Отримати детальний розрахунок
Блог > СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ?

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ?

Сколько нужно солнечных батарей для дома
21
Вересень

Сонячна енергетика займає надійні позиції в загальному виробленні електроенергії України. У 2020 році було встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що на 1395 МВт перевищило попередній рік. Частка електрики, виробленої з енергії сонця, в загальній генерації нашої країни склала близько 6,8%.

На дахах приватних будинків і підприємств повсюдно можна побачити різну кількість панелей. Як дізнатися скільки сонячних батарей для дому потрібно саме вам? Про це будемо детально розбиратися в цій статті.

Зміст статті:

Яку кількість батарей встановити

Щоб визначити скільки потрібно сонячних батарей для дому, спочатку необхідно визначитися з метою їх установки:

 1. Для постачання власного будинку/бізнесу, необхідно визначити споживання електрики за рік. На це число, вимірюваний в кіловат-годинах (кВт⋅ч), впливають потужність всіх пристроїв, які використовують електрику, і те, як часто ви ними користуєтеся. Нагрівальні прилади, електрокотли, холодильники, кондиціонери, дрібна кухонна техніка, телевізори і багато іншого використовують е/е.
 2. Для комерційних цілей – визначити прийнятну для вас суму інвестицій і бажаний розмір вироблення/заробітку на продажу електрики в мережу за «зеленим» тарифом.
 3. Якщо ж ви хочете частину електроенергії використовувати для живлення власних потреб, а надлишки продавати в мережу – обмеженнями можуть бути розмір початкових інвестицій і наявність місця на даху для їх установки.
 4. Інші обмеження – по максимальній потужності, якщо ви плануєте продавати вироблену СЕС електроенергію за «зеленим» тарифом:
 • для приватних домогосподарств потужністю ≤ 30 кВт;
 • для споживачів, енергетичних кооперативів (без ліцензії), за умови розміщення на даху (-ах), потужністю не вище 150 кВт;
 • для юридичних осіб – для об’єктів, встановлених на дахах/фасадах будівель або наземних об’єктів Р ≤ 10 ≤ МВт.

Вироблена вашою домашньої СЕС е/енергія враховується двонаправленим лічильником і перш за все йде на електропостачання будинку, а надлишки можна передавати в енергосистему за «зеленим» тарифом.

Номінальна потужність сонячної батареї, зазначена в паспорті (datasheet) або на табличці, визначена в ідеальних тестових умовах (STC). Для цього в лабораторії створюється освітленість 1000 Вт/кв.м при повній відсутності вітру, спектр випромінювання відповідає певній масі повітря, а температура модуля становить 25°C.

У реальних умовах на вироблення впливає багато факторів – освітленість в залежності від сезону і географічного положення, кут нахилу, спосіб монтажу, параметри обладнання та інші. В результаті при оптимальних умовах панель буде виробляти близько 75-85% від її пікової паспортної потужності.

Щоб розрахувати необхідну кількість сонячних батарей, враховуйте також:

 1. Ваші середні/поточні потреби в енергії;
 2. Інтенсивність сонячного світла в вашому регіоні;
 3. Ефективність і фізичний розмір модулів.

Потужність вимірюється у ватах (Вт), і більшість сонячних батарей знаходяться в діапазоні від 250 до 650 Вт. У цих розрахунках в якості прикладу ми будемо використовувати фотовольтаїчну панель 540 Вт типу Longi Solar LR5-72HPH-540M розміром 2266 х 1141 кв.мм (площа 2,59 кв.м).

Для середньої електростанції на 10,0 кВт вам будуть потрібні панелі в кількості:

10 000 Вт / 540 Вт / 1шт. ≈ 18,5 шт.

При округленні в більшу сторону вийде 19 шт. При цьому фактична потужність СЕС складе:

 540 Вт / 1 шт. × 19 шт. = 10 260 Вт.

Розрахуємо площу даху під СЕС:

2,59 кв.м / 1 шт. × 19 шт. = 49,2 кв.м.

Щоб визначити, скільки потрібно сонячних батарей для опалення будинку, необхідно враховувати його площу і ступінь утеплення, потужність електронагрівальних пристроїв і регіон проживання. Зверніться до професіоналів, які оцінять необхідну кількість батарей і площу покрівлі для їх монтажу.

Як поліпшити показники вироблення електроенергії

Поліпшити показник вироблення вже існуючої фотоелектричної системи можна наступним способом:

 1. Якщо у вас вже є СЕС, але немає можливості її контролювати – встановіть систему моніторингу. Система надає дані про роботу вашої електростанції в режимі реального часу. Якісний моніторинг покаже зниження вироблення електрики модулем в порівнянні з іншими, вкаже на несправність, через яку ви втрачаєте цінні кіловат-години.
 2. Застосування МРРТ (Maximum Power Point Tracker) контролера забезпечить збільшення виробництва електрики без збільшення кількості фотовольтаїчних батарей. МРРТ контролер моніторить співвідношення струму і напруги на панелі, при яких її потужність буде максимальною.
 3. Доукомплектувати СЕС високопродуктивними модулями і інвертором, якщо є потреба істотно збільшити вироблення.
 4. Періодичне очищення поверхні від налиплого бруду, листя забезпечить кращий доступ світла до батарей і, отже, підвищить їх продуктивність.
 5. Періодичний огляд і обслуговування вашої СЕС компанією- установщиком попередить можливі проблеми через які може знизитися вироблення.

