Отримати детальний розрахунок

ЧИ ВИГІДНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ В УКРАЇНІ?

Выгодны ли солнечные батареи в Украине
15
Грудень

Активному розвитку сонячної енергетики в Україні сприяють державні пільги та хороше географічне розташування. У 2020 році встановлено СЕС сумарною потужністю 6320 МВт, що генерують 1,265 млрд кВт * год електроенергії. Частка сонячної енергії загальної генерації становить близько 8%. І ці показники постійно зростають. Однак у багатьох людей часто постає питання, чи вигідні сонячні батареї в Україні сьогодні та в перспективі. У цій статті ми постараємось відповісти на ваше запитання.

Зміст статті:

Солнечные батареи в Украине

Чи вигідно ставити сонячні батареї в Україні?

Якщо ви плануєте встановити об'єкт фотоелектричної технології, необхідно пам'ятати, що для отримання відчутної віддачі може знадобитися кілька років. Щоб оцінити, чи вигідно ставити сонячні батареї в Україні, зверніться до фахівців. Професійна компанія виконає найточнішу оцінку початкових інвестицій, терміну окупності та чистого прибутку від встановлення СЕС.

В Україні на раціональність інвестицій впливають такі фактори:

Високий рівень інсоляції. Всі області знаходяться в досить хороших умовах для ефективного вироблення електрики та, відповідно, швидкої окупності інвестицій. Згідно з таблицею інсоляції, середньорічний показник кількості сонячної радіації по різних містах становить від 2,92 до 3,55 кВт·год/м2/день. Це значно вище або на одному рівні з європейськими країнами, повсюдно використовують СЕС — Німеччиною, Францією, Швецією, Данією тощо.

«Зелений» тариф - спеціальний пільговий тариф, ухвалений в Україні з 2009 р. для стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел. З 2019 р. до законодавства було внесено деякі зміни, суть яких полягає в тому, що:

  • потужність генеруючих установок приватних домогосподарств, на які поширюється дія «зеленого» тарифу, не повинна перевищувати 30 кВт;
  • потужність генеруючих установок споживачів, зокрема енергетичних кооперативів (без ліцензії), має перевищувати 150 кВт. При цьому розташовані вони повинні бути на дахах та/або фасадах будівель;
  • для юридичних - без обмеження за потужністю.

Слід зазначити, що держава гарантує її дію для об'єктів генерації, які введені в експлуатацію до 31.12.2029. При цьому розмір пільгового коефіцієнта дещо зменшуватиметься залежно від року будівництва СЕС. Більш детально з усіма нюансами можна ознайомитись у Законі «Про альтернативні джерела енергії». Звертайтесь також за консультацією до професіоналів для отримання повної інформації щодо підключення «зеленого» тарифу.

Выгодно ли ставить солнечные батареи в Украине

Чи вигідні сонячні батареї зараз і в перспективі?

Установка сонячних батарей була і є раціональним фінансовим вкладенням, тому що отримувати вигоду можна різними шляхами:

  1. Економія коштів на споживанні електроенергії будинком або підприємством при тарифах, що постійно зростають, для населення і промисловості.
  2. Заробіток на продажу надлишкової (гібридна СЕС) або всієї виробленої е/е (мережева СЕС) в енергосистему за «зеленим» тарифом.
  3. Забезпечення електроопалення будинку чи офісу.
  4. Забезпечення автономності та безперебійності (автономна СЕС) електропостачання будинку за відсутності чи ненадійної централізованої електромережі.

Основними перевагами станції також є порівняно швидка окупність та низькі експлуатаційні витрати. Середній термін окупності - від 3,2 до 4 років, а термін експлуатації СЕС становить від 25 років. Після окупності ви отримуватимете чистий прибуток ще багато років.

Чи вигідні сонячні батареї у перспективі? Однозначно – так! Чому так ми рахуємо? Все дуже просто, оскільки відповідь лежить на поверхні і пов'язана не тільки з економією, а й з свідомим екологічним підходом. Якщо говорити про програму «зелений» тариф, то за умови підписання договору про купівлю-продаж за «зеленим» тарифом до кінця 2029 року (31.12.2029 р.), ваша станція гарантовано отримуватиме компенсацію за кожну кіловат-годину невикористаної електрики.

Що стосується роботи станції після 2029 року, то невикористану електрику також можна буде видавати у зовнішню мережу і тариф може бути набагато вищим за «зелений», оскільки вже сьогодні вартість електричної енергії має тенденцію до зростання, у зв'язку з великою кількістю факторів. Також варто звернути увагу на той фактор, що вартість денної е/е вище ніж нічний, а сонячна електростанція може працювати тільки в денний час доби.

Весь світ, і ми, в тому числі, рухаємося шляхом раціонального і дбайливого ставлення до ресурсів планети, зменшення небезпечного впливу на природу і зниження вуглецевого сліду.

З огляду на відомі переваги сонячної енергетики можна стверджувати, що встановлення сонячних батарей є економічно доцільною інвестицією як сьогодні, так і в майбутньому. Звертайтеся за консультацією до професійної компанії, щоб отримати переваги від використання доступного та екологічного джерела енергії вже зараз.

Останні новини