Отримати детальний розрахунок

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ

Сколько нужно солнечных батарей для дома
21
Вересень

Зміст статті:

Максимально дозволена потужність сонячної електростанції

Багато людей, які зацікавлені в установці сонячної електростанції у себе на будинку, або на іншому об'єкті, задають інсталяторам питання про те, скільки потрібно сонячних батарей для будинку, як відбувається розрахунок електроенергії. Іноді це питання інтерпретується інакше. Сонячні батареї в приватному будинку вже досить часте явище не тільки для країн Європи, а й для країн пострадянського простору. Наприклад: "У мене будинок 100 квадратних метрів - скільки потрібно сонячних панелей?". Ми до цього питання підходимо зовсім з іншого боку. Йдеться у тому, що треба прив'язуватися немає площі, а потреби у використанні електричної енергії. Мається на увазі наступний алгоритм розрахунку: якщо у вас вдома є певна кількість електричних приладів, які, у свою чергу, споживають електричну енергію, необхідно розуміти режим їх роботи і споживаність. Виходячи з розуміння цього розрахунку, ми можемо говорити про потужність системи, а, відповідно, і про площу/кількість сонячних батарей для будинку. Способів отримання споживання може бути багато, але ми зупинимося на двох основних.

  • Перший спосіб - це ваш особистий розрахунок за приладами. Наприклад, у вас у будинку п'ять лампочок потужністю по 5 ватів кожна, одна мікрохвильова піч, один телевізор, один холодильник. Режим роботи для всього вищезгаданого наступний: лампочки світяться з шостої до сьомої ранку і з восьмої до десятої вечора; холодильник, споживаючи 150 Вт, працює в режимі 24/7; мікрохвильову піч ви включаєте на 15 хвилин щоранку і вечір; телевізор працює з шостої до сьомої ранку, і з семи вечора до десятої вечора. Розрахунок споживання: холодильник максимально допустима потужність на добу 3,6 кВт * год (150 Вт * 24 год); світло - 75 Вт (5 * 5 * 3); телевізор – 280 Вт (70*4); мікрохвильова піч – 400 Вт. Відповідно добове споживання складе 4,355 кВт * год (3,6 кВт * год + 0,075 кВт * год + 0,28 кВт * год + 0,4 кВт * год), а в розрізі місяця - 130,65 кВт * год (в середньому взято 30 календарних днів). Ці цифри дуже приблизні.
  • Інший спосіб – це енергомоніторинг спеціалістами компанії, який полягає у встановленні спеціального приладу (розумний лічильник), який знімає показники споживання посекундно та може видавати інформацію про всі особливості споживання ваших електроприладів. Також можна розрахувати сонячну електростанцію, де використовуються сонячні батареї для будинку 100 м2.


Окреме місце у розрахунку сонячної електростанції займають автономні та гібридні системи. Які можуть використовувати накопичувачі, зокрема акумулятори. Але тематика розрахунків таких систем вимагає іншого підходу, тому ми цю тему винесемо окремою статтею.

Тепер перейдемо до відповіді на вищезгадане питання, яке й стало причиною написання цієї статті. Скільки потрібно сонячних батарей? Виходячи з нашого нехитрого розрахунку для вашого будинку, потрібно не більше чотирьох панелей потужністю 540 Вт. Для розрахунку ми використали фото-вольтаїчну модель Longi Solar LR5 HPH 540 M та мережевий інвертор Huawei Sun2000-2ktl. Правда наші цифри мають дуже приблизний характер, оскільки на кінцеву генерацію впливають такі фактори, як кут нахилу сонячної батареї, орієнтація батарей на південь, широта установки (те, де ви знаходитесь по відношенню до сонця на планеті), наявність затінювання тощо.

Як порахувати панелі та площу під них?

