Блог > СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ

Сколько нужно солнечных батарей для дома
21
Вересень

Сонячна енергетика займає надійні позиції в загальному виробленні електроенергії України. У 2020 році було встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що на 1395 МВт перевищило попередній рік. Частка електрики, виробленої з енергії сонця, в загальній генерації нашої країни склала близько 6,8%.

На дахах приватних будинків і підприємств повсюдно можна побачити різну кількість панелей. Як дізнатися скільки сонячних батарей для дому потрібно саме вам? Про це будемо детально розбиратися в цій статті.

Зміст

Яку кількість батарей встановити

Щоб визначити скільки потрібно сонячних батарей для дому, спочатку необхідно визначитися з метою їх установки:

 1. Для постачання власного будинку/бізнесу, необхідно визначити споживання електрики за рік. На це число, вимірюваний в кіловат-годинах (кВт⋅ч), впливають потужність всіх пристроїв, які використовують електрику, і те, як часто ви ними користуєтеся. Нагрівальні прилади, електрокотли, холодильники, кондиціонери, дрібна кухонна техніка, телевізори і багато іншого використовують е/е.
 2. Для комерційних цілей – визначити прийнятну для вас суму інвестицій і бажаний розмір вироблення/заробітку на продажу електрики в мережу за «зеленим» тарифом.
 3. Якщо ж ви хочете частину електроенергії використовувати для живлення власних потреб, а надлишки продавати в мережу – обмеженнями можуть бути розмір початкових інвестицій і наявність місця на даху для їх установки.
 4. Інші обмеження – по максимальній потужності, якщо ви плануєте продавати вироблену СЕС електроенергію за «зеленим» тарифом:
 • для приватних домогосподарств потужністю ≤ 30 кВт;
 • для споживачів, енергетичних кооперативів (без ліцензії), за умови розміщення на даху (-ах), потужністю не вище 150 кВт;
 • для юридичних осіб – для об’єктів, встановлених на дахах/фасадах будівель або наземних об’єктів Р ≤ 10 ≤ МВт.

Вироблена вашою домашньої СЕС е/енергія враховується двонаправленим лічильником і перш за все йде на електропостачання будинку, а надлишки можна передавати в енергосистему за «зеленим» тарифом.

Номінальна потужність сонячної батареї, зазначена в паспорті (datasheet) або на табличці, визначена в ідеальних тестових умовах (STC). Для цього в лабораторії створюється освітленість 1000 Вт/кв.м при повній відсутності вітру, спектр випромінювання відповідає певній масі повітря, а температура модуля становить 25°C.

У реальних умовах на вироблення впливає багато факторів – освітленість в залежності від сезону і географічного положення, кут нахилу, спосіб монтажу, параметри обладнання та інші. В результаті при оптимальних умовах панель буде виробляти близько 75-85% від її пікової паспортної потужності.

Щоб розрахувати необхідну кількість сонячних батарей, враховуйте також:

 1. Ваші середні/поточні потреби в енергії;
 2. Інтенсивність сонячного світла в вашому регіоні;
 3. Ефективність і фізичний розмір модулів.

Потужність вимірюється у ватах (Вт), і більшість сонячних батарей знаходяться в діапазоні від 250 до 650 Вт. У цих розрахунках в якості прикладу ми будемо використовувати фотовольтаїчну панель 540 Вт типу Longi Solar LR5-72HPH-540M розміром 2266 х 1141 кв.мм (площа 2,59 кв.м).

Для середньої електростанції на 10,0 кВт вам будуть потрібні панелі в кількості:

10 000 Вт / 540 Вт / 1шт. ≈ 18,5 шт.

При округленні в більшу сторону вийде 19 шт. При цьому фактична потужність СЕС складе:

 540 Вт / 1 шт. × 19 шт. = 10 260 Вт.

Розрахуємо площу даху під СЕС:

2,59 кв.м / 1 шт. × 19 шт. = 49,2 кв.м.

Щоб визначити, скільки потрібно сонячних батарей для опалення будинку, необхідно враховувати його площу і ступінь утеплення, потужність електронагрівальних пристроїв і регіон проживання. Зверніться до професіоналів, які оцінять необхідну кількість батарей і площу покрівлі для їх монтажу.

Як поліпшити показники вироблення електроенергії

Поліпшити показник вироблення вже існуючої фотоелектричної системи можна наступним способом:

 1. Якщо у вас вже є СЕС, але немає можливості її контролювати – встановіть систему моніторингу. Система надає дані про роботу вашої електростанції в режимі реального часу. Якісний моніторинг покаже зниження вироблення електрики модулем в порівнянні з іншими, вкаже на несправність, через яку ви втрачаєте цінні кіловат-години.
 2. Застосування МРРТ (Maximum Power Point Tracker) контролера забезпечить збільшення виробництва електрики без збільшення кількості фотовольтаїчних батарей. МРРТ контролер моніторить співвідношення струму і напруги на панелі, при яких її потужність буде максимальною.
 3. Доукомплектувати СЕС високопродуктивними модулями і інвертором, якщо є потреба істотно збільшити вироблення.
 4. Періодичне очищення поверхні від налиплого бруду, листя забезпечить кращий доступ світла до батарей і, отже, підвищить їх продуктивність.
 5. Періодичний огляд і обслуговування вашої СЕС компанією- установщиком попередить можливі проблеми через які може знизитися вироблення.

