимальної потужності окремо на кожній сонячній батареї та підвищують її продуктивність.

Звертайтеся за консультацією до професійних компаній - вони оберуть такий спосіб встановлення, який принесе вам найбільше доходу.

Установка солнечных панелей на крыше различной конструкции

Що включає в себе підготовка до встановлення сонячних панелей

Підготовка до встановлення сонячної станції включає кілька важливих етапів:

 1. Перед встановленням важливо виконати розрахунок кількості сонячних панелей та площу поверхні покрівлі. Також необхідно вибрати тип панелей - ефективність і характеристики пристроїв різних типів відрізняються, що впливає на кількість е/е, що генерується, і вартість установки.
 2. Орієнтація даху на сонці відіграє важливу роль у виробництві е/е. Дахи, орієнтовані на південь, вважаються найкращими, оскільки вони отримують максимальну кількість світла протягом тривалого часу. Орієнтація має бути у північному напрямі.
 3. Тінь - це найбільш актуальний момент, який слід враховувати під час проектування та монтажу сонячних електростанцій. Сусідні будівлі або дерева не повинні затінювати або зменшувати інтенсивність світла, що падає на модулі.
 4. Міцність даху. Монтаж панелей і їх конструкцій, що підтримують, — складне завдання, і вона передбачає велике додаткове навантаження. Отже, конструкція має бути достатньо надійною, щоб витримувати велику вагу без пошкоджень.

Це кілька важливих рекомендацій, які слід враховувати, щоб отримати максимальну користь від сонячної енергії.

Что включает в себя подготовка к установке солнечных панелей

Установка: компоненти монтажної системи та особливості монтажу на різних дахах

Оскільки існує багато типів дахів, є безліч різних вимог для встановлення сонячних батарей. Найкращим варіантом кріплення є фірмові системи монтажу: дахові кріплення - кронштейн або гвинт-шуруп, притиски для панелей, монтажні рейки:

 1. Дахові кріплення кріпляться до даху для закріплення монтажного профілю. Вони різняться залежно від типу даху.

Для металевих покрівельних матеріалів є безліч типів кріплень. Металеві дахи – відмінний варіант для встановлення станції, тому що вони можуть прослужити до 70 років, а термін експлуатації більшості панелей становить 25-30 і більше років.

Щодо бетонної черепиці, монтажники тимчасово знімають кілька плиток там, де необхідно встановити спеціальні кріплення в балки. Потім вони встановлюють опорні плити на покрівельну мембрану та прикріплюють до них кронштейни (гаки) для черепичної покрівлі. До кожного гака прикріплюються монтажні рейки і до них кріпляться фотовольтаїчні панелі.

Для покрівлі із глиняної черепиці рекомендується використовувати метод подвійної прошивки замість гачків. Відносно новий спосіб передбачає заміну керамічної плитки інший - з кронштейном для встановлення фотоелектричних модулів.

На покрівлях із шиферу та ондуліну застосовується гвинт-шуруп із нержавіючої сталі, який загвинчують у крокви. На гвинт-шуруп фіксується кронштейн для кріплення монтажної рейки.

 1. Притиск (затискач) для сонячних панелей кріплять до дахових кронштейнів та до монтажного профілю. Існують кілька різних типів притисків – бічні, кінцеві, міжпанельні.
 1. Монтажний профіль (рейка) з'єднується з покрівельними кріпленнями за допомогою притисків для панелей. Самі панелі встановлюються на два розташовані паралельно S профіля. Хоча доступні варіанти безпрофільної системи монтажу, найчастіше використовується профіль, тому що його можна прикріпити до більшості кутів даху. Як правило, застосовується оцинковані алюмінієві та сталеві рейки, стійкі до корозії.

Дуже важливо вибрати надійного установника у вашому регіоні, який може з упевненістю підібрати відповідну монтажну систему кріплень для вашого будинку. Результатом правильної установки буде надійна та продуктивна робота вашої СЕС.

Останні новини