Виходячи з вищевказаного ми сміливо модемо перейти до питання розрахунку площі. Якщо наші попередні розрахунки дали нам розуміння потреби в чотирьох фотовольтаїчних модулях (сонячних батарей), то розрахунок площі, що займає панелі, залежить від параметрів і площі самої панелі.

Цей розрахунковий модуль (Longi Solar LR5 HPH 540 M) за даними datasheet (технічний паспорт панелі з описом ТТХ; розмір сонячних панелей) має розміри 2,256 м. (висота), 1,133 м. (ширина), 0,035 м. (товщина). Відповідно площа модуля - 2,556 м2 (2,256 * 1,133), а чотирьох штук - 10,224 м2 (2,556 * 4). Але для розрахунку площі нам потрібно розуміти саме розміщення панелей.

Наприклад візьмемо за основу розміщення цих чотирьох модулів в один ряд у книжковій орієнтації. Відповідно перший модуль лягає у книжковій орієнтації та забирає 1,133 м. даху. Але ж варто пам'ятати базові закони фізики температур. Йдеться про потребу в температурних швах між панелями, оскільки панелі будуть розміщені на даху цілий рік, вони будуть схильні до впливу зміни температур, а тому другий модуль буде розміщений на 1,5 см. далі від першого. Розрахунок ряду панелей, таким чином, виглядатиме так:

1,133 м. * 4 = 4,532 м. + (0,015 м. * 3) = 4,577 м.

4,577 м. - це як ви вже зрозуміли, довжина ряду з чотирьох панелей у книжковій орієнтації. На закінчення даного параграфу порахуємо загальну площу чотирьох панелей на вашому даху: 4,577 м. (довжина ряду з чотирьох панелей у книжковій орієнтації з урахуванням температурних швів) * 2,256 м. (висота панелі по ТТХ) = 10,325 м2. І як ви вже встигли збагнути. Площа чотирьох модулів менша, ніж площа чотирьох встановлених на даху модулів, т.к. ми використовуємо для встановлення температурні шви.

Как улучшить показатели выработки электроэнергии

Яким має бути дах для встановлення сонячних батарей?

І ось ми вже визначилися з кількістю та площею самих сонячних батарей для вашого будинку. Але який має бути сам дах?
Поспішаємо відповісти на цей достроково вказавши, що підійде будь-який дах. По факту всі дахи можна розділити на великі категорії: ідеальні і допустимі.

  • Ідеальний дах – той, який має кут нахилу від 30 до 40 градусів, а також розміщений чітко за орієнтацією на південь по азимуту.
  • Допустимий дах – може бути різних кутів нахилу та орієнтацій, але це буде впливати на кінцеву генерацію шляхом її зниження.

Декілька слів про саму покрівлю: на сьогоднішній день існують практично всілякі кронштейни і системи кріплення сонячних панелей під будь-який вид покрівлі, тому це питання стосується тільки компанії-інсталятора або інженера, який буде встановлювати вам СЕС.

Сколько для дома нужно солнечных батарей

Приклади оптимального розміщення

Прикладом оптимального розміщення сонячних батарей є розміщення їх на даху будинку з кутом по відношенню до сонця від 30 до 40 градусів і розміщенням у бік півдня, оскільки таким чином панель буде максимально освітлена сонцем. Це і є сонячний мінімум та сонячний максимум.

Особливість розміщення на фасаді

Багато хто запитує, чи можливе встановлення панелей на фасаді/фасадах. Відповідь на питання була озвучена вище і полягає в тому, що це можливо. Однак, слід нагадати, що розміщення панелі (батареї) впливатиме на кінцеву генерацію. Йдеться про те, що найкраща генерація (вироблення електричної енергії батареєю) залежить від максимальної освітленості батареї сонячними променями (інсоляція). Сонячні батареї для квартири можуть бути встановлені на фасаді, що безпосередньо залежить від конфігурації та розміщення квартири в багатоквартирному будинку. Де дах є надбанням усіх мешканцем з першого до останнього поверху.

Останні новини