Как улучшить показатели выработки электроэнергии

Якщо ви тільки плануєте встановити власну електростанцію:

 1. Вибирайте високоефективне обладнання провідних виробників з хорошими гарантіями. Фотоелектричні панелі на основі кристалічного кремнію забезпечують кращі характеристики і високу продуктивність. Інвертори і контролери також повинні мати ККД не нижче 95%.
 2. Вибирайте високоякісне обладнання – щорічне зниження продуктивності таких панелей складає всього близько 0,5%. На швидкість їх старіння і, як наслідок, зниження вироблення е/е впливають застосовувані технології, якість матеріалів і робіт. Зокрема, деградація сильно залежить від якості пайки і етіленвінілацетатної плівки.
 3. Обирайте грамотних фахівців для установки панелей і вибору оптимального нахилу до випромінювання, що забезпечить рентабельність системи на довгі роки. Устаткування може постраждати під час неправильного процесу монтажу і зневаги технологією.

Від професіоналізму компанії-установника залежить продуктивність і довговічність вашої електростанції в цілому. Компетентна компанія вибере обладнання з характеристиками під ваш запит, виконає розрахунок окупності, розробить проект з урахуванням фактичних умов.

Висновки

Для повноти картини дамо ще кілька корисних рекомендацій:

 1. Якщо у вас невеликий або незвичайної форми дах, важливо враховувати розмір і кількість сонячних батарей. У цьому випадку вибирайте самі високоефективні пристрої з хорошими характеристиками – наприклад, монокристалічні.
 2. Маючи велику корисну площу даху, можливо, ви зможете в деякій мірі пожертвувати ефективністю і купити більше модулів за нижчою ціною, щоб досягти планованого виробництва е/е. Але якщо корисна площа даху обмежена або якщо вона частково затінена, то використовувати меншу кількість більш ефективних модулів – кращий спосіб отримати максимально можливу потужність в довгостроковій перспективі, що в кінцевому підсумку заощадить вам більше грошей.

Сколько для дома нужно солнечных батарей

З огляду на все вищесказане, можна самостійно порахувати скільки для вашого будинку потрібно сонячних батарей, чи вистачить місця на даху і оцінити на початковому етапі орієнтовні витрати на придбання фотоелектричної системи. Однак, останнє слово – за фахівцями. З огляду на ваш конкретний запит, вони зможуть виконувати точні розрахунки, вибрати обладнання потрібного типу, характеристик і площі. Визначити вартість, надійність і рентабельність станції в довгостроковій перспективі краще теж довірити професіоналам.

Останні новини
МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
11
Січень

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Зміст статті: Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей своїми руками Установка сонячних батарей спеціалістами Solar Garden Висновки Як встановити сонячні батареї? Установка сонячних батарей потребує комплексного підходу та врахування багатьох нюансів. Цей процес включає:...

Детальніше
СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
29
Грудень

СОНЯЧНА БАТАРЕЯ НА БАЛКОНІ: МОНТАЖ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Переваги сонячної енергетики вже давно оцінили не лише власники приватних будинків та офісів, а й власники квартир. Сонячні батареї для квартири цілком реальна можливість заощадити на споживанні за електроенергію, забезпечити собі автономність або резервування при...

Детальніше
СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
21
Грудень

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ З АМОРФНОГО КРЕМНІЮ: ОСОБЛИВОСТІ ТА СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Виробництво сонячних батарей з аморфного кремнію (a-Si) знаходиться на високому технологічному рівні. Можливість використання таких підкладок як металева фольга та полімерні плівки сумісна з виробництвом гнучких фотоелементів у промислових масштабах. Тому сонячні батареї цього типу...

Детальніше
«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ
17
Грудень

«ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ 2021-2022. МЕХАНІЗМ ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗМІНИ В ЗАКОНІ

Зміст статті: Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022 роках? Ставки «зеленого» тарифу у 2021-2022 роках «Зелений» тариф – зміни у законі. Що чекати власникам СЕС у 2022? Хто може встановити сонячну електростанцію у 2021-2022...

Детальніше
ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?
15
Грудень

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації...

Детальніше
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ
10
Грудень

ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХУ

Україна географічно має досить високий рівень інсоляції, що безпосередньо впливає на здатність ефективно генерувати електрику з енергії сонця. Це мотивує людей вкладати кошти в встановлення сонячних панелей на даху та землі. Фотоелектричні системи, встановлені на...

Детальніше
ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ
16
Листопад

ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТИПИ

Домашня сонячна електростанція – це енергогенеруючий об’єкт, що використовує пряме перетворення енергії сонця на електрику. В даний час спостерігається стрімке зростання будівництва СЕС для приватних будинків, яке зумовлене такими економічними факторами: підвищенням цін традиційні джерела...

Детальніше
СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ
12
Листопад

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДЛЯ ДОМУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

В даний час у всьому світі зростає тенденція повною мірою використовувати доступні відновлювані джерела енергії для виробництва електроенергії в малих та середніх масштабах. При цьому виробництво електрики з використанням енергії сонця відіграє важливу роль —...

Детальніше