Как улучшить показатели выработки электроэнергии

Якщо ви тільки плануєте встановити власну електростанцію:

 1. Вибирайте високоефективне обладнання провідних виробників з хорошими гарантіями. Фотоелектричні панелі на основі кристалічного кремнію забезпечують кращі характеристики і високу продуктивність. Інвертори і контролери також повинні мати ККД не нижче 95%.
 2. Вибирайте високоякісне обладнання – щорічне зниження продуктивності таких панелей складає всього близько 0,5%. На швидкість їх старіння і, як наслідок, зниження вироблення е/е впливають застосовувані технології, якість матеріалів і робіт. Зокрема, деградація сильно залежить від якості пайки і етіленвінілацетатної плівки.
 3. Обирайте грамотних фахівців для установки панелей і вибору оптимального нахилу до випромінювання, що забезпечить рентабельність системи на довгі роки. Устаткування може постраждати під час неправильного процесу монтажу і зневаги технологією.

Від професіоналізму компанії-установника залежить продуктивність і довговічність вашої електростанції в цілому. Компетентна компанія вибере обладнання з характеристиками під ваш запит, виконає розрахунок окупності, розробить проект з урахуванням фактичних умов.

Висновки

Для повноти картини дамо ще кілька корисних рекомендацій:

 1. Якщо у вас невеликий або незвичайної форми дах, важливо враховувати розмір і кількість сонячних батарей. У цьому випадку вибирайте самі високоефективні пристрої з хорошими характеристиками – наприклад, монокристалічні.
 2. Маючи велику корисну площу даху, можливо, ви зможете в деякій мірі пожертвувати ефективністю і купити більше модулів за нижчою ціною, щоб досягти планованого виробництва е/е. Але якщо корисна площа даху обмежена або якщо вона частково затінена, то використовувати меншу кількість більш ефективних модулів – кращий спосіб отримати максимально можливу потужність в довгостроковій перспективі, що в кінцевому підсумку заощадить вам більше грошей.

Сколько для дома нужно солнечных батарей

З огляду на все вищесказане, можна самостійно порахувати скільки для вашого будинку потрібно сонячних батарей, чи вистачить місця на даху і оцінити на початковому етапі орієнтовні витрати на придбання фотоелектричної системи. Однак, останнє слово – за фахівцями. З огляду на ваш конкретний запит, вони зможуть виконувати точні розрахунки, вибрати обладнання потрібного типу, характеристик і площі. Визначити вартість, надійність і рентабельність станції в довгостроковій перспективі краще теж довірити професіоналам.

Останні новини
ГНУЧКІ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ
06
Жовтень

ГНУЧКІ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ

Гнучкі сонячні панелі – різновид панелей, які відносяться до типу «тонкоплівкові». Принцип їх роботи такий же як моно і полікристалічних пристроїв і заснований на фотоелектричному ефекті. Є відмінним мобільним варіантом для забезпечення чистою відновлюваною енергією,...

Детальніше
ЯК ПРАЦЮЮТЬ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ ВЗИМКУ
29
Вересень

ЯК ПРАЦЮЮТЬ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ ВЗИМКУ

Сонячні батареї взимку продовжують виробляти електроенергію. Але з очевидних причин їх продуктивність буває нижче, ніж в розпал літа – дні коротше, а сніг на їх поверхні може тимчасово знизити вироблення. Насправді, відсоток втрат від загального...

Детальніше
ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ СОНЯЧНИМИ БАТАРЕЯМИ
24
Вересень

ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ СОНЯЧНИМИ БАТАРЕЯМИ

Сонячні батареї для опалення схожі на сонячні елементи, які прямо перетворюють випромінювання сонця в електроенергію. Однак замість виробництва електрики, вони використовують сонячну енергію для нагріву рідкого або газоподібного теплоносія для обігріву будинків. Якщо потреби в...

Детальніше
СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ
21
Вересень

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ДЛЯ ДОМУ

Сонячна енергетика займає надійні позиції в загальному виробленні електроенергії України. У 2020 році було встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що на 1395 МВт перевищило попередній рік. Частка електрики, виробленої з енергії сонця, в загальній...

Детальніше
ОКУПНІСТЬ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ І СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ
17
Вересень

ОКУПНІСТЬ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ І СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ

На земну поверхню потрапляє величезна кількість сонячної енергії. Сонце постачає 99,98% всієї енергії Землі, 0,02% – геотермальна. Річний сумарний потік енергії сонця на території України становить від 1187 до 1405 кВт/кв.м.*год. Всі області України придатні...

Детальніше
ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ
15
Вересень

ВИРОБНИЦТВО СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

В останні роки технології використання енергії сонця значно просунулися вперед у всьому світі у зв’язку з необхідністю екологічності, захисту нашої планети, використання поновлюваних джерел енергії. Фотоелектричні установки отримали неймовірну популярність на приватному ринку житлових будинків...

Детальніше
СКІЛЬКИ ЕНЕРГІЇ ВИРОБЛЯЄ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ В ДЕНЬ
10
Вересень

СКІЛЬКИ ЕНЕРГІЇ ВИРОБЛЯЄ СОНЯЧНА БАТАРЕЯ В ДЕНЬ

У сонячних електростанціях застосовуються фотоелектричні технології, що дозволяють отримувати електрику з енергії сонця. Всі фотоелектричні системи індивідуальні і важко сказати точно, скільки електроенергії буде виробляти саме ваша. У цій статті ми детально розберемося, як розрахувати...

Детальніше
ЯК ПРАЦЮЄ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ
20
Серпень

ЯК ПРАЦЮЄ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Сонячна електростанція (СЕС) – це інженерна споруда, що перетворює сонячне світло в електричну енергію. Яким чином це відбувається і як працює сонячна електростанція – читайте в цій статті. Для виробництва електрики з енергії Сонця існують...

Детальніше